Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak az én apukám ilyen...

Csak az én apukám ilyen elviselhetetlen?

Figyelt kérdés

Figyelem, regény lesz. Próbáltam "röviden", lényegre törően leírni.


Apukám egy 44 éves lusta, "utálom ezt a szar életet"-féle ember, aki mást nem csinál, mint egész nap csak fekszik, kaját követel anyámtól, pénzt mellette költeni nem lehet (pedig nem állunk rosszul, a bankban sem, és költeni sem költünk sokat), és fő hobbija, hogy másokat kritizál. Na szóval. Bővebben:


Nem iszik, nem cigizik, teljesen egészséges életet él. Falusi-gyerek-féle. Autószerelő. Szóval gondolom mire hazajön, elfárad, de semmit nem csinál. Tényleg semmit, csak fekszik. Ez még hétköznap oké lenne, de hétvégén is ezt csinálja. Van kutyánk, akinek enyhén szólva durván hullik a szőre. Mindig le szoktam vinnni. Hétvégente, még fel sem keltem, de már mondja, hogy vigyem le, porszívózzak fel (az ő szobájában) és ne aludjak má'. Ha 10 percet még esetleg lustálkodok, akkor már le vagyok cseszve, hogy jajj szerencsétlen kutyának milyen rossz helye van itt. (zárójelbe: a kutya remekül érzi itt magát).

Egyébként, az még oké, hogy rám szól, de olyan stílusban, olyan direkt kötekedően, hogy legszívesebben pofon csapnám. Mindig csak a veszekedést szeretné. Hazajön, tök jó kedvemben vagyok, semmi szia, csak odaszól nekem valami bunkót, és a kedvem máris sokkal rosszabb lesz. Ilyen velem. Rólam amúgy azt kell tudni, hogy jó gyerek vagyok, nem cigizek, suliban soha nem volt gond, 7 éve kitűnő vagyok, vannak barátaim, és én ok nélkül nem szoktam bunkózni. Mai vita: Apukám imád gépen Farmeramázni. Azt kell tudni róla, hogy baromi egy nagy teherbírású játék, főleg, ha nagy szintű benne az ember. Elegem lett belőle, hogy azért lassul durván folyamatosan a SAJÁT laptopom (saját pénzemből van kb kb 95 %-a), mert azzal játszik, ezért tettem rá a gépre egy jelszavat, hogy ne tudjon belépni, mert a kedves szó nem használt. Persze hogy nap végére érdekes módon eltűnt a SAJÁT laptopomnak a töltője. (van még egy másik, régebbi és lassúbb gép a lakásban, szóval nem mondhatja azt, hogy nem tud játszani). És ez csak egy nagyon apró vita a többihez képest.


Tesómról azt, hogy ő 18 éves fiú, nem éppen egy jó tanuló gyerek. Még nem bukott, valahogy mindig megúszta. Ha bejött egy-egy nagyon rossz jegy, apukám elvette a telefonját, Xbox-ját stb. Ez még oké is teljesen. Aztán előfordul, hogy néha szerez egy-egy 5-öst (nem tesiből, meg ilyenekből, rendes SZAKtárgyakból), apám nemhogy megdícsérné, hogy jól van, szép volt, vagy ilyesmi. Nem. Ő még emiatt is kigúnyolja, hogy pl "na mi van, puskáztál?" vagy "mér miből kaptad, énekből? hahaha". Szóval igen. Tesóm sem szereti. A legrosszabb, hogy ős is ugyan ilyen lesz, sőt, talán rosszabb, mert annyira bunkózik velem ő is, és ő sem mozdul meg semmit, csak egész nap Xbox-ot nyom. Pedig de jó is lenne egy apa-fia kapcsolat!


És akkor édesanyám. Talán az ő helyzete a legrosszabb. Igazából, mielőtt elvette volna, azelőtt is már egy nagy tahó volt apám: "járási évfordulóra anyukám vett neki ajándékot, nem pedig fordítva. Anyukám nagyon szomorú, sokszor mondja mostanában, legszívesebben elválna tőle (csak miattunk nem csinálja), és hogy nincs kedve hazajönni, mert tudja, hogy ha hazajön, mást nem kap, csak azt hogy "főzzélmár, nincsenkaja" (pedig mindig van), "takaríts már, minden poros" (hetente töröljön port?), "nehisztizzmá, fogdbe" (ez pl veszekedésnél." És akkor még lehetne sorolni. Egy újabb mostani fő gond a nyaralás. Anyukám már kb 2 hónapja mondta apukámnak, hogy augusztus xy hetére tette a nyári 1 hetes, össz szabadságát. Persze, hogy apukám teljesen más időpontra tette a nyaralást. Nem egyszer volt olyan, hogy anyukám nélkül mentünk nyaralni, mert vagy dolgozott, vagy nem fért be a kocsiba (nagyszüleink miatt).

