Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki megszakítot...

Van itt olyan, aki megszakította a kapcsolatot a szuleivel?

Figyelt kérdés
Arra gondolom, h sem az anyukájával, sem az apukajaval nem beszel mar évek ota. Mi történt, ami miatt nem tartjátok a kapcsolatot? En édesapámmal évek ota nem beszélek, alkoholista, édesanyámmal most kezd a viszony nagyon megromlani, o is nagyon sokat iszik, irigy a gyerekei eletere, nem lehet ra számítani, unokái se érdeklik, es ott bántja meg az embert, ahol tudja.

2017. ápr. 30. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van. Megkönnyebbülés, bár az ember illúzióját a szeretetről jól eloszlatja.
2017. ápr. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen még...Bár eddig azt hittem, csak én vagyok így. Az egész családból 1 emberrel tartom a kapcsolatot.
2017. ápr. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen van... apum bortonben van, de eddig sem igazan tartottuk a kapcsolatot (nem sajat hibajabol van ott, igy alakult...) a baratnoje miatt. Szoval olyan mintha nem lenne de hianyzik az, hogy felnezhessek ra, mint apara...

Anyam 9 eves koromban elhagyott nagyjabol, azota probalkozik de mar akkor eldontottem hogy soha tobbet. Tobbszor megprobaltuk javitani a kapcsolatot, de nem tudott megvaltozni. (Alkohol, ferfiak...)

Ez van. Neha eszembejut hogy milyen is egy igaz csalad anyaval apaval. Mar nem igazan vagyom ra sot ha jobban belegondolok jobban jartam. Legalabbis anyam reszerol...


16/l

2017. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Engem anyukám folyamatosan kihasznált anyagilag, megszakítottam vele a kapcsolatot, mert már nem bírtam a szánalmas kéregetéseit. Évekig nem beszéltünk, mert más nem is érdekelte, csak a siránkozás. Aztán 50 éves korára végre fordult vele a világ (nem tudom, minek köszönhető), munkát talált magának, összeszedte magát, meghívott magához, én elfogadtam, és azóta nagyon szeretek vele lenni! A látogatások során kedves, figyelmes, szeretek vele beszélgetni, szeretem a tanácsait, a történeteit...

Ehhez a fordulathoz neki kellett megváltozni, neki kellett megküzdeni a problémáival, mert én nem tudtam rajta segíteni! Se pénzzel, se jószándékkal...

2017. ápr. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is. Anyukam szerintem sosem szeretett igazán, az az érzésem, h nem is akart. Apukámmal nagyon jó volt a kapcsolatom, de szinte gyerek voltam, amikor meghalt. Anyuval sok randa dolgon keresztül mentünk, mire eljutottam odáig, h megszakitom a kapcsolatot. Nekem jobb azóta
2017. ápr. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Latom, akkor nem vagyok egyedül. Apámmal évekbe telt, mire eljutottam odáig, h nem allok vele szoba. Anyam mostanra kezdett bekattanni, hetente kétszer leissza magat, fingik es fikazik előttünk, kézzel eszik, az unokáival nem törődik, ket eve elvettek a jogsijat, m reszegen vezetett... most húsvétra egy árva csokit se vett az unokáinak, pedig jott hozzánk vendégségbe (elotte azert otthon leitta magat), majd amikor ezt szóvá tettem neki, lecseszett, h milyen szemet vagyok, amiért nem hazudtam nekik azt, h a nyuszi mar korabban jott, amikor a mi nyuszink is. En nem iszom alkoholt, o cukorbeteg, mondtam neki h hagyja abba o is, m abból nagy baj lehet, mire megkaptam tole h o nem akar olyan bigott p***** lenni mint en. Gyerekkoromban nagyon sokat üvöltött velunk, állandóan kosz volt nalunk, volt, h reggel olyan veszekedessel indultam el suliba, h utánam dobta az utcán az uzsonnamat.


Állandóan azon filozok, h biztos en vagyok e lelkileg olyan gyenge, h ezeket en mar nem bírom elviselni (iszonyat önbizalom hianyom van), vagy ezek tenyleg kiakaszto dolgok e.

2017. ápr. 30. 20:40
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Igen, én is itt vagyok. A szüleimmel és a bátyámmal is megszakítottam minden kapcsolatot négy éve, a rokonaink pedig már korábban sem bírták elviselni az aberrált családomat, szóval őket esélyem sem volt felnőttként megismerni. Nem kívánt gyerek voltam, és azt gondolták, helyre tudom hozni a szüleim házasságát. Ahhoz képest, hogy mindent megtettek azért, hogy az én személyiségem is eltorzuljon, egész normális vagyok, és egész jól haladok az élet különböző területein.
2017. ápr. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: zöld pacsit akartam de véletlen kek lett!
2017. ápr. 30. 21:57
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
12 éve megszakítottam velük kapcsolatot.Temetésükre sem fogok elmenni. Apám agresszív alkoholista aki ok nélkül agyba főben vert, ocsmány stílusban alázott engemet. Nem volt pénz piára akkor idegbeteg tört zúzot lakásban mindenkit megütöt ez miatt többször menekülnöm kellet a lakásból.Sajnálta tőlem a pénzt. Anyám lusta munkakerülő egoista. Lusta dolgozni, ezért állandóan pénz kunyerált másoktól és sosem adta vissza pénzt. Ez miatt mindig nagy adósságot csinált. Csakis magával foglalkozik. Elvárta hogy mindenki vele foglalkozzon. Sosem törödőt velem.Sajnálta tőlem a pénzt.
2017. máj. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!