Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az egyik gyerek végig...

Ha az egyik gyerek végig kitűnő tanuló, a másiknak is annak "kell" lennie? Nálatok hogy van/volt?

Figyelt kérdés

A kisöcsémmel 9 év van köztünk, most 12 éves. Én általánosban végig kitűnő voltam, gimiben is csak néha csúszott be egy-egy négyes, bár nagyon kemény suliba jártam. Eddig az öcsém is kitűnő volt, a szüleim szerint ez a minimum, hiszen én is az voltam - mindketten az ő gyerekeik vagyunk, ugyanolyan jók a képességeink (legalábbis nekik ez a gondolatmenetük).

Az öcsém most nem lesz kitűnő. Nem megy neki a matek olyan szuperül, pedig járatják anyuék különtanárhoz, de 4-esnél nem lesz jobb év végén ebben a tanévben. Nagyon el van keseredve szegénykém :(

Egy 4-es szerintem viszont egyáltalán nem katasztrófa (nem megbukik a szerencsétlen, a négyes azt jelenti, hogy "jó"), de már annyira benne van, hogy neki is minimum úgy kell teljesíteni, mint nekem, hogy sírt a telefonban. Nem mondta még el a szüleinknek a jegyeit, nekem sem kérték el anno soha az ellenőrzőm, mert tudták, hogy jól tanulok, nincs néznivaló benne.

Beszéljek én esetleg anyuékkal első körben, hogy ne akadjanak ki, meg úgy alapjáraton engedjék el kicsit ezt az egészet, hogy mindkét gyereküknek ugyanannyira kell hajtani? Vagy jogosan gondolják így? Mert végül is én sem hiszem, hogy butább lenne nálam az öcsém, sőt.


Mit tanácsoltok? Nálatok hogy viszonyultak a szülők ehhez? Ha netán már ti vagytok szülők, mik az elveitek ezen a téren?


Köszi a válaszokat :)


2017. máj. 19. 10:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Tanulságosak voltak, én nem pontoztam le senkit, nekem minden észrevétel, történet hasznos.


Amúgy szerintem a középutat kell megtalálni, a szüleimet is erre fogom próbálni rábírni. Legyen alapvető elvárás, de a gyereket saját magához kell mérni, nem a tesóhoz, szomszéd gyerekhez, haver fiához.

Lehet, hogy neki most a 4-es az nagy erőfeszítés volt, nagyobb, mint nekem anno az 5-ös. Nekik egyébként nem túl jó az osztályközösségük. Sok a hátrányos helyzetű gyerek, akiknél sajnos nem az a minta otthon, hogy első a tanulás... "ciki" jó tanulónak lenni, mert kicsúfolják. Mikor én voltam ennyi idős, nálunk is már valamennyire ez ment, de talán nem ilyen szinten.

2017. máj. 19. 11:57
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Az a normális elvárás, ha azt várjuk el, hogy tegye meg mindenki a tőle telhető legjobbat, legtöbbet. Ha ez a 4-es vagy a 3-as, maximális erőbedobással, akkor azt.

A lényeg, hogy tegyen meg mindent, ami tőle telik.


Igen, beszélj a szüleiddel, hogy ez a rettegés generálása, sírás eg yjegy miatt vészjelzés, ne hagyják.

2017. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem méricskélem a gyerekeimet, kényszeres sem vagyok, hogy kitűnőnek kell lenni.

Nálunk a 4-esért anno szidalom járt, büntetés, es mivel már azért hülyének tituláltak, persze h annál inkább nem érdekelt. Mégis ember lett belőlem :-)

2017. máj. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk én vagyok a legidősebb, én általánosban végig kitűnő voltam, gimibe mentem. TEsóim mindketten rosszul tanultak, szakmunkások lettek. A szüleink soha nem hasonlították őket hozzám, nem piszkálták őket.
2017. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%

Beszéld meg velük hogy 4 metek évégiért inkább őleljék meg dicsérjék meg hogy ne éreze hogy rossz az a 4 jegy.

Én fiam 8.osztályig néhány kevésbé fontos tantárgy kivételével mindenböl 4 vagy 5 volt mert jó eszü ,most matek 3 lett félévkor ugyhogy tudta 4 várunk töle mert van esze hozá,szomoru volt ,én mdg inkább megöleltem és megvigasztaltam,most év végén is 3 matekja lesz nem lett jobb viszont minden más 4-5 lesz.

2017. máj. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
82%
Már miért kéne, hogy egyformák legyetek? Két különböző személy vagytok, külön érdeklődéssel. Az ilyen erőltetett elvárásokból baj szokott lenni. A gyerek próbálkozik, tanul, de ha biztatás helyett csak rossz szót kap, előbb-utóbb rontani fog.
2017. máj. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!