Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Nektek mikor, a...

Szülők! Nektek mikor, a lányotok kb. hány éves korában tűnne fel, hogy nem beszél a magánéletéről, sosem mesélt fiúkról vagy arról, hogy lenne valakije?

Figyelt kérdés
2017. máj. 13. 14:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Elég rosszul fogalmaztál. Most arra vagy kiváncsi hogy hány éves kortóp zavarja a szülőt ha még nem volt senkid vagy arra hogy észre veszi e hogy nem volt még senkid?
2017. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%
Hat azert 17-18 evesen mar eleg gyanus szerintem, ha szo se esett meg fiurol, hogy tetszik neki vagy valami, mert addig meg bele lehet magyarazni, hogy meg fiatal, meg a tanulassal foglalkozik meg mit tudom en, de egy egeszseges kamaszt csak erdekelnek valamennyire a fiuk (felteve, hogy hetero lany, de ertitek mitmire akarok mondani gondolom). Legalabbis, ha feltetelezunk egy jo szulo-gyerek kapcsolatot.
2017. máj. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Nekem jó kapcsolatom volt és még van is a szüleimmel, de ilyenről nem szoktunk beszélni. Volt barátom, de csak ilyen pár hónapos kapcsolat volt, szóval be sem számoltam róla, mai napig nem is tudnak erről. 18 éves voltam, amikor megismerkedtem a jelenlegi férjemmel, róla beszéltem fél év után. Nem kell minden egyes kapcsolatról beszámolni, a szülőnek se kellene számon kérnie, hogy a gyereknek van e valakije. Ha akar majd beszél róla.
2017. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
1, Az, hogy nem mesél róla, még nem jelenti azt, hogy nem is volt vagy van valakije, akár fiú, akár lány az. Ezért kérdeztem, hogy otthon kb mikor kezdhet téma tárgya lenni, mi van a pasikkal és tárgyai, és hogy mit várhatok majd a szülőktől.
2017. máj. 13. 14:56
 5/19 A kérdező kommentje:
társai*
2017. máj. 13. 15:04
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

Én nem akarok beleszólni, de általában ez szülőn múlik, hogy beszél-e róla a gyerek. Nekem mindig minden apró részletet elmondott minden tekintetben már már annyira is hogy néha kértem erről inkább nem akarok tudni:D Ennek feltétele nyílván, hogy nem baszogatod a gyereket.

Vannak, akiknek lányuk elmondta hogy van fiúja, esetleg le is feküdt vele aztán a szülő leordította a fejét még jó hogy onnantól semmit sem fog mondani. Nem szabad ilyennel piszkálni, okoskodni és ennek következménye, hogy nem kell magánnyomozó és mégis mindent tudok....

2017. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Egyszóval, hogy beszél-e róla a gyerek csak a szülő "hozzáállásán" múlik.
2017. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Én értem mi van a kérdés mögött. Amikor a szülő annyira nem tud/ tudott érzelmileg közeledni a gyerekéhez, ezáltal őszintén sem beszélgetni vele, hogy kb fingja nincs mi van a gyerekével. Ez manapság sztem sokkal gyakoribb, mint az, hogy a gyerek fenntartások nélkül mer fordulni a szülőkhöz még a fiúk terén is. Ehhez nagy bizalom kell. Itt tökmindegy hányéves a gyerek (esetleg már felnőtt gyerek) ha nem érzi, hogy bátran beszélhet a magánéletéről. Esetleg mert nem beszéltél neki te sem szülő őszintén (lehet soha vagy csak nagyon ritkán) az érzéseidről, ami releváns. A tényekről, történésekről való beszélgetés nekem pl soha sem őszinte, mély, az csak jobbhíján is eszmecsre. Ezért van az is, hogy valakiről többet tudnak mondjuk a barátai, mint az anyja,apja. Nem ritka jelenség. A tapasztalat szólt belőlem!!!
2017. máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Azért lássuk be, sok szülő nem ismeri fel a bizalomnak a hiányát én meg egyre inkább félek, hogy sorra fog kerülni egy ilyen beszélgetés. Mikor megyünk rokonokhoz, minden évben felmerül a pasi téma, én meg csak kínos vigyorral tagadok mindent. Nem szeretném otthon is ezt csinálni.
2017. máj. 13. 15:20
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
Felesleges bármit is tagadni.:D Te is ember vagy, mit képzelnének, ne érdekelnének a fiúk? Egyrészt ez a normális, másrészt a rokonaid (ha mondjuk felnõttek) is voltak fiatalok, tudják hogy van valami, pont azért kérdezik! Vedd inkább humorosra a figurát, ha zavarba jönnél, minthogy letagadd. Mondj pl valami nagyon abszurdat, és monnd, hogy nyugi csak vicc volt, vagy, ha gyerekek kérdezik akkor pl. 'Közöd?' :D
2017. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!