Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyának,...

Hogy mondjam meg anyának, hogy nem szeretném, hogy a húga péntek-szombat itt legyen minden héten?

Figyelt kérdés

Iskolába jár itt Pesten, úgy van az órarendje, hogy péntek-szombat vannak az órái, valószínűleg jövőre is így lesz.

Neki haza az út 4 óra, szóval összesen 16 órát vonatozik a két nap alatt. És most kitalálta, hogy mi lenne, ha itt aludna pénteken, meg néha jönne a férje és a lányuk is, hogy azért együtt is legyenek kicsit (hétköznap a férje hajnaltól késő délutánig nincs otthon). De nekem ehhez sem kedvem, sem erőm nincs...


Nincs bajom velük, de a nagynéném borzasztóan hamar idegbeteg és hisztis, azonnal visít mindenen, mikor valami családi esemény van, akkor is hisztizik, csapkod, ordít. Mama is mondta, hogy olyan, mint egy neveletlen 6 éves.

A lányuk ugyanolyan miniben, hisztizik, neveletlen, hiába szól rá az ember.

A férjével nincs gond, kicsit olyan "papucs" alkat, csendben tűr mindent.

Képtelen lennék elviselni ezt hetente... Már mikor mamáéknál vagyok (ott laknak), 1-2 óra után sok, hogy folyamatosan a cirkusz megy és szerintem ez nagyon gáz...


De ezt hogy mondjam meg anyának? Hiszen csak a testvére...


2017. ápr. 30. 16:07
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:

Ja, ez kimaradt:

Én egyedül élek, egyetemista vagyok. Szóval alapból sokat vannak itt a barátnőim, vagy a barátom és ha mondjuk ők itt akarnak lenni hármasban péntek este, valószínűleg zavarnánk egymást.

2017. ápr. 30. 16:08
 2/37 anonim ***** válasza:
56%

Ha a ház a szüleidé, nem tehetsz sokat. Ezek szerint meg sem kérdeztek téged, és valóban, ha a szüleidnek belefér, nem tudsz mit tenni. Persze elmondhatod neki, de ha már beleegyezett, nem biztos, hogy megváltoztatja a döntését.

De azért egy próbát megér. Te mégis a gyereke vagy, fontosabb vagy neki. Szerintem beszélj vele erről őszintén, viszont ha nem megy, el kell fogadnod.

2017. ápr. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
84%
Ja, hogy nálad lennének, nem a szüleidnél? Akkor főleg beszélned kéne velük. Viszont ha az övék a ház, akkor érthető, miért nem téged kérdeztek.
2017. ápr. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Enyém a lakás.

Anya nem mondott rá még semmit, csak mondta, hogy ezzel hívta fel a tesója nemrég.

2017. ápr. 30. 16:14
 5/37 anonim ***** válasza:
86%

Micsoda ötlet!

Mondd, hogy a barátod alszik nálad hétvégén, ezért nem tudsz panziót nyitni a rokonságnak.

Ha éppen most nincs barátod, a jövő héten már lehet.

Anyád a saját lakásával jótékonykodhat, máséval nem!

2017. ápr. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
93%

Ha a tiéd, nem is értem, a nagynénéd miért anyukádat hívta fel. Ő nem dönthet helyetted.

Így teljesen más, én nem haboznék elmondani a véleményemet mindkettejüknek.

2017. ápr. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
93%

Hogy merült ez fel?

Anyukád hozzád szervez vendégeket minden hétvégére?

Mondd meg, hogy neked ez egyáltalán nem tetszik, szeretnéd élni a saját életedet!

És ebbe a nagynéni és családja nem fér bele!

2017. ápr. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
98%

"Anya nem mondott rá még semmit, csak mondta, hogy ezzel hívta fel a tesója nemrég."


Még szép, hogy nem mondott rá semmit anyád!

Miért nem téged hív fel a rokon, ha tőled akar valamit, elvégre a te lakásodról és a te kényelmetlenségedről lenne szó?

Állj a sarkadra, mert egyelőre úgy tűnik, hogy hiába van saját lakásod, a anyád mondja meg neked, hogy mit tegyél és mit ne!

2017. ápr. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
97%

Ha anyád ennyire a szívén viseli a tesója sorsát, akkor fizessen neki minden hétvégére hotelt, ne ÉVEKRE előre beszervezzen a felnőtt gyereke nyakára, annak lakásába, minden hétvégére valami rokont!

Gondolkozz el Kérdező!

Ha ebbe beleegyezel, akkor minden Budapestre jövő rokon és anyád ismerőse nálad fog megszállni.

Elég, ha a Stanci néni kórházba kerül, jönnek a látogatók, vagy valakinek ügyes-bajos dolga akad Pesten, esetleg csordában nézni akarják a tűzijátékot, vagy részt akarnak venni egy tüntetésen, anyád mint egy recepciós, osztogatja majd a lakáskulcsodat.

Akarod ezt?

Jobb ezt megelőzni!

2017. ápr. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
99%

"Anya, kérlek mondd meg a Bözsinek, hogy keressen más megoldást, mert ez nálam megoldhatatlan, hogy esetleg évekre előre elkötelezzem magam.

Van saját életem, baráti köröm, intim szférám, szeretném ha ezt most már tiszteletben tartanátok! A Bözsiéket üdvözlöm!"


Hát valahogy így!

2017. ápr. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!