Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kisgyereknek inkább az...

A kisgyereknek inkább az anyjára vagy az apjára van szüksége?

Figyelt kérdés

Elvileg mindkettőre, de ha választani kell akkor a kisgyereknek melyik szülőre van nagyobb szüksége?


Szerintem az anyára.



2017. máj. 24. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen pici. Csecsemőnek az anyjára.

Nagyobbnál attól függ, hogy melyik szülő normálisabb.

2017. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy az első is írja, függ az életkortól. Egy védtelen csecsemő számára az a legegészségesebb, ha az édesanyjával megfelelő kötődési kapcsolatot tud kialakítani, tőle kapja a táplálékot, kialakul benne a bizalom, a szeretet. Később azonban mindkét szülő hasonló színvonalon tudja "ellátni" a gyermekét, azonban nem jó, ha bármelyik is nélkülözve van. Persze, lehet mondani, hogy az anyára nagyobb szükség van, de mire alapozod ezt?

Az apához kötődik a nemi nevelés, ami a lányoknál és fiúknál is nagyon fontos. Az apai jelenlét az, ami inkább meghatározza a későbbi párkapcsolatok sikerességét, a lányoknál az énkép, önbizalom, intimitás területeit, fiúk kapcsán pedig el lehet olvasni Zimbardo könyvét (Nincs kapcsolat - Hová lettek a férfiak?), ami gyönyörűen leírja, milyen hatásai vannak a mai társadalomban az apahiánynak. Nem gondolom, hogy bármelyik szülő helyettesíthető lenne a másik által, de közben pedig pl. azt sem gondolom, hogy a homoszexuális párok gyermekei hátrányban lennének.

2017. máj. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, arra aki a személyes ellátását végzi. Ma már egy apa is megtudja oldani a dolgokat, létezik tápszer, tud pelenkázni. Ha az apa végzi a csecsemő pátyolgatását akkor abban az időszakban hozzá fog jobban kötődni, rá lesz nagyobb szüksége.
2017. máj. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem anyatejes, akkor teljesen mindegy, hogy melyik szülö van ott vele, a lényeg, hogy az az egy legyen az állandó gondozója.


Az nem igaz, hogy az anyjára van jobban szüksége, ez nagyrészt a társadalmi szokásokból adódik - meg valamennyire a biológiából, mert az anya tudja szoptatni -, de semmi olyan indok nincs, ami miatt egy apa kevésbé lenne alkalmas a gyereknevelésre.

(Eltekintve attól a hülye magyar felfogástól, hogy ha egy apa fogallkzoik a gyerekkel, akkor nem számít sokak szemében férfinek)


Mielött valaki beleköt, négy gyerekes anya vagyok és a gyerekekkel nagyobb részt én foglalkoztam, az apa meg többet járt dolgozni.

2017. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ hogy kihez kötődik jobban. Ha anyuka volt vele egésznap és apukát csak este látta akkor valószínűleg jobban kötődik az anyjához. Viszont attól még láthatja az apját hétvégente is akár, meg amikor akarja. Szóval szerintem nézzétek meg hogy melyikhez bújósabb, melyikhez megy többet oda és az legyen. Szerintem is hülyeség hogy melyikre van szükség.
2017. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Mindkettőre, de nem csak az anyára. Sok apa jobban nevelné a gyereket, mint az anya neveli. Csak a nők hiszik azt, hogy rájuk nagyobb szüksége van a gyereknek.
2017. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Arra, aki gondoskodni tud róla, teljesen mindegy, hogy ez az anyja, az apja, vagy egy vadidegen neveloszulo
2017. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Amelyik szülő normálisabb. Nem törvényszerű, hogy az anya az. Inkább egy tápszeres baba a gondoskodó apával, mint egy anyatejes baba a hisztis anyával, aki eleve el akarta vetetni és undorral eteti. Csak mondtam egy példát, ami valóban megtörtént eset. Nagyon ki tud hatni már a babára is, hogy mennyire szeretik.
2017. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
amelyik gerincesebb ha egyformák akkor általában az anyukára
2017. máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%
Engem apám lexart egész életemben. Önbizalomhiányos voltam,ilyen pasikat is fogtam ki. :( Szerencsére már javulok. 22L
2017. máj. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!