Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Saját anyám a 3,5 éves gyereke...

Saját anyám a 3,5 éves gyerekemet használta fel hogy megleckéztessen. Normális az ilyen?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok egy 4 hetes babával, második gyermekemmel. A szüleim felajánlották, hogy elviszik egy kiállításra a 3,5 éves lányomat vasárnap délelött. Elengettem, pakoltam neki csere cuccot (esetleges pisilési balesetek miatt), popsitörlőt, kézfertőtlenítőt. Mivel máskor is elvitték ugyanilyen cokmókkal, nem is kérdeztem rá, hogy kell e még valami...


Elvitték délelött 10-kor, majd rájuk csörögtem 13.30-kor hogy mi a helyzet ebédelt-e a gyerek?


Anyám felveszi, majd sértődötten válaszolja miért pakoltál ebédet? Na igen pakolhattam volna, de nem pakoltam, mivel nem gondoltam, hogy ha eddig 20x elvitték kaja nélkül, eddig nem volt gond, majd most gond lesz.


Hazajönnek 14 órára, majd látom, hogy a lányom borzasztóan vörös, ki van melegedve, és halál szomjas. Adok neki vizet mig veszi le a cipőjét, kérdem anyámtól nem adtatok vizet neki? Nem, nem pakoltál. És ti sem ittatok? De ők ittak, de nem adtak mert beleittak a vizespalackba, és különben is miért nem pakoltam be a táskába? Férjem megjegyezte, nem volt bolt? Budaőrsön voltak mellesleg...


Itt már elborított az ideg, de nem csak emiatt. Amikor elvitték a lányomat itt hagytak egy számitógépet, mondván telepítgessek rajta programokat amig ök kiállitáson vannak. Még reggel mondtam, hogy mégis mikor? Szoptatás, pelenkázás, fejés, vagy ebéd készítés közben?


Vagy amikor reggel elvitték a lányom, még anyám meg akarta nézni a 4 hetest, amikor beütötte a lábát a babahintába, majd ezt most felhozta -mutatta a bütykös lábát, hogy milyen sérülést okozott, egy kis karcot, -hogy milyen felelőtlen vagyok, hogy a szoba szélén tartom, így balesetveszélyes. Hozzá kell tennem anyám úgy közlekedik, mint egy tank. Itt már tajtékoztam.


Elhúztak, majd rádöbbentünk mennyire szomjas volt a lányom, mert majd 2 liter folyadékot megivott ebéd alatt, valószínű hőgutát kapott, mert fájt a feje, és belázasodott, ráadásul hányt is este.


Szóval nem elég, hogy jó édes anyám megleckéztetett, de képes volt a lányomat, a saját unokáját felhasználni ennek érdekében, aljas és kegyetlen módon. Ez szerintem gyermekbántalmazás.


Ráadásul 2 hét múlva be kell feküdnöm kórházba egy komolyabb mütétre és reménykedtem benne, hogy a szüleimre bízhatom a lányomat, amíg a férjem a kisbabával lesz itthon.


Ezek után biztos nem!


Sőt, innentől kezdve nem vihetik el semelyik gyerekemet!


A férjemmel vitatkozunk hogy ez most kegyetlenkedés vagy szimlán barmok. Anyám mindig is kegyetlenkedett minden gyerekkel, de főleg velem, (meghúzta a frissen műtött fülemet viccből, kiröhögött mikor gyászoltam a kutyámat stb....) álmomban nem gondoltam,hogy a gyerekemmel megteszi.


Apám meg mint az Ökör követi anyámat...


Borzasztóan ideges vagyok. Tesóm szerint túlreagálom.


Mi a véleményetek?



2017. máj. 22. 07:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
98%
Elegge gyokerek!!!!! Mar bocsanat.
2017. máj. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim válasza:
40%
Ez alapvetően a te hibád már ne is haragudj. Tudod milyen az anyád és mégis rábízod a gyereked. Apád sem különb. Egy normális ember már rég megszakított volna veluk minden kapcsolatot.
2017. máj. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 anonim ***** válasza:
99%
Ezeknek elmentek otthonról!
2017. máj. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
76%

A telepítés három gomb megnyomása, az nem dolog megy etetés alatt magátol.


De ez, amit anyád tett, böven kimeríti a gyermekbántalmazás fogalmát és én ezek után egy percre nem hagynám nála a lányomat felügyelet nélkül! A mütét idöszakot meg megoldnám máshogy, férj is el kell, hogy legyen a két gyerekkel (hisz az apjuk), vagy hiv bébiszittert - ezek után én egy idegenben is elöbb megbiznék, mint anyámban.

2017. máj. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
44%
Tesódra nem tudod bízni?
2017. máj. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
86%
Ja egyébként minek hagyod rá a gyereked, ha tudod, hogy alapbol szadista? Én a kapcsolatot nem tartanám vele, nemhogy rábizom a lányomat...
2017. máj. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 anonim ***** válasza:
99%
Nos, anyadek nem normálisak. Értelmes ember eteti és itatja a rabizott gyereket, teljesen mindegy, hogy a szülei csomagoltak e enni-, innivalót.
2017. máj. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 anonim ***** válasza:
74%
Beszélj apáddal külön. Kérdezd meg, hogy ő is tényleg úgy gondolja-e, hogy nem adunk vizet egy gyereknek, ha az anyja nem elég felkészült egy újszülött mellett. Ja ekkor bocsánatot kér és elszégyelli magát, akkor rá még esetleg rábíznám a gyereket, de szigorúan meghagyva, hogy ő a parancsnok, nem hallgathat anyádra, hanem a saját jóérzései szerint kell cselekednie. Ha erre rábólint, akkor rövidebb próbautakra elengedném vele a nagyot. Anyukádra soha többet ne bízd a gyereket, mindegy milyen magyarázatot ad, nem tud ellátni egy gyereket. Te persze sejtetted ezt, most megbizonyosodtál, innentől ne engedd.
2017. máj. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
100%
Döbbenet ha ilyen előfordul, én biztosan soha többet nem bíznám rá a gyeremekemet.
2017. máj. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 anonim ***** válasza:
100%
Levontad a következtetést. Lépj tovább és felügyeletre keress más megoldást!
2017. máj. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!