Egyébként nem csak velünk nem jön ki jól. Nincsenek nagyin barátai. Munkatársait is itthon állandóan szólongatja, hogy "a Szabolcs már megint új autót és motort vett, tisztahülye". Akivel a legjobban kijön, az a szülei. Azaz nagymamám és nagypapám. Nagypapám is hasonló, mint apukám, de azért sok fokkal jobb, mint ő. Na és a nagymamám. Szoktuk mondani neki, hogy is viselkedik nálunk. Szeretem a nagymamámat, de azért neki is van foga fehérje. Kívülről úgy tűnik, hogy szereti anyukámat, de igazából nem. Ő azt hiszi, hogy ő a hibás, hiszen mi (én, tesóm, anyu", városiak vagyunk, apukám meg falusi, szóval hogy is lehetne a drága kisfia rossz... Persze ezt hangosan nem mondja ki, de szerintem mind tudjuk, hogy ezt gondolja.


*dobpergés*... Utolsó sorok jönnek :)


Slusszpoén, hogy apukám csak itthon nagyúr. Ismerősöknél rá se lehet ismerni, mint egy angyal.

Csak itthon nagy a szája. Volt egy régebbi család, akivel nagyon jóba voltunk. Egyszer mondta anyukám a másik család anyukájának, hogy milyen is valójában, és ő meg nem akarta elhinni, csak mondta, hogy "ugyan, biztos nem vészes ennyire a dolog.."

Másik példa, kutyát is el kellett vinni egyszer az orvoshoz. Mondtam neki, hogy "légyszi, menj oda a recepcióhoz, addig fogom a kutyát". Persze, hogy be volt szarva, nekem kellett odamennem és beszélnem. Bent az orvosnál is így volt. Csak is én beszéltem, gyerek létemre, apukám egy mukkot nem szólt, annyira be volt fosva. Amikor nagypapámmal voltunk, akkor mindent ő csinált, sőt, át is vette tőlem a pórázt, amikor bementünk, amolyan "itt nagy kutyák is vannak, inkább átveszem".


Most már tényleg az utolsó sorok. Igazából, még rengeteget tudnék mesélni, hogy milyen is valójában, de szerintem már így se fogja olvasni senki. Tudom, hogy nála vannak sokkal-sokkal-sokkal rosszabbak is, azt is tudom, hogy nem lehet vele mit csinálni, de kérlek, legalább nyugtassatok meg, hogy nem csak nekünk van ilyen apukánk. Így elolvasva nem tűnik komolynak, és biztos, hogy az egészre azt fogjátok mondani, hogy "tini vagy, azért veszed ennyire komolyan" de higyjétek el, hogy nem. Jó. Lehet hogy kicsit azért (is) akadtam ki mert tini vagyok. De ő már régóta ilyen. Anyukámmal szinte kb soha se voltak jóba. És nem kevésszer sírtam már azért, amilyen. Néha barátokkal beszélgetünk ilyen családi kapcsolatokról, és rá kellett döbbennem, hogy az én apukám messze a legrosszabb közülünk.

Azt hiszem, ennyi.


14/L



2017. jún. 3. 16:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%

"Autószerelő. Szóval gondolom mire hazajön, elfárad"


Igen.

2017. jún. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

"Anyukám nagyon szomorú, sokszor mondja mostanában, legszívesebben elválna tőle (csak miattunk nem csinálja)"


Mondjátok meg neki a tesóddal anyukádnak, hogy pont miattatok csinálja, azaz pont miattatok váljon el, mert a ti életeteket is megkeseríti. Ez annyira rossz duma, hogy a gyerekek miatt nem válik. A megoldás anyád kezében van.

2017. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Amíg anyukád nem fog elválni, addig marad ez a sírás-rívás, és a középsulis éveid is ebben a remek környezetben fognak telni. Valóban minden az ő kezében van, el kell válnia, magával kell vinnie téged. Nem egyszerű, de megéri, hidd el.


Hidd el, tele vannak a falvak, de a városok is életunt, Farmeramázó negyvenes-ötvenes bácsikkal, nénikkel. A legtöbbet már otthagyták, ideje nálatok is lépni. Teljesen megváltozna az életed, ahogy középsuliba kerülsz, hiszen nem csak egy másik közösséget, de egy teljesen másik családi környezetet is kapnál mellé.

