Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engednek sehova,...

A szüleim nem engednek sehova, mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Kitűnő tanuló,"jókislány" vagyok. Többször volt hogy a barátaim elhívtak moziba vagy plázázni,de mikor megkérdeztem anyáékat azt mondták hogy nem mehetek. Nem adtak neki indokot csak annyit mondtak:nem mehetsz. Én értem hogy féltenek,de az már túlzás szerintem,hogy még a szomszédos háztömbbe sem engednek el egyedül(különtanárhoz oda jártam). Anyukám nagyon szigorú,és az is baj hogy utálja a plázákat illetve azokat a helyeket ahol nagyon sok ember van. Apukám szerintem elengedne,ha megígérném hogy felhívom,stb. Hogyan győzzem meg őket hogy elengedjenek egyedül vagy barátokkal?

2017. ápr. 25. 16:35
 1/3 anonim válasza:
73%
Vekem is ez volt 14 eves koromba,volt h az a baratnomhoz is nagyon ritkan, aki a szomszedom mostis, de aztan egyre tobbszor engedtek mindenhova most 16 vagyok mehetek barhova. Majd megunjak hidd el,es mehetsz amerre akarsz:)
2017. ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam ez volt az az időszak, amikor elkezdtek elengedni helyekre, persze kellett szólnom, hogy mi van velem.

Szerintem már nálad is időszerű, és várható is a változás, esetleg beszélgess erről a szüleiddel többet, próbáld érvekkel meggyőzni őket, ne csak simán kéretőzz, beszéljetek meg fix időpontokat, amikorra otthon leszel, telefonálj haza, mutasd be a barátnőd, akivel szervezitek a programot. Talán ha hozzátok az illető támegy néha, jobban elengednek vele programokra is.

2017. ápr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még lehet szerencséd, pont ebben a korban kezd ez változni. Persze kicsit elősegítheted a változást magad is. Először iskolai rendezvényekre, tanulmányi versenyekre, könyvtárba kérd el magad. Ha ide is kísérgetni akarnak, azt hamar megunják. Ha ez már megy, akkor délelőtti kultúrprogram a barátnőkkel, pl színházi matiné, hangverseny. Utána ezek este illetve lányzsúrok. Szervezzetek egymásnak zsúrokat, ottalvást, kirándulást a másik családjával. Iratkozz be tanfolyamokra, sportra is. Ha elég aktív életet élsz, egy idő után nem fognak követni. A kulcs a sok ártatlan program. Buliba azért valószínűleg sokára fognak elereszteni, de ezekkel a programokkal tudsz egy kis önállóságot, szabadságot kialakítani magadnak.
2017. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!