Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan akit gyerek/tini...

Van olyan akit gyerek/tini korában fegyelmezés, nevelés okán/ürügyén elfeneltek?

Figyelt kérdés

Mi volt az oka, miért kaptatok büntetést?

elfogadtádok jogosnak éreztétek?

Hogyan kaptatok ki?

Volt kihatással a későbbi életetekre, illetve ha most kaptatok ki, szerintetek lesz kihatással?



2017. máj. 13. 06:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Én kaptam verést, és úgy gondolom megérdemeltem. Nem okozott semmiféle traumát, csak helyretette az erőviszonyokat hogy úgy mondjam, felfogatta velem hogy nem dirigálhatok a szüleimnek.


Ugyanis az ok ami miatt kikaptam, az volt hogy durván tiszteletlen voltam anyummal. Őszintén szólva arra nem emlékeszem már mit akartam annyira hogy üvölteni kezdtem, vele, de a veszekedés megmaradt. Meg az az egyetlen pofon is amit apám lekent nekem mikor meghallotta miket üvöltök anyukámnak. Hát mit mondjak? A fal adta a másikat, szó szerint.


És igen, megérdemeltem. Nem voltunk szegények, de gazdagok sem: anyukám (apuval együtt) annyit melózott hogy majd beleszakadt csak hogy mindenünk meglegyen. Soha nem volt rosszabb cuccom, vagy kevesebb zsebpénzem mint a gazdagabb osztálytársaimnak. Ennek ellenére követelőztem, és mindennek lehordtam anyukámat a pofon előtt. Utána fogtam fel hogy nem kötelesek ám mindent megvenni nekem, főleg nem a rezsi kárára.

2017. máj. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Én kaptam már ki aputól, de mivel szerintem is nagyon megérdemeltem, ezért semmilyen lelki törést nem okozott. Aputól sem félek, sőt ő az egyik olyan ember, aki a legfontosabb számomra a világon. Jó kapcsolatunk van. Aki személyesen ismerő őt, az tudja miért.
2017. máj. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Fenekelésre nem emlékszem, nyakleves volt talán kettő. Mivel nem vagyok benne biztos, hogy kitől kaptam és pontosan miért (csak egy kamaszkori szemtelenségre emlékszem anyámtól), annyira nagy törést nem okozott. Kivételesen jó a kapcsolatom mindkettejükkel.


Ami engem jobban zavart, az az indokolatlan hazudozás, ami a családunkban magas szinten űzött sport. Anyám és apám is olyan családban nőtt fel, ahol fizikai bántalmazás nem nagyon volt, de több órás ordítozás a legapróbb dolgok miatt igen. Ettől kellett rettegni, és ezt kellett elkerülni kicsi koruktól kezdve. Így az egész gyerekkoruk és az enyém is! arról szólt, hogy apám-anyám indokolatlan, apró dolgokban is hazudtak a nagyszülőknek (nem lehetett megmondani, hogy a saját!!! fizujukból vettek egy második, használt kocsit, hanem valami agyatlan marhaságot kellett hazudni, honnan van a kocsi meg ilyen elmebeteg dolgok). És sajnos részben átvettem ezt a szokást, és ha valamit kicsit is rázósabbnak érzek, én is hazudok. Borzalmas rossz szokás és teljesen értelmetlen... Én azt szeretném, ha a családi kapcsolatok a bizalomról szólnának, és nem arról, hogy kinek mit lehet elmondani.

2017. máj. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Engem sokszor megvertek gyerekkoromban, nem csak a fenekemen hanem fel is pofoztak, megrugdostak, ilyesmi.Volt, hogy megütötték a fejem, mikor nagy hajcsat volt a hajamban és az szilánkosra tört rajtam. Én a testi bántalmazást ilyen szinten nem tudom elfogadni, és megfogadtam, hogy ha nekem lesz gyerekem semmi esetben sem fogom alkalmazni. Ez az egyik kihatása, a másik az, hogy elvesztették a bizalmam, ha hirtelenebb mozdulatot tettek a kezükkel korábban, önkéntlenül összehúzodtam, összerezzentem. Én úgy éreztem, hogy csak mondvacsinált ürügyekkel vernek, de gondolom nekik is meg volt az okuk.

