Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ciki, ha 28 évesen a szüleimme...

Ciki, ha 28 évesen a szüleimmel élek?

Figyelt kérdés

Van rendes munkám, így tudok félretenni, persze beszállok minden költségbe ha úgy van. Ha albérletbe mennék, semmit sem tudnék félretenni, ezért nem látom értelmét költözni. Egy nagy családi házban élünk, próbálok összekuporgatni annyi pénzt, hogy el tudjak indulni, de ez rettenetesen nehéz. Vagy ez lesz a mostani és a későbbi generációknál is? Nem sokan tehetik meg, hogy vesznek saját lakást, házat, maximum, ha örököl az ember.


28/f


2014. nov. 28. 19:54
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem ciki! Beszállsz a költségekbe, dolgozol, miért lenne akkor ciki?
2014. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
13%
Nem az a ciki, hogy a szüleiddel élsz, hanem az, hogy 28 évesen gyakorlatilag egy igénytelen gyerek vagy, akire főznek, aki után takarítanak, akiről gondoskodnak, és neked nem is kell más. Na ez a szégyen.
2014. nov. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%

Mert itt sokan már 18 évesen azt tanácsolják az embernek, hogy költözzön el.

Amúgy szerintem nem ciki. Én nagyon is szerettem otthon lakni.

2014. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%
Nem ciki.
2014. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
18%

30 éves koromig a szüleimnél laktam. eltartottak semmibe nem kellet beszállnom.


31 éves koromra fejtem be az építkezést (24millába fájt)


most 36 vok


(persze ehhez kellet egy dolgos lány, is aki most 2 éves fiam anyukája ;)


Szóval nem gáz ha már van 10-15 milla zsebbe. Megértem én hogy szép házat akarsz nem rossz kis 10millás putrit. Én is várnák még pár évet.

2014. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
78%
Ha kiveszed a részed a háztartási teendőkből felnőtt módra akkor egyáltalán nem ciki a mai világban sajnos. Sok felnőtt embert ismerek akik átmenetileg vagy hosszabb időre visszaköltöztek a szülői házba anyagi okokból. Ez nem szégyen. Csak az az életképtelenség, mikor valaki hagyja hogy főzzenek mossanak rá mint egy gyerekre.
2014. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
79%

Nem ciki, mert beszállsz az anyagiakba.


Viszont én nem gondolkodnék lakás vagy házvásárlásban. Ez csak nálunk nagy divat. Persze jó, ha van. De saját ingatlan nélkül sokkal mobilabb az ember, már ha olyan típusú, hogy nem köti magát egy városhoz. De ezt csak mellékesen megjegyeztem.

2014. nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Általában mindent megcsinálok magam után, ezzel sincs gond. Jó is lenne 10 milla zsebbe ennyi idősen, de ez sajnos nincs így. Akkor már vettem volna egy lakást
2014. nov. 28. 20:06
 9/35 anonim ***** válasza:
84%

Off: 7-es, alapvetően egyetértek veled, az ingatan tényleg csak leköt, de itthon annyira primitív az albérlet piac, hogy én sem vállalnám. (vagyont kérnek, kötekednek, kb. nem lehetne se macskám, se gyerekem, legfeljebb egy aranyhalam) Ahol ez bevett szokás, sokkal jobbak a kiadó lakások ár-érték aránya.

On: Dehogy ciki, ha egy tízessel több lennél, furább lenne, de ha egyszer nincs lehetőséged, akkor is megérteném. Emellett néhány éve a többgenerációs otthonok, teljesen normálisak voltak, mivel nagyi tud vigyázni az unokára, gyerek a nagyira stb. Nincs ebben semmi rossz, ha nem zavarjátok egymást, és elfértek.

2014. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
51%

9-es: Na, igen, itthon az albérlet kínálat sem jobb, tudom.

Én mondjuk külföldben gondolkozok, ezért vagyok azon a véleményen.

2014. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!