Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon el vagyok keseredve....

Nagyon el vagyok keseredve. Lányom 18 éves, nagyon összevesztünk mert rászóltam valamiért. Én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Hétvégente barátaival beülnek valamiféle vendéglátóhelyre,sajnos ilyenkor iszogatni is szoktak. Elég sok barátja van,mind ezt csinálja pedig jó iskolába járnak. Már többször előfordult hogy nem egyedül jön haza,hol az egyik hol a másik barátnője,de van egy fiú is a társaságban aki már aludt nála. Ritkán hárman is alszanak amikor hajnalban hazajönnek. Na most megint előfordult ez,és rászóltam hogy mégis hogy gondolja ezt hogy ennyi mindenki megfordult már itt. Teljesen kiakadt,azt mondta bárcsak elköltözhetne,kiabált velem.

Nem tudok vele mit kezdeni,tulajdonképpen azt sem tudom igazam van-e hogy szóltam. Most utál engem,ez nagyon fáj.

Tud valaki használható tanácsot adni ilyen esetre?


2017. jan. 7. 19:32
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%
Meg kellene inkább beszélnetek, hogy ki aludhat nálatok és ki nem, ő sem tudja a határokat, ha nem mondod el előre. Azzal semmi gond nincs, hogy eljár iszogatni, felnőtt, de abba nyilván van beleszólásod, hogy ki alszik a házadban.
2017. jan. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%
A lakás a tied. Egyáltalán nem vagy köteles számodra idegen emberekkel megosztanod a fürdődet, vécédet, konyhádat. Az rendben, ha van a lányodnak 3-4 jó ismerőse, akik gyakran jönnek, de még az ő esetükben is illene a lányodnak megkérdezni, nem zavarnak-e. Szerintem kicsit el van tévedve a lányod.
2017. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Igazából azt sem tudom normális-e hogy időnként más és más barátnője alszik nálunk,illetve hogy hárman is ritkán. Előre nem tudjuk megbeszélni,pár barátnőt már megszoktam,de most szilveszterkor lett egy újabb lány. Ezen akadtam ki most,miért van az hogy nálunk mindenki ott alszik.

Összevesztünk és nem tudom igazam van-e vagy sem.

2017. jan. 7. 19:41
 4/38 anonim ***** válasza:
87%
Igazad van. Ha túlmegy a te határaidon (jogosan), hogy a lányod barátai bármikor éjszakai szállónak használják a _te_ lakásodat, akkor beszélj vele. Ha "utál", majd megbékél. Ha elköltözik, majd azt enged be a saját lakásába, albérletébe, akit akar, de amíg a szüleivel lakik, addig vannak határok.
2017. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
88%
Én amíg otthon éltem voltam ugyanebben a helyzetben, volt hogy több barátnőm/barátom aludt nálunk. De mindig megbeszéltem anyukámmal, hogy ki jön, honnan ismerem és hogy ők ismerik-e már egymást. Ha éppen beteg volt/fáradt/nyűgös akkor tök nyugodtan mondta és én megértettem. Annyi elvárható a lányodtól, hogy buli előtt kérdezzen meg téged, hogy nem zavarna e x meg y.
2017. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
45%
Ebben a helyzetben egyszerre van mindenkinek igaz és senkinek sem. Te ragaszkodnál a megszokott zavartalansághoz, ő meg a felnövekvés idején szeretne önállóan dönteni, csak éppen nincsen teintettel a te szempontjaidra, arra, hogy ezzel neked okoz kényelmetlenséget és kellemetlnséget. Talán ezt kellene megbeszélnetek.
2017. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
67%
Hát ez marhajó. rendszeres idegeneket visz haza anélkül hogy megbeszélnétek, és még ő akad ki? Kicsit el van tájolva a kis hölgy... Nem kéne rendszeresen piálni, akkor talán gondolkodni is tudna.
2017. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
24%
Gondolom, ez az életmód nem most kezdődött...és ha te sem tudod, hogy mi a helyes, meg a helytelen, akkor ne csodálkozz, hogy a lányod sem tudja. Gondolom, te az anyuka vagy, aki egyedül neveli a kicsi lányát...
2017. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Talán az a baj hogy éjszakára is járok dolgozni. Ilyenkor otthon sem vagyok,reggel ha haza megyek szembesülök azzal ki van ott. Eddig nem szóltam,még örültem is hogy nincs egyedül,vannak barátai. Végül is nem csinált bajt. Lehetséges hogy ezért is nem érti miért akadtam most ki. Egyszerűen besokalltam,próbáltam mindig a lányom érdekeit nézni,de rosszul esik hogy ő mostanában meg sem hallgat. Ha nem tetszik amit mondok,visszaszól kiabálva. Azt látom úgy érzi korlátozom. De hát az egész felnőtt élet is erről szól,korlátokról. Nekem is vannak bőven. Nem tudok vele beszélni jelenleg,nem érdekli amit mondok. Fogalmam sincs mit tegyek.
2017. jan. 7. 19:57
 10/38 A kérdező kommentje:
Igen az anyja vagyok és elég sokat dolgozom mert muszáj.Ketten vagyunk,évekkel ezelőtt elváltam.
2017. jan. 7. 19:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!