Anyum megvert mit tegyek?

Figyelt kérdés

eltilt mindentol. Még a páromtól is. 16 eves vagyok. Szerinte nincs sajat eletem mert még nem vagyok 18. A telefonom elvette,ha tehetné elolvasná az üzeneteimet is. De ehhez nincs joga. Tegnap annyira összevesztünk hogy fejbe vágott és a kezem is ugy megfogta h mais lila és fel van dagadva. Apum a hajam tépte meg. Konkret oka ennek nincs. Nem tetszik nekik a baratom. az érdekelne hogyha elmegyek itthonrol a rendorseg hazahozna? ha van lathato bizonyitekom (a kezem) hogy nem csak lelkileg de testileg is bantottak akkor is ugyanigy visszahoznak? szivesen elmennek csak félek attol h hazahoz a rendorseg és akkor tuti h megvernek mégjobban.

a válaszokat köszönöm!

16/L



2017. máj. 3. 16:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%
és miből szándékoztál megélni ha lelépnél otthonról?
2017. máj. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
51%

Hova mennél? A "párodhoz". 16 évesen senkinek nincs olyan komoly kapcsolata,hogy összeköltözzön valakivel....

Igen, a rendőrség haza vinne. Nincs bizonyítékod arra,hogy ők bántalmaznak.

A szüleid viselkedése abszolút nem normális...Így az állatok se viselkednek.

Nincs valami bizalmas rokonod, akihez költözhetnél? És aki hisz neked! Jogilag onnan is elvitethetnek haza,de legalább van, aki melletted áll és hisz neked. Az már egy jó kiindulási pont ahhoz,hogy jogi útra tereljék a dolgot.

2017. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
38%

Kedves kerdező, a szülőnek joga van elvenni a telefont, akár az üzenetek elolvasásához is joga van, egészen 18 éves korodig.

Valamint nekem az sem tudja bemagyarázni senki, hogy a szülő csak ugy lilara ver (persze vannak ilyen aberált barmok), de én ugy gondolom hogy a kicsi szad is közben jár.... de gondolom ez megint senkinek nem számit.... ez megint csak az egyik oldal....

2017. máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
59%
Igazuk van az előttem lévőknek ne a barátodhoz menj hanem egy rokonhoz. Így komolyabban venne a rendőrség is. Nagyon sok tini "szökik" a pasijához felnőtteset játszani és a legtöbb esetben kiderül hogy nincs semmi baj otthon. Ha rokonhoz menekülsz azt komolyabban veszik.
2017. máj. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%
Ne tedd, mert vagy hazavisznek, vagy otthonba, ha kiderül, hogy otthon bántalmaznak.
2017. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Tettél valami olyasmit, ami miatt elvesztetted a bizalmukat velük szemben?

Mivel ez egy anonim oldal, nyugodtan leírhatod őszintén az előzményeket, hátha jobban tudnék/tudnánk segíteni.

Az, hogy a szüleid összevertek, egyáltalán nem normális.

Mert oké, minden családban vannak veszekedések, de azzal, hogy lilára vernek, az nem normális. Így az állatok sem viselkednek.....

Ha annyira rossz a helyzet, akkor szólj valami rokonnak, esetleg tanárnak.

2017. máj. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

Min vesztetek össze? Nem hiszem, hogy ok nélkül vágott fejbe.

Egyáltalán milyen volt az a "fejbevágás"?

Izomból bevert egyet, vagy kaptál egy tockost?

2017. máj. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
67%

"eltilt mindentol. Még a páromtól is. 16 eves vagyok. Szerinte nincs sajat eletem mert még nem vagyok 18. A telefonom elvette,ha tehetné elolvasná az üzeneteimet is. De ehhez nincs joga."

De, joga van hozzá.

"Tegnap annyira összevesztünk hogy fejbe vágott és a kezem is ugy megfogta h mais lila és fel van dagadva. "

Egy nő megszorítja a kezedet, és feldagadt? Ki ő, a helyi testépítőklub tagja?


Na akkor nézzük a lényeges kérdéseket:

1. Jelenleg milyen iskolába jársz?

2. Hogyan teljesítesz az iskolában?

3. Milyen ott a magatartásod?


"A" verzió: A fentiekre az a válasz, hogy egy gimnáziumba, ott kiválóan tanulsz, jó a magatartásod is.

"B" verzió: állandóan a telefonodat nyomkodod, ha meg mégsem, akkor a barátoddal, aki a helyi tróger, lógsz.


"A" esetében kérj kollégiumi elhelyezést.

"B" esetében pedig igazuk van.


És még egy kérdés:

4. Milyen kaliberű a barátod?

Mert ha jól is tanulsz, akkor is lehet, hogy a barátod egy tróger, akitől meg akarnak óvni.

2017. máj. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem én is megtéptelek volna.
2017. máj. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
68%

Ne legyetek már ennyire gyökerek, milyen kommentek vannak itt! o.O


Gyakori nem azok járnak, akiknek fenékig tejfel az élet...


Engem ugyan nem vertek, de lelki terrorban nőttem fel, két függő szülővel. Most erről a gyerek tehet? Nem!


Ha elmész, igen, hazavihet a rendőrség, és a családsegítő szolgálat is rátok száll.

Felnőttnek szólj, mondjuk az osztályfőnöködnek, akiben bízol.

Ő helyén fogja kezelni az ügyet, egyből komolyabban veszik.

A gyámügyet biztosan érdekelni fogja.

Bármennyi idős is vagy, ahhoz nincs joga egyik szülődnek sem, hogy megverjen.

Azért te ne okold magad, ha mentálisan gyengék a szüleid!


Persze jó lenne tudni, mi a bajuk a barátoddal, de mivel azt állítod, hogy konkrét okuk nincs, így látatlanban él a bizalmam feléd.


A legjobb megoldás az, ha nem lelépsz, hanem jelented egy felnőttnek az esetet, akiben bízol is!

2017. máj. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!