Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek az őseim?...

Miért ilyenek az őseim? Szerintetek mit tehetnék? Minden alkalommal, amikor véleményt kérnek, elmondom, majd én leszel a hibás, mint mindig.

Figyelt kérdés

Régebben is és most is mindenbe bele akarnak pofázni, mert ők a nagy tudósok és szentek. Én erre régen rájöttem, viszont a nővérem életébe is teljesen beleavatkoznak, sőt már annyira, hogy nem az első kapcsolatát tették tönkre! Volt vagy 3-4 hosszú kapcsolata és miattuk ment tönkre. Az én életembe is bele akarnának szólni, ha valami infót megtudnának. Viszont az öcsémmel (jövőre lesz végzős) és a húgommal (általános felsős) egyáltalán nem olyanok, mint velünk. Nővérem már nem lakik itt, mert elvégezte az egyetemet és most dolgozik, viszont nekem még itt kell pusztulnom még egy pár évig a fősuli miatt.

Amúgy nem csak az ősök, hanem a nagyszüleim, a nagybátyáim, sőt még egy-két távolabbi rokon (muter unokatesójáék) is mindenről tudni akarnak! Ha egy magánéleti dolgot is elmondtam volna valakinek itthon, már cafatokra beszélték volna, aztán pedig a világ másik végéről hallottam volna vissza... 21/f



2017. ápr. 30. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Az megfordult a fejedben, hogy a te hozzáállásod sem a legjobb? Ennyi információ után én ugyan nem fogom szidni őket, hiszen te magad írtad, hogy 2 testvéreddel nem ilyenek, az meg, hogy egy felnőtt nő 3-4 komoly kapcsolatát csak úgy tönkre tehesse egy külső fél....ha ez igaz, akkor a nővéred gyenge, behódoló és hülye.
2017. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy én sem vagyok tökéletes, viszont sosem csinálnék olyat, hogy mindennel egymásnak ugrasszak egy párt. De még csak ok nélkül sem akarok beleszólni úgy, hogy nem is kérik ki a véleményemet.
2017. ápr. 30. 14:17
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Hát tényleg ne mondj nekik semmit, mindenki a saját háza táján sepregessen, tegye azt, ami az ő dolga, és ne foglalkozzon mással. Az ő életükben minden rendben van, hogy a te életedet rágják/ rágnák végig? Utasítgatásokat adni, meg okoskodni azt könnyű. De én úgy érzem a leírásodból, hogy ők nem tanácsokat, javaslatokat akarnának neked adni, hanem kifejezetten parancsolgatni akarnának. Szóval nem jóindulattal, hanem "na majd én tudom, majd én megmondom a tutit!" Saját életével kapcsolatban mindenki csak ő maga tudja a "tutit". Szóval, ami neked belülről jön, azt kövesd, akik meg hátráltatnának, visszafognának, majd idővel úgyis lemorzsolódnak mellőled. Egyébként az embereket nem kell komolyan venni, és akkor nem csalódsz. A te dolgod a te dolgod, vannak, akik tudatlanok, és ezt nem értik meg, mert mindenbe bele akarnak szólni meg kotnyeleskedni. Hát, ez van, ezt még pár évig el kell viselned, aztán utána reményeink szerint végre majd valahára "kirepülhetsz a 'családi fészekből' ".
2017. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem tökéletes, de ha ezt valaki megmondaná nekik, még ők lennének felháborodva. Én úgy érzem, hogy amit ők régen megkaptak, azt tovább akarják adni. Ha nem ez, akkor az lehet még, hogy ők azt akarják, hogy teljesen rájuk hasonlítsunk, mert ők mondanák meg, hogy mit és hogyan tegyünk. Továbbá amit nekik nem engedtek, de megtették, ugyan azt akarják velem is, mint amit velük csináltak. Például a fateri nagyszüleim bírták mutert, ennek ellenére összeházasodtak és volt is ebből balhé.
2017. ápr. 30. 16:47
 5/6 1Léna ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező!

Most te ezt a helyzetet a saját szemszögedből elfogadhatatlannak látod.

Még sosem volt 4 gyermeked akiket szeretsz. Még sosem próbáltad a szeretteidet védeni és oltalmazni a világ szörnyűségeitől. Láttad már hogy a krokodil hogyan gondoskodik a kicsinyeiről, vagy egy gólya, vagy egy macska? Ha ezekben az állatokban van féltés a szeretteik iránt, hogyne lenne a szüleidben. Lehet, hogy nem tökéletesek, de a tudásukhoz mérten próbálnak jó szülők lenni ami egyáltalán nem könnyű. Ha már odáig jutottál, hogy főiskolára járhatsz akkor próbáld megismerni, átérezni, hogy nincsenek könnyű helyzetben. Örülj neki, hogy kíváncsiak Rád, mert azok akiktől nem kérdezik meg a szüleik mi történik velük, azok a törődés és a szeretet hiány miatt tényleg veszélyes helyzetekbe sodródnak. Biztosan van ilyen az ismeretségi körödben. Mivel egyedinek születünk, sok minden lesz amiben nem fogsz egyetérteni a szüleiddel, de ettől még a szüleid maradnak. Kiemelkedő teljesítményt nyújtanak a társadalomban 4 gyermek felnevelésével.

Felnőtt gyermekeim vannak. Nem értünk egyet mindenben de szeretjük egymást. Én kértem, hogy osszák meg velem minden problémáikat, mert ha nem is tartom elfogadhatónak azt amit tettek, de a családi összetartozás, a szeretet mégis segítésre késztet és az élettapasztalat jól jöhet egyes helyzetekben.

A szüleid nem ellenségeid. Családi kapcsolatot szeretnének veled tartani. A mai szinglik világa ezt elutasítja, de szeretet nélkül olyanok leszünk mint a növények fény, vagy víz nélkül.

Higgadj le és nézd meg, hogy Te mit tehetnél azért, hogy jobban érezd magad otthon? Ne "pusztulj" bele!

Szeretettel 1Léna

2017. máj. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Abban igazad van, hogy védeni is próbálnak. De akkor miért akarják ők irányítani a mi életünket? És olyan ritkán van, hogy megkérdik, milyen napom volt, de olyan is szokott lenni elég gyakran, hogy szinte bármi áron megpróbálnak a magánéletünkben kutakodni. És ha védeni próbálnának, akkor a nővérem magánéletét miért nem tisztelik és miért választják el minden olyan sráctól, aki nekik egy kicsit is nem szimpatikus? Megjegyzem, hogy az egyik sráccal az volt a gondjuk, hogy tájszólással beszélt és nem volt jogosítványa.
2017. máj. 1. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!