Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érzi azt ma már...

Miért nem érzi azt ma már senki, amit én éreztem anno?

Figyelt kérdés

Amikor én otthon laktam, úgy neveltek, hogy az van, amit a felnőttek mondanak. 30 éves koromban mentem férjhez, akkor költöztem el, de mondjuk utána is bennem volt az, hogy amit a családom mond, az szent. Nem szoktam megkérdőjelezni semmit, se ellenkezni, és mindent azonnal elhiszek nekik. Mondjuk egyébként sem vagyok gyanakvó vagy szkeptikus típus.

Ha a családomban valami miatt cirkusz volt, nálunk soha nem volt az, hogy sz@rok rá, meg költözz el, hanem megijedtem és megpróbáltam helyrehozni, hogy ne legyen ez, miért gondolják így. És addig bizony baj volt, amíg a felnőttek haragudtak vagy megsértődtek. Igen, akkor baj volt otthon. Ha jókedvük volt, akkor rendben volt minden. Ezt akartam mindig. Én nem sz@rtam le a haragjukat, próbáltam őket megbékíteni 30 évesen is, mert rosszul éreztem magam, ha baj van otthon.

A mai tizen-huszonévesek vajon miért nem érzik azt, amit én?

Könnyebb nekik szembekerülni az idősebbekkel?


2017. jún. 10. 17:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/148 anonim ***** válasza:
86%
mert ők nem döntésképtelen birkák
2017. jún. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/148 A kérdező kommentje:
Ettől miért lennék az? Csak tisztelem és szeretem annyira a családomat, hogy tudjam, mindig ők lesznek az idősebbek és ezt szem előtt is tartsam.
2017. jún. 10. 18:01
 3/148 anonim ***** válasza:
84%

Mert nem életképtelen anyucikisfiák. :)


Ennyi, nem könnyebb, de nem fogok senkit sem tisztelni a kora miatt, ha egybként gerinctelen hernyó és pont.


Én is elköltöztem 1000km-re, mert nem voltam hajlandó egy zsarnok nővel együtt élni és még jobban tönkremenni a megfeleltetési mániája miatt.

És tudod mit?! IMÁDOM, hogy akkor kelek-fekszek, amikor akarok, azt annyit eszek amit és amennyit akarok, és nem pfáznak bele, mit miért csinálok.

Élem az életemet egy csodálatos férfival, önállóan, nem más szoknyája mellett.

2017. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/148 anonim ***** válasza:
13%
Mert le se tojják hogy mit éreznek a szüleik. Csak a pénztárcájuk érdekli őket, amúgy meg ne szóljanak bele az életükbe. Nézz csak itt szét az oldalon: 14-15 évesek hisztériáznak ha a "szemét korlátozó szüleik" nem repesnek mikor előbb szexelnek mint hogy elvégeznék az általánost. Fel vannak háborodva ha a szüleik nem veszik meg az az "olcsó" pár százeres vacakot, mert ha ilyen csórók minek vállaltak gyereket. Kár sorolni, csak nézz szét a kérdések között.
2017. jún. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/148 anonim ***** válasza:
92%

Ja, és mit tiszteljek apámon, aki 10 éve szarik a fejemre, és felőle meg is halhattam volna, mert az volt a szent, amit a friss punci mondott, az, hogy én mit akartam, vagy csak hallgasson meg, luxus volt.


Hát tudod ki maradna ilyen emberek között. Egy gyereket nem elég csak megcsinálni, hanem foglalkozni is kell vele.

2017. jún. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/148 A kérdező kommentje:
Na, pont ez az evés-ivás-alvás az, amin szerintem nagyon nem érdemes összeveszni. Rájuk kell hagyni.
2017. jún. 10. 18:05
 7/148 anonim válasza:
75%
mert a mai fiatalok mondjuk normálisabbak?
2017. jún. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/148 A kérdező kommentje:
Nem normálisabbak, hanem nem szülőtisztelők.
2017. jún. 10. 18:07
 9/148 anonim ***** válasza:
94%
Mert ma már más a szemlélet. A mai fiatalabb szülők többsége (részben saját tapasztalatból okulva) nem gondolja azt, hogy ő a családban a diktátor, akinek be kell hódolni, vagy hogy valaki emberileg többet ér pusztán az életkora miatt. Nem úgy akarják nevelni a gyerekeiket, hogy ne merjenek valamit megkérdőjelezni, ne merjenek ellenkezni, hanem arra, hogy ők is független emberi lények, önálló gondolkodással. Ez nem azt jelenti, hogy a családtagok nem szeretik és nem tisztelik egymást.
2017. jún. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/148 anonim ***** válasza:
96%
Attól még hogy ők a szülők, ők az idősebbek, egyáltalán nem biztos, hogy mindenben igazuk van, és minden úgy jó, ahogy ők gondolják. Önálló emberek vagyunk, önálló véleményekkel, gondolatokkal, nekünk is lehet igazunk, és ha igazunk van, nem fogunk fejet hajtani még a szüleinknek kedvéért sem!
2017. jún. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!