Keresztes Bence kérdése:

Miért ilyen makacsok?

Figyelt kérdés
Mindig ugyan az az 5 standard fogás van amit még a szocializmusban tanultak meg főzni, ha rákérdezek, hogy nem lehetne-e más kaja most (felajánlom hogy én megcsinálom) akkor mérgelődve elküldenek, illetve ha valami újítást akarnak belevinni az étkezésbe azt úgy próbálják elérni hogy minden sz@rt beleraknak, miért nem képesek új recepteket próbálgatni, én pl sokkal jobban főzök anyámnál úgy hogy csak recepteket olvasok meg főzős videókat nézek, pl egy krumplifőzeléket ami baromi egyszerű, soha nem akarnak készíteni, mindig csak ugyan az az 5 kaja vagy leves van amit mindig eszünk

2017. jún. 9. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez sok helyen így van. Anyukádnak ízlik, amit főzöl? Mert pl ha igen, rávehetnéd, hogy segítsen elkészíteni, csináljátok együtt, így ő is megtanulja, és talán akkor másodszor is szívesen eszi.
2017. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen egyszerű a megoldás: főzöl magadnak. Ha esetleg megkóstolják, és ízlik nekik, jó, ha nem ízlik, akkor meg ilyen hagyományos az ízlésviláguk és kész. Ez van.
2017. jún. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos a magyar fejekben, a magyar családoknál (és a magyar menzákon) ugyanaz a fantáziátlan és -többnyire- egészségtelen menüsor van évtizedek óta.


Csak példának említem, hogy egy olasz szálloda éttermében két nő is kivertre a palávert a magyar csoportból, hogy "vasárnap miért nem rántott hús van ebédre"?!


A másik történetem, amikor szintén Olaszországban szintén hazánk fiai kijelentették, hogy ezek egyáltalán nem tudnak pizzát készíteni, mert egyáltalán nem olyan, mint náluk odahaza Miskolcon, a Maci büfében.

2017. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a bajom nekem is, annyiféle étel van, mégis mindig ugyanazt a párat eszem.


Szakács párom le is van döbbenve, mindent meg akar velem kóstolztatni. :)

2017. jún. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!