Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érzi azt ma már...

Miért nem érzi azt ma már senki, amit én éreztem anno?

Figyelt kérdés

Amikor én otthon laktam, úgy neveltek, hogy az van, amit a felnőttek mondanak. 30 éves koromban mentem férjhez, akkor költöztem el, de mondjuk utána is bennem volt az, hogy amit a családom mond, az szent. Nem szoktam megkérdőjelezni semmit, se ellenkezni, és mindent azonnal elhiszek nekik. Mondjuk egyébként sem vagyok gyanakvó vagy szkeptikus típus.

Ha a családomban valami miatt cirkusz volt, nálunk soha nem volt az, hogy sz@rok rá, meg költözz el, hanem megijedtem és megpróbáltam helyrehozni, hogy ne legyen ez, miért gondolják így. És addig bizony baj volt, amíg a felnőttek haragudtak vagy megsértődtek. Igen, akkor baj volt otthon. Ha jókedvük volt, akkor rendben volt minden. Ezt akartam mindig. Én nem sz@rtam le a haragjukat, próbáltam őket megbékíteni 30 évesen is, mert rosszul éreztem magam, ha baj van otthon.

A mai tizen-huszonévesek vajon miért nem érzik azt, amit én?

Könnyebb nekik szembekerülni az idősebbekkel?


2017. jún. 10. 17:48
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/148 A kérdező kommentje:
Mondok akkor mást. 32 éves vagyok, ahogy írtam, hányban születhettem szerintetek? Súgok: nem az 1920-as években, mint nagymamám. És mégis olyan iskolába jártam, ahol a kiszabott büntetéseket le kellett tölteni, pl magnómegvonás, kimenőmegvonás, körmös, és nem volt apelláta. Ha meg olyat csináltam, volt a "na, várd meg, míg hazajön apád" És nem az volt a válasz rá, hogy "ki nem sz@rja le", hanem a kérlelés, hogy ne kapjak ki. De az iskolában is, a tanárok felé. Arra is engedélyt kellett kérni, hogy a menzán hagyhassunk az ételből, mert ha nem, afölött ott ültek, és nem engedték továbbmenni, míg meg nem evett mindent. Én egyszer kaptam így ki, a tarhonyát a fejemre borították, onnantól ott se volt apelláta. És lám, nem ártott meg, mert nem lettem válogatós, mindent megeszek.
2017. jún. 11. 00:00
 62/148 A kérdező kommentje:
60: bocsi, én szabadnapos vagyok, a férjem nem, és engedtessék már meg, hogy akkor netezzek, amikor akarok.
2017. jún. 11. 00:02
 63/148 anonim ***** válasza:
100%
Sajnalom a leendo gyerekeidet.... El tudom kepzelni hogy nem eszi meg a borsot te meg rabolitod a fejere az egesz borsofozeleket meg akkor is hogy ha kihanyja .... Nem gondolod hogy valaki tenyleg nem szereti azt a kajat? Ja nem veled nem erdemes beszelgetni mert ugyanigy nottel fel es ezt is fogod gondolni en asszem abba is hagytam ostoba vagy es kesz. Igen ritka vagy mint a feher hollo rotka az ilyen gyoker no akivel talalkozok. Halistennek egyre ritkabb az ilyen. Joejt neked .
2017. jún. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/148 A kérdező kommentje:

Nem az a világ van, ebben igazad van. Hozzáteszem: SAJNOS.

A világ olyan, amilyenné MI tesszük. És a tisztelet már kezd kihalni, helyét átveszi az egó.

Nincs olyan derék már, aki képes tisztelettel meghajolni az idősebbek, elöljárók, feljebbvalók előtt. Ha mégis találtok, írjátok meg feltétlenül. Nagyon fogok örülni neki...

