Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy sulis feladathoz kérnék...

Egy sulis feladathoz kérnék segítséget, a kérdésem azokhoz szólna, akik éltek már külföldön valahol, vagy hallottak infókat, hogyan látjátok a szülő-gyerek kapcsolatot más országokban, más kultúrákban? Milyen nevelési módszerekkel találkoztatok?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 20. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
2017. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Az államokban élek, a szülők hamar vissza mennek dolgozni így a gyerekek 6 hetes koruktól fogva bölcsiben vannak.

A nevelési módszerek csaladonkent változnak. Érdem táblázattal nevelnek, bünti székkel szidnak, az iskolában Viszont igyekeznek szóval és pozitív mondatokkal hatni a gyerekre. Ha van pontosabb kerdesed, nyugodtan írj privátba

2017. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
2es nyugodtan írd nyilvánosan, nagyon érdekel milyen lehet Amerikában felnőni.
2017. ápr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
9%
Én voltam Szerbiában osztálykiránduláson. Ott a gyerekek éjjel kint mászkálhatak a városban, a 10 évesek sört ittak, amit a szüleiktől kaptak, cigiztek, házibuli volt, kocsmába is voltak gyerekek.
2017. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Itt Laoszban elég gány.
2017. ápr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerbiában élek, viszont magyar vagyok. Azért, ha gondolod írhatok. :)


Szerencsére azért amit az egyik előző válaszoló írt Szerbiáról, az egyáltalán nem általános!

2017. ápr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Én is szerbiai vagyok, de ilyen dolgokat, mint amit a negyedik leírt, soha nem láttam még itt. Valami nagyon durva helyen kirándulhattatok. :D A szerb szülők között is sokféle van, általában lazábbnak és közvetlenebbnek tűnik a gyerek és a szülők közötti kapcsolat, összetartóbbak, de ugyanakkor egyáltalán nem ritka az olyan szülő sem, aki simán megveri a gyereket. Ez csak az én tapasztalatom onnan, ahol én élek, nem tudom, hogy az ország déli részén milyenek.
2017. ápr. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

A szülő egyértelmű, hogy a gyerekét a maga intelligenciájához fogja igazítani.

Ettől függetlenül az adott ország kultúrájához is kénytelen hozzáférést adni.

Különben akkor mehettek haza.

2017. ápr. 21. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyigaton sokan visszamennek hat hét után (hollandia, ausztria, németország, usa...) dolgozni.


Svájcban élek, itt is, de ovi pl délig van, délután a gyerek a gyesen lévö szülövel (aki apa is lehet) van otthon.

A munkehylek ruglmasak és támogatók, 4-5-6 orás munkát preferálják.


A szülök viszont hüvösebbek távolságtartoak a gyerekkel. Megadnak nekik zömmel mindent, ami kell (szociális, egészség, felszerelés, hobbi...), mert van rá böven keret, de a kapcsolatuk nem olyan közvetlen - bár sok svájci alapbol magának valo, nem nyit szivesen.

2017. ápr. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
az utolso hozzaszolot tudom megerositeni, mi is svajcban elunk, tenyleg tavolsagtartobbak a szulok a gyerekkel , legalabbis eddig ez volt a trend. van egy reszuk viszont, aki a majomszeretetre kezd raszokni, ami viszont szerintem ugyanolyan karos, mint a huvos viselkedes.
2017. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!