Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem szeret már az...

Miért nem szeret már az anyám? A párom miatt nem szeret?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves öcsém és egy ikertestvérem. Az ikertestvérem már nem lakik itthon, a barátja 10-15 percre lakik tőlünk, télen odaköltözött. Hazajárnak néha látogatóba, anyám kedves velük, kiteszi a lelkét körbeugrálja őket ha itt vannak mert szereti őket, a sráccal is kedves, aranyos, beszélget.


Nekem is van barátom, viszont nálunk más a helyzet. Ő Budapesten dolgozik, nekem viszont még 1 év vissza van a suliból, addig csak hétvégén tudunk találkozni amikor hazamegy a szüleihez, ide egy közeli faluba. Ott tudunk együtt lenni.

A probléma az, hogy úgy érzem anyukám nem szereti se a választottamat se engem. Főleg a választottamat. Elég sokszor hangoztatja, hogy falusi, meg hogy csak egy szakmunkás. (5 OKJ végzettsége van + érettségizett, szóval nem hülye, de anyám kb egy hete csodálkozott rá, h van érettségije, mert nem nézte ki belőle..) Szóval, hogy "csak egy szakmunkás" . Mert, hogy a testvérem párja (fél)diplomás, nem fejezte be de kapott munkát.


Ezek nagyon rosszul esnek, mintha kést forgatnának a szívembe. Nem is tudom úgy igazán kiírni magamból.

Amikor beszélek róla, mesélek vagy épp panaszkodok, hogy hiányzik, folyamat mintha le akarna beszélni a szerelmemről, manipulál, ahelyett, hogy megértően megnyugtatna. Fintorog és forgatja a szemét, és kinevet ha összeveszünk a párommal mert hogy "te választottad". Amikor csak teheti mutogat nekem más fiúkat, hogy "hát valami ilyet képzeltem el" egy csalódott fintorral kísérve, amikor meg rászólok, hogy ezt nem neki kell elképzelni, akkor meg "jajjj én csak jobbat akartam neked".

Azt is szokta mondani újabban, hogy "kár hogy nem a testvéred maradt itthon és nem te takarodtál el"... és hogy jó lenne ha elhúznék végre én is a nyakáról. Ezt kb azóta mondja mióta együtt vagyunk a párommal, h költözzek csak oda a faluba, oda való vagyok, a szemétbe (rendes , tisztességes emberek, akárcsak a párom, annyi a "bűnük", hogy nem túl gazdagok, és ezért lenézi őket), de azóta szinte minden nap megkapom, mióta a tesóm elment. Egyébként mi sem vagyunk annyira eleresztve anyagilag, anyám 100 ezret keres és 4-en élünk belőle. És én sem vagyok diplomás, felsőoktatási szakképzre járok most.

Lenézi a páromat, és engem is hogy őt választottam. Cikizi hogy faluban laknak a szülei, hogy ő is ott nőtt fel, és az egészet úgy egybevéve.

Ezt tűröm már 2 éve, de néha annyira összetörök emiatt, hogy órákig sírok. A párommal sokszor összevesztem már, mert anyám idegesít ezzel, és néha meginog bennem a meggyőződés, de végül megnyugszom mindig és rájövök hogy nem számít ez az egész, hiszen szeretem.

Amikor a párom jön ide, nekünk nem főz, nem nagyon beszélget, és bejelenti hogy "neki ma más dolga van, nincs ideje erre.." Amikor a fejéhez vágtam hogy persze nekik főzöl, megkaptam, hogy irigy kva vagyok. Amikor elköltözött a tesóm, akkor is folyamatosan kaptam, hogy irigy kva vagyok. Pedig semmit sem csináltam amiből ezt kéne gondolni.

Szóval, szerintetek miért utál az anyám? Azért mert még itt vagyok a nyakán? Ez tényleg gáz 21 évesen? 15 éves korom óta nem túl jó a viszonyunk, de ennyire gáz sosem volt, ennyit még sosem bántott.


Még annyit, mielőtt valaki félreértené, hogy a párommal szeretjük egymást, 2 éve vagyunk együtt. Néha nehéz, nagyon nehéz, hogy ilyen távol van, ez alapból egy nyomott hangulatot ad nekem. Anyám csak hab a tortán. Szóval a kapcsolatunk rendben van, kisebb nagyobb surlódásokkal, de az mindenhol van. Szerintem csak a távolság miatt, ezt szentül hiszem.


Mi a véleményetek erről az egész szituációról, hogy én ide be vagyok zárva ebbe a körbe, még egy évig? Hogy tudnám jobbá, elviselhetőbbé tenni anyám viselkedését? Veszekedni már nem akarok vele. Belefáradtam.


Bocsi hogy ilyen hosszú lett, köszi ha elolvasod, és még jobban köszi ha válaszolsz is. :)


2017. máj. 24. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, amíg látja, hogy ezzel felidegesíted magad, addig fogja is csinálni..

Röhögj egyet, mondd, hogy neked legalább van párod.

Kész.

2017. máj. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele veszekednek, egyetlen dolgot kell tenned, ami nem könnyű, de életmentő ilyen szülővel szemben - érzelmileg függetlenedned kell anyádtól. Ha eléred azt a szintet, hogy tényleg nem érdekel a véleménye, elfogultsága és gusztustalan megnyilvánulásai, akkor mindent képes leszel lerázni magadról és jelentősen javul a lelkiállapotod.


Sok szakirodalom foglalkozik ezzel, de több helyen az interneten megtalálható a leegyszerűsített verzió, mint itt például.


[link]


[link]


[link]

2017. máj. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem koltozz pestre a fickodhoz, keress munkat suli mellett. En is el tudtam jarni dolgozni. Aztan nyalja a pics ajat a tesodnak, haza se mennék hozza, fel se hivnam tobbet. Kapna egy smst hogy fusson csak a novered utan
2017. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anyád egy önző rinyagép. Amint elköltözöl folyton hivogatni fog meg panaszkodni neked, amikor meg nem hív, panaszkodni fog másoknak, rólad. Átvált szegény elhagyott anyukába. Érzelmi függetlenedést alkalmazz, ahogy előző javasolta. Másképpen kiidegel, meg a magánéletedbe is beleront. Ja a "csak szakmunkáshoz" meg annyit hogy lófszt sem érek a gimi érettségimmel a munkaerőpiacon... Szóval meggondolhatná kit néz le... A párodnak meg ne mondogasd h anyád szapulja. Ezzel is éket ver közétek.
2017. jún. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!