Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 évesen tényleg nagyon ciki...

20 évesen tényleg nagyon ciki még a szüleimmel élni?

Figyelt kérdés
Sajnos elég sokszor megkapom, de sajnos még nem tudnám eltartani magam, ez tényleg nagyon szégyelni való dolog? :(
2017. máj. 9. 09:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
53%

20 évesen még nem mondanám. 30 évesen már az lesz. Aztán 40 évesen megint menő, amikor meg már gondozod őket. Persze nem a feleséged előtt, előtte csak a saját szülei gondozása menő.


Áh ki érti ezt...

2017. máj. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ciki. Ki mondta ezt?
2017. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
37%

20 évesen még szerintem sem ciki. Inkább 25-30 után.

20N

2017. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
100%
Kicsit sem. Nem te vagy az egyetlen. Valaki 25-26 éves kora körül is a szüleivel él még, és nem éretlenség, hanem anyagi nehézségek miatt. Az ingatlan és albérlet árak az egekben, nehéz is megcsípni egyet. Lesz majd jobb is, de most ez van...
2017. máj. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%
Sok kultúrában soha nem költözik el a gyerek a szüleitől, mert több generációs nagycsaládként működnek. Szerinted komolyan ciki sok más ország kultúrája és csak a magyar lehet a helikapter ? Miért kötelező valakinek a nulláról előről kezdenie, ha már van például egy nagy szintes családi ház kerttel, állatokkal ? Vagy miért kötelező egyedül laknia, csak mert elmúlt 18 ? Nem mindenki antiszoc, anyósfóbiás, nulla családi közösségben felnőtt ember és nem mindenki akar 30 - 40 évig lakáshitelt fizetni a nevetséges magyar fizetésből. El kellene fogadni, hogy minden családnak más a jó és a normális. De sajnos a magyar intoleráns, buta, bunkó nép lett sajnos. Nem volt mindig az. Kár érte :(
2017. máj. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%
Szóval bármilyen életkorban normális a szülőkkel lakni.
2017. máj. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

értem

hát a szüleim mondják gyakran h még mindig a nyakukon élek, sajna tényleg elég keveset keresek és nem futja saját háztartásra, pedig persze mennék ha tudnák csak nagyon drágák

2017. máj. 9. 09:28
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Én a szüleimmel élek még, év végén leszek 21. Most fejeztem be a sulit, még a vizsgák hátravannak. Júliustól már dolgozni fogok, ha minden jól megy és szeretnék is majd különköltözni, de először még én sem fogom tudni eltartani egymagam az biztos.

Nem gondolnám, hogy gáz.

2017. máj. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Idősebb vagyok mint te és még itthon élek. Jah és mielőtt jönne valami agyhalott nem anyámékon élősködök , nem ők tartanak el...stb
2017. máj. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki! Én 19 évesen elköltöztem otthonról, aztán később úgy alakult, hogy visszaköltöztem. Úgyhogy az sem jelent semmit, ha valaki korán elköltözik. Lehet, hogy valaki már sokkal hamarabb önellátó, mint Te, később meg mégis támogatni kell. És az is lehet, hogy Te később válsz le, később viszont Te fogod támogatni a szüleidet. Szerintem beszéld meg a szüleiddel, hogy Neked rosszul esik, hogy ezt mondják, és próbálj meg lehetőségeid szerint beszállni a költségekbe.
2017. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!