Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy anya beleszólása egy...

Egy anya beleszólása egy párkapcsolatba? Hogyan kéne lekezelni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Dióhéjban a sztori: 22 éves fiú vagyok, van egy több mint egy éves párkapcsolatom egy 18 éves lánnyal. Abszolút mély , őszinte, szerelemről van szó, hálistennek.

Az édesanyjával való kapcsolatom az elején nagyon jól indult , ő ajánlotta fel először hogy aludjak nyugodtan náluk, satöbbi. Nemrégiben azonban volt egy beszélgetésünk amiben elmondta a "mi érdekünkben", hogy szerinte nem kéne egy héten 7-ből 7 napot együtt lennünk, mert hogy így hamar ki fog halni, de ezt ne úgy értsétek, hogy mint jó tanács hanem szinte mint egy utasítás. Szegény páromat rengetegszer terheli a lelki terrorista megjegyzéseivel , hogy hasson rá a hétköznapokban, azonban ő még annyira nem mer vele szembe szállni, mert hogy még otthon él, (Mellesleg én is otthon élek még) ezért van, hogy lenne időnk és rengeteg vágyunk arra hogy elmenjünk erre arra egy fárasztó nap után, mégis mindkettőnk otthon kuporog az üres szobában , hogy az anyja ne akadjon ki.

Megfelelő kezelési mód? Kezdek teljesen kikészülni.



2017. jún. 13. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom, nem tetszik neki, hoyg folyamatosan ott vagy és sosem lehet lazán otthon, egy idegen férfit kell kerülgetnie.

Mert ha ott alszol, akkor a fürdöszoba használata esetén is figyelnie kell, hogy nem mehet fehérneüben vagy egy törölközöben a szobájába, mert kínos elötted így lennie, reggel-este sem lehet kevésbé felöltözve ugyanezért, meg egyébként is egy kivülállót nem szeretnék én sem minden nap/este a lakásban, valamennyi privát szférára azért szüksége van neki is.


Emellett a legtöbb párkapcsolatban probléma, ha ennyire rátelepülnek egymásra a felek, szóval valamennyire ebben is igaza van.

2017. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Teljes mértékben egyetértek az 1essel. Enyhe utalást tett arra hogy nem akar mindig a házában kerülgetni. Igaza van abban is hogy nem jó ha ennyire egymásra vagytok tapadva.
2017. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

ha csak ennyi a gond, menjen hozzád a lány, menjetek ide oda stb.


ha meg az a baja hogy veled van sokat, a csaj találjon ki kamu elfoglaltságot és tudtok találkozni

2017. jún. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen egyetértve az 1.és 2.#-el, megkérdezném, hogy beszállsz-e a rezsibe?

Nem mindegy ám, hogy 2 vagy 3 ember fürdik, eszik, stb.!

Anyukának NEM érdeke, hogy ott legyél (csak a lányának!), tessék tiszteletben tartani a kérését.

Vagy albérlet kettőtöknek saját költségen.

Esetleg ezentúl hetente 7 napot a te szüleidnél töltenétek???

2017. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

"ezért van, hogy lenne időnk és rengeteg vágyunk arra hogy elmenjünk erre arra egy fárasztó nap után, mégis mindkettőnk otthon kuporog az üres szobában"

Ez pont nem arra utal, hogy a lány anyját az zavarja, hogy kerülgetnie kell a srácot, hanem, hogy nem is akarja, hogy találkozzanak.

Az én anyám sem bírja a páromat, mégis normálisan áll hozzá, nem mondja, hogy most ne találkozzatok màr. Mert tudja, hogy ebbe azért nem szólhat bele.

Egyébként megoldásnak egyet tudok, ami nálunk is 100%osan bevált: költözzetek külön.

2017. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Anyuka hülyeséget beszél, attól nem hal be egy szerelmi kapcsolat, ha minden délután/este találkoztok.:-) Ha meg úgy érzi, hogy túl sokat vagy náluk, akkor mondja meg egyenesen. Lehettek felváltva hol itt, hol ott, találkozhattok anélkül is, hogy bármelyik családhoz felmennétek, az tényleg kibírható, ha nem alusztok együtt mindennap. A legjobb megoldás tényleg az, ha összeköltöztök, amikor megérett rá a kapcsolat, gondolom, te már dolgozol, kérdés, hogy a barátnődnek mik a tervei.
2017. jún. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hahaha, 1-es , 2-es és 4-es, vagy én írtam pontatlanul vagy ti értettétek félre. :D

Nem azzal van baja ha ott vagyok, ezt rengetegszer kihangsúlyozta, hanem hogy az ő leányával vagyok "túl sokat".

Ha elmegyünk ide, ha elmegyünk oda, és olyan a kedve akkor is teszi a megjegyzéseit. Tehát nekem ezzel van a problémám. Az is zavarná őt, ha a bahamákra mennénk minden délután, mert van az említett rögeszméje miszerint a túl sok együtt lét megöli a dolgot. Szívem szerint már rég helyre ráztam volna, tekintve, hogy véleményem szerint hiába anya, maximum tanácsot de nem UTASÍTÁST adhat. Azonban nem akarom egyelőre még jobban elmérgesíteni a helyzetet, ezért inkább lenyelem...még.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2017. jún. 14. 17:16
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát bizony te írtad pontatlanul!

Nem értem a hahaházásodat sem, most kinevetsz minket azért, mert te nem tudod egyértelműen leírni a kérdésedet?

2017. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8 de nem igaz hogy nem érted hogy itt mindenkinek gondolat olvasónak kéne lennie... :)


Teljesen igaza van az anyukájának és a megnyilvánulásod után már értem hogy miért nem akarja hogy egymáson lógjatok.

2017. jún. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A hahahaha-zás arra ment hogy vicces, hogy így elbeszéltünk egymás mellett. Ne vedd személyes sértésnek.
2017. jún. 14. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!