Utoljára 17 éves koromban kezdett el anyám ütni, rugdosni. Akkor, hogy megállítsam megfogtam a kezét, és ellöktem magamtól, mire elesett. Megmondtam nekik, hogy már nem vagyok az a kisgyerek, akit kedvükre üthetnek, és ha mégegyszer megteszik, soha az életükben nem látnak többé. Azóta nem volt semmi ilyen.

18/L

2017. máj. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Azért érdekelne miért lett lepontozva az előző válaszoló? Attól hogy én megérdemeltnek éreztem azt a a pofont amit kaptam, igenis vannak bántalmazó szülők. Első válaszoló voltam.
2017. máj. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%
Azért, mert az embereknek nem tetszik, hogy ellöktem anyukámat. Nem tudom, úgy látszik sok emberben nincsen túlélési ösztön, vagy a bőrében fájdalomérzékelő receptorok, és éveken át tartó bántalmazás után nem szakad el náluk is a cérna. Könnyebb ismeretlenül elítélni azt, aki önvédelmet gyakorol. :)
2017. máj. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Én egy leborított tálca sütemény miatt lettem megverve nem egy két pofonról beszélünk kb 10 folyamatosról ekkor kb 7 éves lehettem.

Meg nem akartam menni valahova ott se volt elég egy pofon 10 nél megse állt apám.

A legdurvább meg mikor barátnöm nekem adta a telefonját (sim kártya se volt benne) csak zenét hallgattam rajta és apám aztmondta adjam neki vissza de nem adtam átkutatta a szobámat és mikor megtalálta úgy megütött hogy elestem majd rátérdelt a két kezemre és úgy ütött ekkor 15 éves voltam.

Meg olyan volt hogy szóltam a külön tanáromnak hogy tegyük át az idöpontot másnapra nos ezért is kaptam.

Az egyesekért is pofon járt. Amugy 3-4 es tanuló voltam. Szóval azt se lehet mondani hogy megszakítottam a sorozatos 5-ötöseimet annyira jol tanultam hogy az 1-esnek nem volt helye szimpla közepes tanuló voltam.

Egyáltalán nem érzem jogosnak azt hogy egy kislánnyal ezt keljen tenni. Hol ott semmi rosszat nem csináltam soha nem voltam szemtelen se nem beszéltem vissza nekik. De apám szerint ez a megfelelö nevelési módszer.

Mit ért el vele?

Kiválóan meegtanultam hazudni senkibe nem bízok benne föleg nem és utálom gyülölöm haragszom rá kb 13 éves korom óta,most 24 vagyok.

Egy két atyai pofon belefér a gyerek nevelésbe ha tényleg megy a hiszti vagy a visszapofázás,de szerintem az ilyen jellegü dolgok miatt nem kéne elverni a gyereket föleg nem igy.

2017. máj. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Ja azt hozzá tenném hogy nem direkt boritottam le a sütit hanem kiakartam venni a hütöböl és béna voltam.
2017. máj. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Régi családi keresztény nevelést kaptam. Ha valami rosszat csináltam, megvertek a fakanállal. Ha csúnyán beszéltem (pl: sz@r), akkor arconcsaptak kétszer.

Nem fogadtam el és szeretethiányt, majd súlyos depressziót okozott.

2017. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

igen anyámtól apámtól kaptam pofont vagy egyéb mást xy évvel ezelőtt. Lényegtelen hogy miért,nem ide tartozik

ÉS igen jogosan kaptam, nem befolyásolták ezek az életemet egy cseppet sem. jogos volt

Sőt ha lenne gyerekem és nem úgy viselkedne ahogy kéne ő is nyilván kapna ezt azt, sok mindentől függ

Most érdekes lenne ha "kikapnék" az tuti

2017. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!