Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire gáz, ha szüleimmel...

Mennyire gáz, ha szüleimmel élek? 23/L Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Minap összevesztem a testvéremmel. Elkezdte rugdosni a papucsomat. Mondtam neki viccből, h miért nem költözik el, ha nem tetszik neki semmi. Ezután hozzá vágta a fejemhez, hogy nekem kéne elköltöznöm itthonról, mert 23 éves vagyok. (Utolsó éves, és remélem, olyan egyetemet választ, ahonnan, nem tud haza látogatni, max minden 2. héten.) Lehet tényleg jobb lenne? Bár sok ismerősömtől azt hallom, hogy ne tegyem, mert akkor nem lesz jövőm, a rengeteg kiadás miatt. Meg az elköltözés nem egyszerű prodecúra.

2014. nov. 23. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Felesleges elköltözni, ha jó a kapcsolatotok a szüleiddel, ha nincs kivel együtt lakni, ha nincs jövedelmed.
2014. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell elköltözni, ha jó a szüleiddel a kapcsolat és nem tudsz önállóan élni. Az csak a nyomorral lenne egyenlő.
2014. nov. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban ez egy teljesen általános jelenség, hogy egy egyedülálló huszonéves lány együtt lakik még a szüleivel. Nem ciki ezen semmi. És ne amiatt költözz, majd ha költözöl, mert hogy a tesód mit mond, szerintem.

Különben meg lehetséges, hogy nem is gondolta komolyan, csak hevesen ezt mondta... :)

2014. nov. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

22 leszek, most koltozom el otthonrol a jovoheten, de en a parommal koltozok ossze. Mindketten dolgozunk.

Ha nincs parod, ennyi idosen szerintem maradhatz még otthon.

2014. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, ha a szüleidnél élsz, de az igen, hogy ennyire gyerekes vagy.
2014. nov. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz!Addig örülj míg Velük és a közelükben élsz!Én ilyennel nem foglalkoznák ha jó a kapcsolatunk!Mondjuk ezt lehet én azért mondom mert nekem nem élnek már a Szüleim de valószínű akkor is ezt mondanám ha jó kapcsolatunk lenne!
2014. nov. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

A tesod miatt miert kellene elköltöznöd?

De ha mar azt akarsz Költözz a parodhoz!

2014. nov. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Jól értem, hogy 23 éves, dolgozó nő vagy, és a 18 éves tesódnak szóltál be, hogy költözzön el, ha nem tetszik a rendszer? Hmm.


Amúgy nem ciki, ha otthon laksz, gyűjtögetsz, de csak ha tervezel elköltözni, és nem maradsz a szüleid nyakán örökre.

2014. nov. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem ciki, sem most, sem később. Magyarországon sajnos nincsenek olyan viszonyok, hogy sok ember megengedheti magának anyagilag a külön lakást. Mindig olcsóbb, ha többen laknak együtt. És ha a családoddal jó a viszonyod, akkor miért ne lehetnének ők a lakótársak?
2014. nov. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Két nagykorú nővérem van. Mindketten egyetemisták még, de idén vagy jövőre diplomáznak. ők már elköltöznének, de szerintem az még odébb van.

Nem cikki ha otthon vagy még. Nyilván csak akkor tudsz elköltözni ha anyagilag viszonylag stabil vagy. Vannak ismerőseim akik elköltöztek, de még mindig a szüleik fizetik a megélhetésüket. Na, annak nincs értelme. A szülők nyakán maradni, elvárni a gondoskodást nyilván nem elismerendő dolog, de amíg nincsenek meg az anyagiak vagy biztos munka addig maradni az okosabb. Persze attól még nem vagy már gyerek, besegíthetsz komolyabban is otthon, főzhetsz az egész családnak stb... Megjegyzem nálunk speciel mindkét nővérem dolgozik is az egyetem mellet, és rengeteget segítenek itthon, többet mint simán szokott az ember.

2015. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!