Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emberek a palócok?...

Milyen emberek a palócok? Valóban nagyok konokak, szótlanok, makacsok, idegenekkel szemben bizalmatlanok, távolságtartók?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdem, mert apai oldalról palóc vagyok. Sosem ismertem meg "drága, jó" apám miatt az apai ági rokonaim, de anyai nagyanyám mindig azzal hordott le, hogy "tipikusan, mint az apja famíliája, konok, makacs, hideg, távolságtartó, arrogáns". Ebből is láthatjátok, hogy nem szívlelte a családot (mondjuk engem sem, a saját lányát se, szóval).

De érdekelne, hogy úgy nagy általánosságban milyen a palóc mentalitás? Volt olyan barátom, aki azt mondta, hogy tényleg konokak, ridegnek tűnnek, de akit egyszer megszerettek, azt családtagként kezelik, és velük már nagyon kedvesek.

Sajnos jelenleg nem áll módomban felkeresni őket, kideríteni ki hol lakik (és félek is a találkozótól, talán a távoli jövőben. De mostanában egyre inkább érzem, hogy a családom másik felét is szeretném megismerni, hagyományaikat, stb.

Szóval aki tud valamit úgy általában a palócságról, palóc emberekről, örülnék, hálás lennék, ha megosztaná velem:)


(a google nekem is barátom, szóval már amit ott fel lehet lelni, felleltem)



2014. febr. 13. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az vagyok :)
2014. febr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikszáth Kálmán is az volt, úgy emlékszem az ő regényeiben is talán távolságtartónak voltak a palócok beállítva. Van benne valami, de szerintem az ország más tájain is azok. Viszont van egy jópofa tájszólása a palócoknak. Persze ne Győzikére gondoljon senki, mert azért nem úgy beszélünk.
2014. febr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is az vagyok, bár ezeket így nem nagyon vettem észre :)
2014. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A Jó Palócok összegyűltek itten :)
2014. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat:)
2014. febr. 14. 01:18
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
igen, ezek jellemzők rá!
2014. ápr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Úgy beszélnek mint itt Siófokon a cigányok :D
2014. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is apai ágról vagyok palóc :D
2015. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!