Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan találhatok magamnak...

Hogyan találhatok magamnak valakit, aki az apám szerepét eljátszaná az életemben?

Figyelt kérdés

A konkrét kérdésem igazság szerint az lenne, hogy hogyan találhatok magamnak egy apát... A sajátomat évekkel ezelőtt elveszítettem, nem volt köztünk egyáltalán normális apa-fiú kapcsolat és úgy érzem, hogy sokkal jobb lenne nekem, ha utólag bepótolná valaki ezt nekem.


Még az is jóval több lenne annál, hogy egyáltalán senki nem szeretett a fiaként. Tele vagyok kétségekkel, szorongással, félelemmel, rettegéssel és teljesen egyedül érzem magam, úgy érzem semmit nem tudok normálisan megcsinálni és ami borzasztóbb, hogy egyáltalán nem érzem magam igazi férfinak, mert nincs férfi példakép előttem, akiről példát vehetnék.


Elképzelhetetlenül elesettnek érzem magam és teljes mértékben fájdalommal tölt el, ha apákat látok a fiaikkal, hogy minőségi időt töltenek el. Rettenetesen fáj ez nekem, mert ez kontrasztot von a normális élet meg az én életem között és egyre jobban azt érzem, hogy jogom van ugyanazokra az élményekre, mint egy átlaggyereknek, akit szeret az apja.


Szükségem van egy apára, aki felnevel, férfit nevel belőlem, fiaként szeret, büszke rám, megdicsér, beszélget velem, meg tényleg úgy viselkedik velem, hogy a fia vagyok és ki is fejezi számomra, hogy fontos vagyok neki.


2017. máj. 4. 19:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
75%
Pszichológusra van szükséged, nem apára.
2017. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Pszichológust ne mondjatok, nemrég voltam pszichoterápián és egyáltalán nem foglalkoztak ezzel. Tehát ebből az következik, hogy apára van szükségem és nem pszichológusra...
2017. máj. 4. 19:58
 3/35 anonim ***** válasza:
50%
Hány éves vagy? Ezt fontos lenne tisztázni hogy tudjak neked érdemi dolgot mondani.
2017. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Tényleg, nem írtam ki a koromat. 28/F vagyok
2017. máj. 4. 19:59
 5/35 anonim ***** válasza:
82%
ebből csak az következik hogy rossz pszichológusnál voltál. Hidd el én azt hittem, hogy az apósom végre apa pótlék lesz...De valahogy nem pótolta be az űrt. Így több évvel a hátam mögött már tudom, hogy AZT az űrt semmi az égadta világon nem tudja betölteni, hisz az ember igenis a saját apját szerette volna visszakapni amit gyerekkorában nem kapott meg. De ugye ez már elúszott. Később rájöttem miért akarnék egy olyan embertől szeretetet aki egyáltalán nem szeretet? Végül ráébredtem hogy vannak dolgok amiken igenis tovább kell lépni, nem érdemes rajta rágódni. Megaztán nem azért vagy tehetetlen mert nem szeretet az apád engem sem szeretet és mégsem lettem tehetetlen alak. Ez csak rajtad áll és amíg abba kapaszkodsz hogy apuci tehet róla( ezáltal pedig mentesíted magad az alól hogy neked kell igenis talpra állnod) addig nem fogsz helyre jönni. Fejezd be az önsajnálatot és építsd fel az életed mert ha folyton ez jár a fejedben akkor csak egy helyben fogsz stagnálni.
2017. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
54%
pardon szeretett akart lenni, szar a t billentyű :D
2017. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
79%
Jesszus ember, neked tényleg nem apára van szükséged xD Saját családodnak kellene már hogy legyen és Te legyél az apja valakinek akinek megadod azt ami neked nem adatott meg. Kapd már össze magad !
2017. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%
Nem apa kell neked, hanem egy normális pszichológus. Már felnőtt férfi vagy , senki sem fog "felnevelni"
2017. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
67%
Bocsi a szoviccért, de neked gatya kell amit normálisan felkötsz!!!! és nem atya. Neked már felnött férfinak kellene lenned. Ha nem vagy az akkor 20 év mulva meg azon fogsz rinyálni, hogy a férfikorod kimaradt.
2017. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Nem volt egy nagybátyád, nagyapád, egy férfi tanárod, aki mintaként szolgált volna?

Amúgy a többieknek igaza van, nem lehetsz egyszerre felnőtt férfi és bátorításra, gyámolításra szoruló kisfiú.

2017. máj. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!