Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dohányzó szülők, mit szólnátok...

Dohányzó szülők, mit szólnátok, ha 13 éves gyereketeket cigizésen kapnátok? Megbüntetnétek?

Figyelt kérdés
Nővérem erős dohányos, és nemrég megtudta, hogy a 13 éves fia cigizett a haverjaival. Eltiltotta mindentől, TV, barátok, számítógép, stb. És még nekem jött panaszkodni, hogy képzeljem, cigizésen kapta a gyereket, és hogy nem tudja, mit kezdjen vele, ha már 13 évesen így viselkedik. Én ezt elég álszentségnek tartom. Oké, nem azt mondom, hogy dicsérje meg a gyereket, de ő mutatta neki ezt a "szép" példát 13 éven keresztül, nem értem, mire fel van felháborodva, hogy a gyerek azt csinálja, amit a szüleitől eltanult.
2011. márc. 3. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a nővéred is régi cigarettás és tudja, hogy mennyire nehéz letenni, ezért nem akarja, hogy a fia is elkezdje. Én is eltiltottam volna 1-2 dologtól de meg is beszéltem volna a fiammal, hogy mennyire nehéz letenni és mennyi bajt okozhat.
2011. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azért ez egy kicsit sarkított nem kell a szülőket piedesztálra emelni, mindannyian követünk el hibákat, amiket a gyerekeink észre fognak venni, de ez nem jelenti azt, hogy ne kellene nevelni őket. Nem álszentség, ezt el lehet mondani egy gyereknek, hogy amiért én csinálom, ez azért még rossz és egészségtelen, sőt 13 évesen már nyugodtan meg lehet vele beszélni a függőséget, mint olyat. Az eltiltás minden, csak nem megoldás, csak dacolás lesz belőle, szerintem rontott a helyzeten. És nem minden dohányos szülő gyerek fog cigizni, nagyon sok esetben pont ezért fog megundorodni a cigi gondolatától is a gyerek. Lásd pl az öcsémet, aki soha nem gyújtott rá. Én viszont igen, 15-23 éves koromig, utánna egyik napról a másikra le tudtam tenni, hál istennek, és nem hogy nem hiányzik, de nem is tudom, hogy voltam képes rágyújtani.
2011. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezt lehet úgy is nézni, hogy ő valóban tudja, hogy miért tiltja amit tilt. Azért 13 évesen tényleg durva. Ráadásul, akkor lenne helytálló a dolog, ha csak és kizárólag a dohányos szülők gyerekei válnának dohányossá. Én például kifejezetten fejet hajtanék egy olyan dohányos, alkoholista, stb. előtt (ha már egyszer ő az), aki legalább a gyerekét megpróbálná letéríteni erről az útról.
2011. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az én szüleim sose dohányoztak. Az általad leírtak alapján, jó példát kaptam gyerekkoromban. 13 éves lehettem én is amikor először rágyújtottam. Tudod mi vitt rá? A társaság, a kíváncsiság. szerintem ez időtájt minden gyerek megkóstolja ezeket a dolgokat.

Megdicsérni nem dicsérném meg, nem tudom mit lépnék a dologra, de felháborodni azért annyira nem háborodnék fel.

2011. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal, hogy nem lehet egyszerre bort inni, és vizet prédikálni... nem lesz túl nagy súlya annak, hogy a cigi ellen vannak, ha maguk is ugyanazt csinálják.
2011. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Hát tényleg álszentség.

Én dohányzó szülők mellett nőttem fel, én is dohányoztam már 14 éves koromban. Édesanyám tudott is róla, nem szólt érte. Pedig orvosházaspár gyermeke vagyok.

22 évesen lettem terhes. Ekkor már napi 1-1,5 dobozzal szívtam.

De mikor megláttam a terhességi tesztem, megfogadtam, hogy az én gyermekem nem ezt fogja látni. Soha többé nem gyújtottam rá. Sőt a szüleimnek is megmondtam, hogy a gyerek közelében nincs dohányzás. A férjem soha nem dohányzott.

Ma a lányom 3,5 éves, azóta a szüleim is leszoktak.


HA a nővérednek nem tetszik, mutasson példát! Szokjon le, és utána dumáljon.

Nem olyan nehéz, csak akarat kell hozzá. Talán a gyermeke egészsége nem ér annyit, hogy megbeszélje a fiával, hogy kisfiam te se, én se gyújtok rá többet, jó?

2011. márc. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is dohányoznak, mégsem próbáltam még ki soha a cigit, és nem is fogom. szerintem inkább a barátok hatására próbálja ki az ember az ilyet, nem a szülei miatt.

15/lány

2011. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerencsére a dohányzást nem feltétlen kell a gyereknek a szüleitől eltanulni, sőt! Ha elég értelmes a gyerek, akkor a szülő kárán azt tanulja meg, hogy milyen nehéz leszokni róla, ha azt szeretne. Jogosan van felháborodva a szülő, hiszen a gyereke egészségét félti.

Én sajnos két olyan dohányos szülő mellett nőttem fel, akik a házon belül is folyamatosan dohányoztak, esténként a tv-nézés közben is, tehát én és a testvéreim is kaptuk közvetve a füstöt rendesen, még anyánk hasában is. Ehhez képest sem én, sem pedig a kisebbik bátyám nem kívántunk soha rászokni a cigire, a nagyobbik bátyám viszont már fiatalon rászokott és azóta sem képes megválni tőle.

Az én gyerekeimnek is még volt "szerencséje" a nagyszülők füstjét szívni, és szerencsére egyiküknek sem jött meg hozzá az "étvágya". Ők is már 20 és 29 évesek.

2011. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


A nővéred példája olyan "bort iszik és vizet prédikál" szituáció. Ahelyett, hogy jól megbűnteti a fiát, el kellene beszélgetnie vele arról, hogy miért ne szokjon rá, milyen következményei lehetnek.

Nem tudom, mennyire lesz hatásos, miközben azt látja, hogy mindezek ellenére az anyukája cigizik...


Üdv!


ui.: valóban álszent...ő se nézzen tv-t, ne barátkozzon és "vezekeljen" együtt a fiával. Talán ennek lenne haszna vagy értelme

2011. márc. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy minden dohányos az első szál cigivel kezdet, de azért 1 szál cigi még nem jelent rászokást. Kipróbálni meg sokan kipróbálják.
2011. márc. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!