Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki nem szeret...

Van itt olyan, aki nem szeret a szüleivel lakni, sokszor mérges rájuk, nem kapja meg azt amit szeretne (NEM pénz meg drága dolgok! ) de a szüleik szerint minden rendben van és azt hiszik, a gyerek megkap mindent?

Figyelt kérdés
2016. nov. 5. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves vagy és mit nem kapsz meg?
2016. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Engem inkább hagyjunk...:D

Sok kérdést tettem már fel itt ezzel kapcsolatban, ahol a sztorit is elmondtam meg a koromat is, és csak azt kaptam hogy költözzek el meg hogy mekkora gyökér vagyok hogy eddig ezt hagytam, akkor meg is érdemlem.

Ezért inkább most nem én vagyok a téma, hanem mások. Másoktól kérdezem, hogy náluk ez hogy működik. És miért kérdezem? Mert érdekel.

2016. nov. 5. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem kérek semmi olyat a szüleimtől aminek nincs értelme. Így elkerülhető a konfliktus.
2016. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Itt vagyok. Az én szüleim azt is mondják, hogy egy elkényeztetett h*lyegyerek vagyok. jaa..
2016. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát... nézzük csak...

Keresek havi 120-150 ezret. Ebből legutóbb is majdnem az egészet "nekik adtam", mert nem jönnek ki. Pedig mindenre költenek... (Dohány, energiaital, csipsz meg még sorolhatnám.)

Én elköltöznék, több okból is, de így lehetetlen.


Mindent megkapok-e? Hát nem. Ami nekem kell, már 3 éve saját pénzen veszem meg, már ha van... (22 leszek lassan.)

2016. nov. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen voltam, de már elköltöztem.


A szüleim tipikusan ilyen filléreskedő emberek voltak (ill. inkább magukra nem, rám nézve igen), és ők is szerették verni a mellüket, hogy mindent ,megadtak nekem. Jó, ha a minden az a tetőt jelenti a fejem fölé, a kaját, a tényleg csak nagyon szükséges ruhákat, gyógyszert, bérletet, akkor igen. De... sem fizikailag, sem lelkileg nem kaptam tőlük eleget. Semmi megértést, tiszteletet, emberként kezelést nem kaptam tőlük. Csak szapultak, kivételeztek öcsémmel, vertek, gúnyolódtak rajtam, csak akkor dicsértek, amikor volt vki, aki előtt lehetett hencegni a tanulmányi eredményeimmel, a véleményemet nem hallgatták meg, ha nem egyezett a véleményem, akkor vertek. Kb.


Fizikailag:

- ami a legdurvább volt, hogy mennyire nem hajlandóak higiéniai cuccokra rendesen költeni. Anyám mániája volt, hogy megvett egy olcsó sampont, aztán amikor már a 3/4-e elfogyott, akkor még 2 hónapig hígítgatta, ahogy tudta, és magában röhögött, hogy hú, de mennyit spórolt... csak éppen úgy a sampon nem volt hatásos, és tiszta csatak zsír volt a fejem mindig... és szerettem volna kiengedve hordani a hajam, de mondták, hogy ne, mert rosszul áll, mint egy bölénynek. Persze, ha hótt zsír, akkor igen.

- néha kértem volna egy illatos tusfürdőt, kiröhögtek, hogy fú, ki a franc használ illatosat, undorító, tessék csak a családi semmilyen Baba tusfürdőt használni.

- dezodorból is azt KELLETT venni, amit anyám szeretett, mindenkinek a családból. Nekem nem vált be, és úgy rimánkodtam, hogy egyszer hadd próbálhassak ki mást, de nem.

- még ünnepekre való ajándékkérésnél is megvétóztak mindent. kértem egy új fényképezőt, mert a régi már homályos képeket készített, épp kezdett szétesni - "nem baj, jó még a régi". Kértem a kedvenc előadóm CD-jét... minek az eredeti, öcséd lemásolja (előtte 2 héttel mondtam el, hogy én is tudok CD-t másolni, nemcsak öcsém akkora technikai zseni ám, és direkt mondtam, hogy ezt eredetiben szeretném... mi volt a fa alatt? öcsém által másolva a CD... ha ennyire nem akarják, akkor vettek volna egy tábla csokit vagy vmit, de ez már tényleg tiszteletnség sztem)

- ruhavásárlás... hát ez egy katasztrófa volt, de komolyan. Zsebpénzt nem voltak hajlandóak adni, de negédesen mondogatták, hogy "de ha vmi kell, szólj, és adunk rá pénzt". Csak aztán 99%-ban megvétózták, hogy "úgyse kell neked az, felesleges, nekem nem tetszik, fúúúúúúúúúúúj". Nem mehettem el egyedül ruhát venni, és bármi tetszett volna, ha nem anyámnak volt a stílusa, akkor "nem áll jól, ronda, undorító". Amióta nem otthon élek, ezerszer szebben, előnyösebben, stílusosabban öltözöm. Túlsúlyos voltam, erre anyám ilyen zsákruhákba öltöztetett, mindig a kínaiból vett alaktalan csíkos pólókat, mert az tetszett neki, meg rokonoktól kapott buggyos '90-es évekbeli cuccokat... sztem pár pulcsi fiús is volt belőle

2016. nov. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!