2017. jún. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
15%

"Elegem lett belőle, hogy azért lassul durván folyamatosan a SAJÁT laptopom (saját pénzemből van kb kb 95 %-a), mert azzal játszik, ezért"


Ezen itt azért elmosolyodtam. Saját laptop, persze. :)


Szerintem meg nincs semmi baj apukáddal, valószínűleg bele van fásulva a hétköznapi szürkeségbe, ilyenkor a legapróbb dolgok is felbosszantják az embert. Majd rájössz te is, ha 8-10 órákat kell hülye emberekkel együtt összezárva eltöltened.

Nem iszik, nem ver titeket, még különösebb hobbija sincs a játékon kívül, ami vinné a háztól a pénzt. Fogadd el, hogy ő ilyen pokróc. 44 évesen már nem fogod tudni megváltoztatni.

2017. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

a 4-est szívleld meg - ne tépjétek szét a családot, rosszabb lesz.

"Csak is én beszéltem, gyerek létemre, apukám egy mukkot nem szólt, annyira be volt fosva. "

Ez elgondolkodtatott. Nem lehet hogy otthon porig alázzátok szegény apát - és azért ilyen? Ő a családfő, rendesen dolgozik, nem iszik,ver - legyen meg már a családban a státusza. Klassz dolog, ha jól tanulsz, kitűnő vagy, de ezzel ne fölényeskedj. Még hosszú az út előtted, majd látod, hogy milyen nehéz helytállni egy munkahelyen, akkor is ha végig kitűnő vagy...

Egy kérdés: mikor (??) kérdezed meg - főleg te , de akár a többiek: Mit szeretnél a születésnapodra édesapám? Vagy: hétvégén elmennénk együtt egy kicsit kirándulni/ kiállításra/ programra sétálni, jó lenne édesapa?


"rá kellett döbbennem, hogy az én apukám messze a legrosszabb közülünk."


Azok akiknek elhunyt valamely szülője korán, gyerekkorukban, vagy bántalmazó, vagy beteg, vagy megcsaló - szomorúan olvassák a regényedet.


Azt hiszem, ennyi.

2017. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

#4, #5: na jó, azért nehogy már attól legyen valaki jó apa, hogy nem veri a családot minden nap részegen :D a kérdező apja nyilván fáradt, de ez nem kifogás arra, hogy az egész családnak pokollá tegye az életét, ha hazamegy.

Érzékenységtől függően az is lehet olyan fájdalmas, ha valakit semmibe vesznek, mintha vernék.

2017. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

#6, rendben van, de azért szerintem a kérdező által leírt helyzet közel sem azonos a "pokoli családi élettel". Mondom, az apja ilyen természetű, ezen már nem lehet változtatni, csak megtanulni vele együtt élni.

Ezt azért tudom, mert az apukám is ilyen, nyers a humora, másoknak lehet már bunkó is, konfliktuskerülő (ezzel a recepciós sztorira reflektálok, ő sem szeret telefonálgatni, mindig engem kér meg, hogy intézzem el).

2017. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a családfő kifejezés elavult. Miért kéne nagyobb státuszának lenni az anyukánál, ha az anyuka is ugyan úgy dolgozik. A tiszteletet ki kell érdemelni. És az nem bunkósággal és mások vegzálásával megy.

És miért ne lehetne saját laptopja? Az a kérdezőé, azzal apuka ne játszon.

Beszélgess anyukáddal, és magyarázd meg neki, hogy jobban szeretnéd ha elválnának és vele élhetnél nyugis körülmények között. Anyukád szüleivel mi van? Hozzájuk nem tudnál költözni?

2017. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%

Persze, bujtsátok csak fel, hogy költözzön el. Azért az apuka nézőpontját is NAGYON szívesen meghallgatnám.

"És miért ne lehetne saját laptopja? Az a kérdezőé, azzal apuka ne játszon."

14 évesen, miből? Dolgozni nem tud. Ja, hogy a szülinapra kapott pénzekből vette... azért sem ő dolgozott meg.

2017. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Sosem értettem az ilyen köcsögöket, mint pl a 9-es válaszoló. Ha adok ajándékba pénzt a gyerekemnek, akkor az onnantól nem az én pénzem, hiszen nekiadtam. Rohadtul mindegy ki dolgozott meg érte, azt azért adod, hogy az ÖVÉ legyen, és arra költse, amire akarja. Ha valaki képes ezt az adott pénzt felhánytorgatni, sajátjának beállítani, az minek ad???
2017. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!