Megtehetem ezt?

Figyelt kérdés
Nem jó a kapcsolatom anyukámmal, apámmal pedig évek óta nem beszéltem, így oda biztos nem mehetek. Nyáron betöltöm a 18-at és a barátom is szeretne elköltözni otthonról. Miután betöltöttem megtehetem, hogy összepakolok és egyszerűen elmegyek? Ő viszont nem tölti be, ha neki beleegyezik az anyja elköltözhet? Illetve egy haverja is költözne velünk, hármunk mekis fizetéséből lenne esélyünk megélni? Merre lenne érdemes egyáltalán albérletet keresni? Mind a hárman suliba járunk, illetve rám még az egyetem is vár, így főállásban nem tudnunk elmenni igazándiból dolgozni. Esélytelen, hogy így meg tudjunk élni?

2017. máj. 9. 21:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
Megteheted, 18 éves vagy, oda mész ahova akarsz. De hogy a diákmunkás mekis fizetésedből nem fogsz tudni elbérletben megélni az tuti.
2017. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Persze, csak az enyémből esélytelen, de ugye hármunk fizetése van, azért egy 300.000 Ft-ból szűkösen csak ellenénk, nem? (Ha minden kötél szakad én ott hagyom a sulit, mert itthon biztos nem maradok. Csak jó lenne tudni, hogy úgy készüljek...)
2017. máj. 9. 21:27
 3/31 anonim ***** válasza:
59%
Két mekis fizetés se lesz elég arra a színvonalra amiben most élhetsz
2017. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
96%

Addig gyűjts tartalékot.

Nem lehetetlen egyébként diákmunkából albizni, de kell, hogy legyen pénz (ami csak a sajátod; tudom, hogy megbízol a többiekben, de nem árt óvatosnak lenni), mert pl. maga a kaució két havi lakbér, bármikor lehetsz beteg, eshetsz ki a munkából baleset miatt, bekrepálhat a telefonod... A sor végtelen.

Plusz milyen szakra akarsz menni? Mérlegeld, hogy tudsz-e mellette dolgozni, néhány mellett kifejezetten nehéz. Érdemes utánanézni, hogy van-e katalógus az egyetemi órákon (nálunk előadásokon nincs - ha lenne, és be kellene járnom, esélyem nem lenne annyit keresni, hogy fenntartsam magam).

Fejleszthetnéd magad valamilyen területen (programozás, idegen nyelv ami nem angol), ha van ilyen skilled, magasabb bérezésű munkát is megcsíphetsz, mint a meki.

Elég kockázatos lépés, de biztos átgondoltad, és jó oka van annak, hogy így döntöttél. Sok sikert a felnőtt élethez!

22/L

2017. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%
Ennyiből el lesztek. Azonban legyen tartalékod mert most még oké hogy 3man vagytok és dolgozgattok, de mi van ha a barátoddal szét mentek vagy ha a haverja 2 hónap mulva azt mondja hogy neki ez így még se jó ,utána meg 2en kell hogy fizessétek vagy ha valamelyikőtök nem bírja a munkát. Ott keresd az albit ahol a suli meg a munka is viszonylag közel vannak. Beszéljétek meg azt is hogy ki mivel járul hozzá a háztartáshoz és hogy ki mit vegyen stb. Fontos hogy ne terv nélkül költözzetek.
2017. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%
Amíg középiskolába jártok vagy nappali rendszerű OKJ-ra, max 20 éves korig jár a családi pótlék, kérhetitek saját jogon, az is pénz. Kérhetsz rokontartást is a szüleidtől, amíg tanulsz, a bíróságon kell intézni. Az egyetemen is kérhető szoctám, és tényleg gondolkozzatok más melóban is.
2017. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%
Minek hagynád ott a sulit??? Hogy beköltözzhess a barátaiddal egy lepukkant albérletbe? Ez nagyon nem jó ötlet... Milyen munkát szeretnél így? Szerintem addig, míg iskolába jársz kibírod anyukáddal, utánna költözhettek, ha ezt akarjátok.
2017. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Igazából orvosira készültem, de itthonról a családi helyzet miatt nem lennék képes megcsinálni, hiszen lehetőségem nincs arra, hogy 5 percre leüljek csendbe, senki ne ordíbáljon a fülembe vagy éppen ugráltasson. Dolgozni pedig jelenleg is ugyanúgy dolgozom, tehát annyival lenne csak nehezebb, hogy miután 2 fiúról van szó, nekem kéne főznöm és takarítanom is, amit itthon nem annyira csináltam.

Nem terv nélkül vágunk neki a nagy világnak, ezért kezdtünk el már gondolkodni, hogy amint betöltöm a 18-at léphessünk valamerre (még 2 hónap).

Nem a barátaim miatt akarok elmenni itthonról, hanem a családom miatt, az mellékes, hogy nekik is menniük kell különböző okokból és akkor már megpróbálunk segíteni a másiknak.

Kibírom? Hát, a 16 éves húgom nem rég elköltözött itthonról, hozzáképest tényleg elég jól bírom, de nem szeretnék emiatt addig süllyedni, mint ő. Inkább lelépek előbb. Különben is még minimum 5-10 évet kéne kibírnom.

Gondolkodom más melóban, de egyenlőre még nem jutottam sokra...

2017. máj. 9. 22:25
 9/31 anonim ***** válasza:
96%

"miután 2 fiúról van szó, nekem kéne főznöm és takarítanom is, "


Szó sincs róla. Jobb, ha előre letisztázzátok, hogyan lesz a munkamegosztás, amihez mindenki köteles tartani magát. Bár ez lesz a legkisebb problémád.:-)

2017. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Én is úgy látom, hogy jelenleg a legkisebb gondom lesz, hogy ki mikor fog mosogatni...
2017. máj. 9. 22:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!