Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerek főz, akkor miért...

Ha a gyerek főz, akkor miért kell mindenképp mindenbe beleszólni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már kiskorú, 1 évem van még az egyetemből, ezért 1 évig még otthon lakom. Néha szeretek kipróbalni recepteket, és az esetek 95% ában meg is tudjuk enni.

Viszont borzasztóan irritál,hogy kimérem az adagokat és jön anyám, nagyanyám, és belelöknek ezt meg azt, holott élteükbe nem csináltak olyat, vagy jönnek, hogy jaj nem fordítva kell csinálni. Nem csinálhatom úgy meg azt az ételt, ahogy szeretném, mert mindig belenyulkálnak. Hiába mondom hogy ne tegyenek bele semmit, mert a múltkor se tettem és akkor jó volt,beleteszik,majdhogynem ehetetlen.

Ha meg azt mondom,hogy én a büdös életbe nem fogok főzni,ha ők itthon vannak, akkor fel vannak háborodva


2017. jún. 9. 10:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%
Az a gond ezzel, hogy a sok okoskodás és beleszólás elveszi a gyerek kedvét a főzéstől. Lehet segíteni vagy tanácsot adni, de nem kell mindig belepiszkálni. Pontosan ez történt az unokatestvéreméknél, sose hagyták, hogy maga tapasztalja ki a dolgokat, végül meg se tanult sütni-főzni. Engem édesanyám mindig hagyott próbálkozni, max egy két tanáccsal ellátott és most így felnőttként nagyon jól főzők és recepteket cserélgetünk :)
2017. jún. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
40%

A nagymamám ugyanilyen. Senki más nem főzhet, csak ő, nemhogy én, de a negyvenegy éves anyám sem, mert nem bírja elviselni. Sőt, a konyhában sem nagyon lehet senki, mert ő akkor már rögtön megy, és nézi, mit csinál az illető.

Nem meglepő, hogy én is akkor tanultam meg főzni, amikor elköltöztem a páromhoz. azóta is nagyon élvezem, hogy minden úgy van a konyhában, ahogy én akarom, senki nem szól bele semmibe, és imádok főzni így már.

2017. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%

Mert belepofázósak. Nem ritka dolog ez, és az a baj, amit már mások is pedzegettek itt, hogy nemcsak a főzésbe, de mindenbe megy a belepofa. Sajnos ezt az egy évet ki kell húzni, utána menni külön, mert nem fog változni a dolog. (Pedig én híve vagyok a generációk egyrakáson lakásának, ha az működik.) Nem értem, hogy miért jó a szülőknek, nagyszülőknek elüldözni a saját gyerekeiket a rigolyáikkal. Utána csodálkoznak, hogy évente kétszer nyitják rájuk az ajtót, vagy nem engedik, hogy mondjuk a születendő gyerek mellett segítsenek... Az ilyen kioktató és hatalmi játszmát idéző "segítség" senkinek nem kell. Én is sok mindent másképp csinálok, mint mások, de eszembe sem jut beleokoskodni, hovatovább belenyúlni a másik főzésébe vagy tevékenységébe.


Amúgy ja, anyósom ugyanez... Anyám okosabb, de nagyobb kaliberű dolgokban ugyanúgy irányítani szeret. Mindketten megsértődnek, hogy a 10-20 km-es távolságot tartani akarjuk.

2017. jún. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 szántóvető ***** válasza:
10-es:az nem motivált hogy megtanulhatod a régi jól bevált recepteket?tudod,amiken felnőttél.nem értem,komolyan mondom.
2017. jún. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló.: Bocsika az utólagos válaszért, de neked azt mondom, hogy teneked sem ezzel a hozzáállással kellene kezelni ezt a helyzetet, mert hiába elköltöztél, de egyszer majd akkor is fogsz majd olyannal találkozni, aki már több évtizete főz, párod, anyósod aki már esetleg több évtizede főz süt és ebbe akár szereted, akár nem biztosan lesz majd olyan, aki nem csak tanácsokat fog majd osztogatni, hanem még bele is fog szólni sőt még szükség esetén nyúlni is. Na de hidd el ebbe sem halnál bele.
2019. nov. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!