Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van arra tudományos magyarázat...

Van arra tudományos magyarázat, hogy miért van az, hogy valaki annyit eszik mint egy disznó és nem hízik, míg a másik viszonylag normális étkezéssel dagadtabb?

Figyelt kérdés
Azon felül, hogy "ő ilyen típus"

2016. okt. 9. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Az első sportol, a második meg hazudik. Kb ennyi.
2016. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Én is eszméletlen vékony vagyok 167 cm és 45-46 kiló vagy több nem tudom. és nagyon sokat eszek egy nap 5-6 kb és minden kaját.ma is délután megettem 5 szelet pizzát és nem bírtam megmozdulni!! De én ezt örököltem ahogy a 2 bátyám is. sokan kérdik hogy van betegségem hogy ilyen vékony vagyok? Hát ez van.

De azzal nyugtatom magamat hogy inkább leszek vékony mint elhízott.!!!!!

2016. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
én is sokáig ezt hittem, de mióta külföldön élek, a munkán és az alig megerőltető biciklizésen kívül nem sportolok, mégis olyan vékony vagyok, mint 4-5 évvel ezelőtt
2016. okt. 9. 20:08
 4/17 anonim ***** válasza:

Genetikai dolog először is, illetve egyénfüggő, alkati, szervezeti és hormonális okai is lehetnek.

Tényleg van olyan, aki ugyanazokat a dolgokat eszi, mint a másik, ugyanolyan mozgásformát folytatnak és mégis az egyik vékony, a másik meg nem.

Valakinek jól működik az anyagcseréje, másoknál meg nem. Van, hogy ez személyfüggő, valakinél meg hormonális dolog is.

2016. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Én ezt teljesen megertem hiszen ugyan ebben a cipőben járok mint te
2016. okt. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

én már 23 éves vagyok, nekem azt mondták, hogy 14 éves koromban, hogy majd idővel te is kövér leszel blabla..


van egy olyan érzésem, hogy itt többről van szó mint holmi, "ő vékonyabb típus"

2016. okt. 9. 20:10
 7/17 anonim ***** válasza:

Genetika. Évtizedeken át iszonyatosan sokat ettem (nemcsak mondom, tényleg. fél lábos lebbencsleves mint vacsora olykor befigyelt, arra emlékszem... rengeteg szénhidrátot és rengeteg zsírt ettem), évi 1 kilót híztam, mozgás nemigen volt, csak némi séta (heti 70 km, amikor teljesítménytúráztam is, máskor ennyi sem. ez nem sok).

A fogyásom óta is rengetegszer ettem 3-4000 kcal körül tartósabban, de én ettől nemigen hízom (nehéz megállapítani, ugyebár, a testsúly eleve ingadozik s a mai jó étrendemen ritkán eszem ilyen szinten tartósan).

2000-rel viszont nem fogyok (inaktívabb korszakomban), szóval az anyagcserém azért annyira extrém mód nem gyors.

Vannak ilyen emberek, akiknél a nagyobb bevitel azonnal begyorsítja az anyagcserét, normál bevitelnél pedig visszaesik.


De eleve az anyagcsere sebessége nagyon szór. Így létezhetnek naturál maxra kigyúrt emberek, akiknél vézna srácok (magasság, aktivitás ugyanakkora, az izomtömeg jóval kevesebb, mondjuk mínusz 20 kiló) többet ehetnek súlytartáshoz...


Természetesen az aktivitás még többet számít, ha igazán komoly szinten van. Ha egy 40 kilós, nem különösebben gyors anyagcseréjű leányka napi 10 órát komolyan biciklizik, az ehet annyit, mint 2 fizikai munkás férfi, bár ezek magassága, izomtömege, a fizikai munka milyensége is ott van...

2016. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
cigizel??
2016. okt. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

8. vagyok

a cigi is sokat tesz hogy nem hizol

2016. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Bizony alkati kérdés.

Léteznek ectomorph, mesomorph és endomorph alkatú emberek, nézz utána. Az ecto nem tud hízni, az endo nem tud fogyni, mindkettő irígyli a mesot, akinek viszont egész életében vigyáznia kell, mert csontváztól zsírdisznóig bármire képes táplálkozástól, életmódtól függően.

2016. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!