Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti megbüntetnétek a 18...

Szülők ti megbüntetnétek a 18 éves lányotokat ha középiskolában év végén megbukna egy tárgyból?

Figyelt kérdés

mondjuk korlátoznátok a telefon használatát elvennétek a pénzét megtiltanátok a bulizást neki?

kiváncsi vagyok ti mit csinálnátok ilyen szituációban mert tudok egy ilyenről ahol így próbálják rávenni a lányt a tanulásra


2017. máj. 1. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
18 evest mar nem.lehet buntetni, hagyjuk mar ezt a marhasagot
2017. máj. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Semmit, mert ez egyszerűen nem fordulhat elő.

Sem az, hogy év végén döbbenjek rá, hogy a lányom egész évben nem tanult semmit, sem az, hogy megbukjon. Ugyanis sem nem korlátozottak az értelmi képességei, sem nem lusta.


Plusz ha valakit 18 éves koráig nem sikerült rávenni a tanulásra, akkor azt azt jelenti, hogy a szülő megbukott, mint szülő, a lány pedig megbukott, mint tanuló, s későbbi munkavállaló. Túl nagy jövője nem lesz az életben. Szomorú eset. Viszont innentől nem lenne iránta felelősségem, mint gyermek iránt: 18 éves, nagykorú, tanuláshoz lusta, mehet dolgozni. Olyan ócska munkát, amit kap, így.


Viszont hangsúlyozom, hogy ez velem nem fordulhatna elő.

2017. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
nem..viszont közölném vele hogy már nem tanköteles, nekem meg nem kötelességem eltartani. mehet dolgozni iskola helyett.
2017. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
44%

Az első válaszolóval nagyon nem értek egyet igenis lehet büntetni akár egy húsz évest is, a kérdés inkább a hatásfok. Ha egy 18 éves nem dolgozik és otthon lakik, akkor igenis rá van utalva a szüleire ugyanúgy mint egy 8 éves! Ha elzárják a pénzcsapot, akkor az neki elég komoly vágás. De ettől még nem fog jobban tanulni. Lehet épp az ellenkező hatást érik el vele. Lehet nevelő célú is, tehát nem totális szobafogságot kell elképzelni mint egy kisgyereknél, csak jobban felügyelik a dolgait, elküldik különtanárhoz stb. Ez egy 18 évesnek rettentően nagy büntetés hiszen épp a saját érlelődő önállóságtudatától fosztják meg részben. Az más szituáció ha mintegy elismerve a hibáját nem lázad hanem kooperálni kezd.

Mindent egybevetve zűrös ügy ez, és a szülőt is komoly felelősség terheli, hogy a helyzet ide fajult.

2017. máj. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
érdekes, hogy év közben nem derült ki, hogy rosszak a jegyei...
2017. máj. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Nos mivel a szülőt baromira nem érdekli a gyereke, így nem igazán értem mire föl pattogna. Hogy létezik az, hogy utolsó héten derül ki, hogy ekkora baj van? Már mindenhol elektronikus napló van, két kattintással meg lehet nézni hogy áll a gyerek. Ráadásul az meg van ugye, hogy ha bármiből megbukik, akkor nem kezdheti meg az érettségit?

Fogalmam sincs mit csinálnék, mert elképzelni sem tudom, hogy ez a helyzet előfordulhatna.

Habár végül is túl sok lehetőség nincs. Ha ez észhez térítené, és innentől nekiáll és hajt, és tanul, ha kell magántanárral, akkor jövőre nyilván újra nekifut, hogy azért mégse egy szakadt csöves legyen belőle.

Ha viszont nem különösebben hatja meg a dolog, akkor meg el lehet menni dolgozni. Ha majd látja, hogy nem buli minimálbérért megdögleni a gyárban rabszolgamunkát végezve, akkor talán befejezi az iskolát.

2017. máj. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam de még nem érettségizik idén hanem 11. osztályos. Egyik unokatesóm amugy a lány. Az elektronikus napló meg akkor ér valamit ha meg is nézik. Sajnos nem ideális család az övék.

De igazából az érdekelt szerintetek ez működni fog vagy csak nagyobb balhék lesznek belöle náluk?

2017. máj. 1. 17:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Motiválás nagyon nehéz dolog :/


Gyakran magamat sem sikerül motiválnom.


Úgyhogy egy alapos elbeszélgetés után lenne lehetőség arra, hogy kiderüljön mit lehet tenni.

Ha a szituban a negatív motivátoroknak van a legnagyobb haszna, akkor azt vetném be rajta, és akkor tényleg tiltással kell szankcionálni. Nincs ebben rossz dolog, ha fel van mérve minden eshetőség.

De alapvetően a korrepetálásnak működnie kell. Persze az pénz, de számomra iszonyú hasznos volt, és én is mindig megkaptam a "fejmosást" hasonló helyzetben úgyhogy volt annyi lelki akaratom, hogy felhúzzam kettesre a félévi buktát, érettségi meg 4-es lett. Saját tapasztalatra + tanultakra próbálnék alapozni tehát.


És persze már 18... elvileg tudnia kéne valami irányvonalat becéloznia, hogy mit szeretne az életében a kicsi lányom. De ha ennyire nincs motivációja, akkor ez nyilván nincs meg.

Korrepetálós tűzoltásos dolog után, nyáron mindenképp az lenne a téma, hogy megtalálja hogyan tovább érettségi után, és ehhez adnék meg neki minden segítséget :)

2017. máj. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem büntetném meg , ha a pótvizsga sem sikerül akkor sem egyántalán mivel?Amúgy meg már elmúlt 18 ezért.Ha meg a suli sem sikerül akkor dolgozna kisegítő ként.
2017. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem dw mwgmondanám neki hogyha potvizsgán is meghuzzák, keresheti a munkát, mert én nem fizetek hogy csak vakarja otthon.

Majd rájön, hogy érettségi nélkül hugÉrt-szarért mehet el tizenx orázni- és talán benö a feje lágya.

2017. máj. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!