Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel békítsem meg anyát, ha...

Mivel békítsem meg anyát, ha haragszik, mert majdnem egy évig külföldön éltem?

Figyelt kérdés

Elég nehéz helyzetben voltam, mikor úgy döntöttem, hogy egy kis időre jó lenne elszakadni az otthoni környezetből, kellett egy nagyobb váltás, szünet, hogy átgondoljak mindent.

Szeptemberben költöztem el a legjobb barátnőmmel és imádtam ezt a közel egy évet. Most fogok majd hazaköltözni, viszont anya kicsit haragszik... Szerinte elmenekültem a problémáim elől és ezt meg sem beszéltem vele, pedig már az is megviselte, mikor gimnazista koromban cserediák voltam (szóval nem most először éltem huzamosabb ideig külföldön). És hogy ő nem volt kész arra, hogy újra elveszítsen. De nem így történt, többször voltam otthon és folyamatosan beszélgettünk és próbáltam belevonni az életembe, már amennyire ez lehetséges.


2017. máj. 31. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Ez passzív-agresszív érzelmi zsarolás. Ne engedj neki.
2017. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Van egy 18 éves fiam, anyaként válaszolok. Nem minden gyerek-szülő kapcsolat egyforma, nekem pl ilyenért eszembe sem jutna haragudni, bár szeretném azt gondolni, hogy olyan a kapcsolatunk, hogy nem is jutottunk volna idáig. A lényeg: ha igazán szeret, megbékél. Az anyák már csak ilyenek. Legyél türelmes. Azt viszont el kell fogadnia, hogy nem fogsz örökké a szoknyája mellett ülni, hogy kialakítod a saját életed. Ebből viszont ne engedj . Legyél vele kedves, néha lepd meg valamivel amit szeret, vagy amiről nem is tudja, hogy szereti. LEhet, hogy úgy érzi, itthon egyedül maradt egy olyan helyzetben, ami nehéz neki. Az otthoni hátteret Te tudod. De biztos vagyok benne, örülni fog, mikor hazajössz.
2017. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell megbékítened, mert semmi oka nincs rá, hogy haragudjon.
2017. máj. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha anyád egyébként egyedül él és te vagy neki az egyetlen közeli családtagja, akkor ennek kizárólagosan az az oka, hogy saját magát sajnálja és fél az egyedülléttől.
2017. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
SZia .Én is édesanyaként irok neked ,aki ráadásul külföldön él a családjával ..Neked nincs miért bocsánatot kérni ,nem is értem anyudat ?! Anyudnak a te jövődet kellene néznie ... én a helyében nem a hazaköltözés felé terelgetnélek,a miértekbe nem mennék bele,gondolom te is látod a különbséget .
2017. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Mivan?!

Ez passzív-agresszió, és mint olyan teljesen ignorálandó. Nekem nagynéném jött ugyanezzel a mártírkodós meghalok ha elmész, aztán üvöltözős-szarba vevős dologgal két héttel a kiköltözésem előtt.

Mit tettem? Az időm nagy részét a szobámban töltöttem, és hol sírtam, hogy szívem szerint azonnal elhúztam volna tőle.

Végülis pont az ellenkezőjét érte el, ami a célja volt, ugyanis az utazásom reggelén olyan boldogan léptem le, hogy az elképesztő, és eszem ágában nincs hazamenni ezek után.


Anyud is rájön, hogy ezzel a viselkedésével csak elmar magától.

Én örülnék, hogy a gyerekem életrevaló, világot lát, stb.

2017. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Miért kéne megbékiteni,nem tetél semmi rosszat gondolom.

Gondolom nem szeret egyedül lenni,esetleg fél is.

2017. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Küldd pszichológushoz. Nem te fogod megoldani az életét.

Elég énközpontúan áll a dolgokhoz "már az is megviselte..." "nem volt kész arra..."

A te életed, az a te életed. Ennek az elfogadására volt 18 éve. Ha nem sikerült, tényleg forduljon szakemberhez.

2017. máj. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

Csak ugy elrohantal, mert neked nehez volt? Probaltad kidolgozni valahogy? Anyukadat akartad ezzel buntetni a te bajodert, okoltad ot emiatt?

Viszont, mi tortent, hogy 9 honap utan farok a ketlabad kozott, megis csak visszakoltozol? Nem ugy hangzik, hogy szerinted lehetseges anyukadat belevonni az eletedbe, de o most vonjon be (vissza) az o eletebe?

2017. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Sehogy!!!! Nehogy Te békíts meg, mert akkor ha haza jössz Rád telepedik és jönnek az érzelmi zsarolások. Ne vont bele az életedbe, csak amennyire Te úgy gondolod, de ne úgy, hogy amennyire szerinted ő akarja, ne megnyugtatásul vond bele. Nem tud elengedni egészséges mértékben. Én is 40 évesen írom ezt, tapasztalatokkal. Nem tudsz még kint maradni. Sajnos drasztikus lenne,de a legcélravezetőbb az lenne, hogy csak azért is maradsz még kint, vagy ha haza jössz egyből különköltözöl.
2017. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!