2017. jún. 11. 00:11
 65/148 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki fassagokat beszel es egy kreten akkor nem fogom tisztelni, csak azert mert 72 eves. Nehogy mar azert tiszteljek valakit, mert 50 evvel elobb szuletett, mint en.
2017. jún. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/148 A kérdező kommentje:

63: ja, én nem mondtam, hogy a módszereim is ugyanolyanok lesznek, ez félreértés. Miért kéne hagyni válogatni egy gyereket? De fejenborítani sem kell, ez nem igaz. Nem vagyok ennek a híve, én is megértettem volna szóból is. De volt ilyen is, én ezt mondtam, és mégis felnőttünk. A módszernek nem tapsolok, az elvnek igen.


De ha valaki véletlenül mégis ezt az elvet követné (NEM ÉN!!!!), hogy úgy nevel, ahogy őt nevelték, az mind ostoba? Tulajdonképpen most ostobáztad le az egész régi világot, a saját déd- és nagymamáddal együtt.

Jó éjt, kedves 63-as.

2017. jún. 11. 00:17
 67/148 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, lehet győzködni minket, hogy ez a normális és mindenkinek rettegnie(=tisztelni) kell a szüleitől ha valamit másképpen gondol jónak nehogy kikapjon akár fizikailag akár lelkileg. Csak annyiból tudok ítélni amennyit te leírtál, de az számomra egyértelmű, hogy te összekevered a tiszteletet a félelemmel hogy megvonják tőled a szeretetüket. Velem is volt ilyen és engem is vertek meg volt ez a frázis hogy " ha hazajön apád akkor majd *megbeszéljük*". Ugyanígy reagáltam mert féltem és nem akartam hogy bántsanak. Hála istennek ez a bánásmód még időben megszűnt de még így is rengeteg évembe került szembeállni a szüleimmel és megmondani ha valami nem tetszik vagy másképpen szeretném csinálni. Csak azért írtam le mert magamra ismertem benne csakhogy ez gyerekkoromban volt és már megszűnt. Elhiszem hogy most azt gondolod hohy senki nem érti meg, hogy mire gondolsz, és hogy rosszul látjuk, de egy kívülálló sokszor sokkal jobban átlát egy ilyesfajta helyzetet mint az aki felnőtt valamiben és számára az a normális és persze érzelmileg is bele van vonódva. Még egy utolsó: Az a szülő aki a gyerekét 20-21 éves korában is ütlegeli az biztos hogy teljesen leuralja, és nem tiszteli. Tudod kérdező a tisztelet kétoldalú dolog. A te családod csak az általad leírtak alapján nem tisztelnek téged és mintha te el sem várnád. Ez szomorú. Azért mert valaki létrehozott egy gyereket nem érdemel tiszteletet. A tapasztalataiért sem. És nem nem kell mindig az idősebbre hallgatni. Egy fiatal is tapasztalhat annyit mint egy idös vagy olyat amit az idős még vagy soha nem is fog. Remélem lesz bátorságod szembenézni azzal hogy milyen károkat okozott benned a családod nevelése és te másképpen fogod nevelni a gyerekedet. Az egyik kapcsolatgyilkos dolog pont ez ha esetleg a gyerek mégis egy lázadó típus és nem hódop be: ha nem nézik partnernek a szülei vagy a családja.
2017. jún. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/148 A kérdező kommentje:
65: te is tudod, hogy ez csúsztatás. Amögött az 50 év mögött rengeteg könny, fájdalom, veríték, munka és tapasztalat van, ezért tiszteletreméltó. Majd megtudod te is, ha annyi idős leszel. Látszik, hogy még nagyon fiatal vagy.
2017. jún. 11. 00:33
 69/148 A kérdező kommentje:
A 67-esnek köszönöm, neki sok mindenben igazat adok, és elgondolkoztam.
2017. jún. 11. 00:35
 70/148 anonim ***** válasza:
100%
Tuti, hogy kamu ez a kérdés, csak provokálni akarsz. Ott rontottad el, hogy elkezdted fullba nyomni a kretént...
2017. jún. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!