Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha kiderülne,...

Mit tennél, ha kiderülne, hogy a férjed elvett a gyerek zsebpénzéből, anélkül, hogy bárkinek szólt volna?

Figyelt kérdés
2017. máj. 30. 20:01
1 2
 11/16 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Ha valami hirtelen jött dologra kellene és utána szólna akkor nem lenne baj.


Nálunk gyerekként mindig volt valami hirtelen készpénzes kiadás, újság fizetés, posta. Ha utána szóltak hogy elvették és visszakapom akkor mondtam hogy ok.


De volt hogy az alkoholista apám feltúrta a szekrényem, egy büdös szó nélkül lenyúlt 5 ezer forintot, ami 10-en évesen egy vagyonnak tűnt. Majd amikor napok után számon kértem hogy hol az 5 ezer, akkor még elkezdett fennhangon ordítani hogy milyen 5 ezer, 500 és elém vágott egy ötszázast...

2017. máj. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem röhögnék. Tudom, hogy csúnya tett, és megbeszélnénk, hogy mégegyszer ne forduljon elő, mert nagyon buta döntést hozott, hogy nem nekem szólt, de alapvetően kinevetném ezért.
2017. máj. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
94%

Akárki adta a gyereknek a zsebpénzt, az már a gyerek pénze, amiből önállóan gazdálkodhat. Ha a szülő szó nélkül elveheti, pont arra nevel, hogy "ha pénzed van, költsd el azonnal, mert ki tudja, holnap még a tied lesz-e".

Én is kiveszek néha a kisfiam pénzesdobozából, de pont az ilyen esetek elkerülésére azonnal belerakok egy cédulát dátummal, aláírással és egy mondattal, hogy mekkora összeget vettem el. Így biztos nem feledkezünk meg róla, és talán felnőttként sem ad majd kölcsön nagyobb összeget senkinek elismervény nélkül.

2017. máj. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mélységesen csalódnék benne. Ha én adtam is a pénzt, az a gyereké, és ő döntse el, mi legyen a pénzzel. Ha meg vészhelyzet van, akkor az a minimum, hogy szól, hogy "Lacika, apunak elfogyott a pénze, fontos dologra kell. Két hét múlva visszaadom".
2017. máj. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#10-es, nem értelek, komolyan. Mégis, kit provokálnék, és miért? Mit reagáltam rosszul szerinted?

Kérdésedre válaszolva, nem apuka adta a pénzt, hanem a nagyija, még a születésnapjára. Tök mindegy, ez akkor sem volt korrekt, hogy elvette.

Az a normális szerintem, mint más normális családokban, ha elveszem szólok, vagy cetlit írok. Ennyire tiszteljük már a családtagunkat, akkor is, ha kiskorú.


Sajnos, én is csalódtam benne, mert korábban már volt ilyen eset, és azt hittem, hogy azt akkor megbeszéltük, de ezek szerint mégsem. Mindegy. Tanultam belőle. Szomorú, hogy családon belül ez van, de vettem egy pénzkazettát. Na, ez gáz...

2017. jún. 1. 16:07
 16/16 anonim ***** válasza:
Csodálkoznék, jé, nekem van férjem?
2017. jún. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!