Én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 22 éves lány vagyok. A szüleimmel elég rossz a kapcsolatom. Megpróbálom minél rövidebben elmesélni. Mikor baba voltam, az anyám nekem sírt, hogy vele rosszul bánnak mamámék. Ő mesélte ezt. Én csak néztem őt, de szerintem érezhettem, hogy baj van. Amikor 1 éves lettem rengetegszer sírtam, és a fejemet a kiságyba belevertem. Nem tudom miért csinálhattam. Lehet éreztem a feszültséget. Sokszor rosszul aludtam éjszaka, és mikor már harmadjára ébredtem fel éjjel, apám beledobott a kiságyba , és mondta, hogy mostmár fogjam be. Anyám elvileg leb.szta. Gyerekként semmitse kellett otthon segítenem. Vettek nekem Play Station 1et , és mondták, hogy ezzel biztos lekötöm magam. Mintha nem akarták volna,hogy a nyakukon lógjak. Ritkán játszottunk együtt valamit. Mikor nagyobb lettem (7éves) és a szülinapomat ünnepeltük,akkor anyám mindig rám szólt, hogy felvágja a tortát, de előbb a vendégek kapnak. Nem voltam irigy, de rosszul esett,mert szerintem az ünnepelté az első szelet. Ő meg mondta,hogy bunkó vagyok.Aztán anyám egyre feszkósabb lett , és készültünk Mikulásra, de eltűntek a csomagok, és anyám kiabált velem, hogy : te tüntetted el hülyegyerek? És a lábamra vert tiszta erővel. :'( 8 éves voltam kb. Meg mikor rossz jegyet kaptam , ordibált ,hogy soha az életben nem lesz belőlem senki. Meg ha ideges volt, folyton belémkötött 10/8 igazságtalanul(annyi bűnöm volt,hogy kupi volt,vagy halkan köszöntem a az utcán,nem fesültem hajat,rosszabb jegy stb) én meg az asztal alá menekültem, és sírtam, és könyörögtem, hogy hagyja abba. Sokszor lemenekültem a magyar vizslámhoz, és megölelgettem.12 éves koromban anyunak új pasija lett, és a pasi sokszor ellenem fordította anyut. Egyszer a borotvával elvágtam magam,erre anyum ennyit mondott: mert egy bena vagy. Erre a pasija csak helyeselt. Utána elkellett költözni az ország másik végébe, és új suli. Ott folyton bántottak lelkileg, az első évben ritkán volt jó napom. Egyszer emlékszem menstruáltam , és kértem anyut hadd menjek később boltba. Erre nekem jött és elkezdett ütni vágni, hogy majd ő tudja én mikor menjek. És dühös lettem nagyon. Erre beszólt hogy: te ebbe a lakásba nem lehetsz mérges,mert semmi jogod hozzá. Aztán 14 évesen buktam kémiából, (apám leakart utazni,hogy blbeleverje a fejem a a falba)jartam magantanarhoz,aki megakart erőszakolni. Hazamentem , de nem mertem elmondani, mert anyum akkoriban napi szinten vert kb 2 hétig stb. Aztán idősebb koromban is megvert párszor,egyszer unokatesóm előtt,mert egy órával hamarabb akartam elmenni otthonról. Ja és megszülte hugimat de olyan mintha nekem szülte volna.. 20éves koromban munkát kaptam egy barkácsboltban,egy 51 éves nővel dolgoztam együtt, de ő a család barátja,és már 6eves korom óta ismer, és mondta,hogy egy tündéri gyerek voltam mindig. Arra a nőre egyébként úgy tekintek,mintha a potanyukám lenne. Egyszer meséltem neki róla anyuról,és sírva fakadtam. Ő megölelgetett,és mondta, hogy próbáljak erős maradni. Aztán anyámat meg leb****a, azóta visszább vett. Anyámnak ezeket felhoztam,hogy neki a pasik többet értek,sokat bántott stb. És kiakadt,hogy egy hálátlan szemét vagyok,gürizett értem, csomoszor stresszelt,és ezt erdemli. Én megmondtam,hogy én sose kértem tőled pl pénzt,max ha nagyon ritkán buliba mentem, mindent megtettem neked,mindig melletted álltam stb. Sajnálom ha hosszú lett , de ez a lényeg,hogy szerintem oktalanul kaptam a bántásokat. Tényleg hálátlan lennék?
2017. ápr. 1. 19:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Jézus de hosszú lett. :O
2017. ápr. 1. 19:58
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem hinném hogy hálátlan lennél. Inkább a szülők azok voltak akik nem támogattak téged, lelkileg sem.
2017. ápr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen, szar helyzet, mert hogy a szülőket bizony tiszteljük, de tudd hogy nem veled van a baj, és lehet hogy ők már kiskorodban érezték hogy neked sokkal jobb életed lesz és jobb ember lesz belőled, és ekkor vették először észre saját magukat.
2017. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Jesszum!


Na jó, ...


elolvasom.

Szerencséd, hogy türelmes a jellemem. ;)

----------

Kérdezőtől:


"Megpróbálom minél rövidebben elmesélni."


- Ezt gondolom, elmismásoltad :) - elkented.

:D


összegezve:


Nem Te vagy a "hiba" forrása.

Hanem a szüleid.


Most akkor ezzel mit érsz, ha tudod?


Csak akkor érsz valamit, ha ezeket feldogozta a kobakod, és magad találsz megoldást.


Más helyetted nem fog találni.


Majd küldözgetnek pszichológushoz, stb.


Ha teljesen külön tudod választani a mostani életed a múlttól, - csak a tanulságokat és a tapasztalatokat raktározod el, és ennek alapján építesz magadnak egy független életet, (vagy több életet), és abban sikerül boldognak lenne(tek)d.


Akkor sikerült megoldanod a koplexusaid.

Nem a pszichológusok fogják megoldani, csak segítenek rávezetni, hogy mit kell tenned.

Jó kis feladat.

Uccu neki!

2017. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
most, 22 évesen hol élsz, mit csinálsz? még mindig a szüleidnél laksz?
2017. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szívszorító történet kedves Kérdezó!

A válasz: Nem vagy hibás!!!

De ne élj a múltban, tekints előre, és éld a saját életed, szabad vagy!

Forgasd a fejesben amit szeretsz csinalni/szeretnél majd megtenni, jobb lesz.

2017. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy tehetnél róla? Bizonyos kor alatt a szülők határozzák meg a viszonyt a gyerekkel, aki nem tehet semmiről (főleg 6 évesen). Gimi elején jön el az a kor, amikor már kettőn áll a vásár és téged már jóval azelőtt is bántottak. A szüleidnek kellett volna jól kezelni a szitukat és jobb megoldást találni annál, hogy megvernek.

A lényeg, hogy találtál munkát és talán ki tudsz szakadni hamarosan otthonról. Sokan bérelnek csak szobát, főleg fiatalok együtt. Lehet jobban járnál vele, mint a családoddal.

2017. ápr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!