Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért áll inkább apám...

Anyukám miért áll inkább apám mellé ebben a dologban?

Figyelt kérdés

Már felnőtt vagyok és külön élek a szüleimtől jelenleg. Kamaszkoromban sosem voltam rossz, apám mégis többször megvert, és az nem csak egy pofon volt. Hogy értsétek miért kaptam, mondok egy példát. Egyszer a kutyának adtam vizet, apám meg szándékosan belerúgott a tálba, amikor öntöttem bele, és mondtam neki, hogy ezt azért nem kéne. Ezért gyepált meg az udvaron.

Na de amiért a legjobban haragszom, az egy éve történt, amikor még otthon éltem és éppen tanultam. Apám hangosan hallgatta az idegesítő tucc-tucc zenéjét, amikor vizsgára készültem. Anya is és én is szóltam neki, hogy halkítsa már le, mert fontos a vizsga, aztán felment benne a pumpa és szintén jól elvert. Ezóta látom úgy, hogy ő nem fog megváltozni és hogy jobb, ha eltávolodom tőle. Én azóta is ehhez tartom magam, köszönök neki, de inkább anyám miatt járok haza.

Anya már többször kérdezte, hogy miért nem állok szóba apámmal. Mindig elmondom neki, és azt is, hogy bár megbocsájtottam, felejteni nem fogok és nem akarok apával jobban lenni. Ő nem érti meg, azt mondja, őt is verte az apja. Igen ám, de anyukám már 15 évesen folyamatosan bulizott, nem fogadott szót, én meg... hát nem ittam, buliztam, váltogattam a pasijaimat.


Anya nagyon a jó és egészséges család látszatát akarja kelteni, de nem értem, hogy ő miért nem fél apától ezek után és hogy miért pártolja (?)


2017. máj. 3. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Uuuuristen, hat anyaddal is komoly probkemak vannak, ha neki csak ennyi a reakcioja, hogy ot is verte az apja. Kivacsi vagyok hogy talan neki az jol esett a veres, hogy a sajat lanyanak is ezt akarja, ahelyett, hogy megvedene tole? Nem esik le neki, hogy ez igy nem jo, es nem helyenvalo? Ekkora hulyet! Nem szulonek valo egyik sem!

Mar ne haragudj, de en anyad kozelebe sem mennek ezek utan. Kerulnem mindkettot nagy ivben.

2017. máj. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Anyukádnak is rossz a felfogása, de neked is. Ha valaki bulizik meg nem fogad szót, azt már akkor jogos ütni-verni?
2017. máj. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2 Nem így értettem. De ha buliznék és nem fogadnék szót, egy fokkal jobban megérteném. A legnagyobb baj az, hogy mindketten normálisnak találjak a testi fenyítést, ezért nem képesek megérteni, hogy mennyi fájdalmat és szomorúságotokoztak nekem, a föld alatt nyugvó önbizalmamról nem is beszélve. Viszont kamasz meg felnőttebb korban veréssel inkább csak megutáltatja magát a szülő a gyerekkel
2017. máj. 3. 13:41
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Apád is érdekes személy lehet, ha megváltoztatni nem tudod, inkább tartsd a távolságot tőle, mert ez durva.

De anyádat se értem. Ha valaki, akár a saját apja bántaná a gyerekemet azért azt komolyan venném és tennék ellene.

2017. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

a kérdésedre a választ te is tudod..-

próbálja azt a látszatot kelteni hogy ti egy boldog család vagytok.és ezért anyukád képes lenne még téged is "beáldozni"

A helyedben én is kerülném őket..

2017. máj. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
92%

Engem anyám vert állandóan a semmiért apám meg nem szólt semmit mert ha szegény szólt volna hogy nincs igaza olyankor anyám akkor hisztit csinált hogy engem ki akart tenni a lakásból vagy öngyilkossággal fenyegetőzött, tehát ha apám bármit is mert mondani akkor tudta mit várjon, akkor választás elé állította: vagy én vagy anyám. Szarügy. Nem is szeretem anyám DE!

Mint ahogy írták Te is csak mutasd a szépet de belül tudd hogy kikkel van dolgod. A kifelé szép mutatása csak azt jelenti hogy nem csinálsz bajt, nem kevered fel az álló vizet nem hozod felszínre a dolgokat, de nem azt jelenti hogy elfelejted vagy megbocsájtod. Én beszélek velük telefonon, ünnepeket együtt töltjük de sosem lesznek a barátaim és az életem igazi részei akikkel megosztom az örömöm. Csak vagy nekik őkis csak léteznek Neked és ennyi...

2017. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem anyadat is veri az apad.
2017. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos ilyen a családon belüli erőszak természete. édesanyád azért választotta édesapádat párjául (mêgha nem is tudatosan), mert az ő szüleitől azt látta, hogy ez van, el kell fogadni. Másfelől, gondolom őt is veri apád, így részben azért nem lép, mert ő úgy érzi, hogy neki ez van megírva, ez jár, másfelől elképzelhetőnek tartom azt is, hogy fél apádtól. Hívd el valahova és beszélessetek tabuk nélkül erről.
2017. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van egy könyv, a Mérgezô szülôk ahol egy pszichológus írja le a különbözô eseteket és azok miértjék, megoldását. Azt írja, hogy az emberek szeretik fenntartani a kialakított rendszert, ezéft inkább elhallgatják ezeket. A múltban édesanyád tettestárs volt, mert látta, hogy mi történik, de nem védett meg. Pontosan ezért nem fog most sem kiállni melletted.
2017. máj. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!