Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik velem így apám?

Keresztes Bence kérdése:

Miért viselkedik velem így apám?

Figyelt kérdés
Elmondása szerint férfit akar nevelni belőlem de gyakorlatilag le sem szar engem vagy a másik 2 testvérem, pl 8-9 évesen felrugtam az új labdámat a rendőrség tetejére és mivel az egy elkerített rész volt és mozgásérzékelővel meg mindennel védett ezért féltem bemenni erre hazamentem anélkül és visszaküldött EGYEDÜL, hogy labda nélkül ne jöjjek haza, ez csak egy a sok közül. Nem érdekli mit csinálok, beszélgetni nem lehet vele mert veszekedés lesz mert mindenbe beleköt,csak akkor érdekli mi van velem ha a tanárok vagy bárki szól hogy xy-t csinált a gyerek, úgy érzem magamat kell nevelnem ami nehezen jön össze

2017. jún. 1. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert paraszt! Nem kellett volna neki családot alapítania. Ne haragudj kérdező. Apád kiéli rajtatok amit csak tud. Valószínűleg vele se törődtek. Ha meg igen,akkor egy magának való majom lett. Bocsánat!
2017. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nyilván nehéz ezt ennyiből megítélni, de elképzelhető, hogy saját magával szemben vannak olyan elvárásai, amiket sosem tudott teljesíteni, és azt akarja, hogy ti ezekben ne hasonlítsatok rá, de mivel ebben nem tud segíteni, csak megparancsolja. Az ember gyarló. A szülők is tele vannak emberi hibákkal, a gyerek meg tükröt tart nekik, ami elég frusztráló. Ettől sokan idegesek lesznek, és rosszul reagálnak nevelési helyzetekben. Ez elég bonyolult.

A másik dolog, ami eszembe jutott a kérdésed kapcsán, hogy ezt a "légy férfi" dolgot sokan úgy képzelik el, hogy el kell fojtani az érzelmeket (egy férfi nem sír/ nem beszél feleslegesen), erősnek kell lennie, különb a nőknél (az asszony nem ember/ hosszú haj, rövid ész) stb. Szóval a társadalomba beleivódtak ezek a sztereotípiák. És igen, van, aki így neveli a gyerekét. Ebbe nem feltétlenül fér bele, hogy megnyugtassa, szeretetteljesen kézenfogja a gyereket, és átkísérje a rendőrségre a labdáért. (Pedig milyen biztonságtudatot jelentene a neki!) Ezt a gondolkodásmódot már ő is hozta magával, nem nagyon lehet megváltoztatni.

Viszont az tök jó, hogy törekszel rá, hogy magadat formáld!

2017. jún. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!