Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kell tennie egy nevelő...

Mit kell tennie egy nevelő apának?

Figyelt kérdés
Mit kellene tennem,amikor a nevelt lányom mindenféléket mond rólam az iskolába,mindenkinek meséli,hogy mennyire utál.Igaz én se vagyok bűntelen,nem engedtem az anyjának,hogy minden másnap vegyen ragasztót,mert ő szétosztogatja az osztálynak,nem engedtem,hogy amikor sütöttek süteményt felét elvigye,és szétosztogassa az iskolába,rászóltam amikor előttem többször is az asztalhoz vágta a ceruzát,tolltartót,vonalzót,hogy úgy dobálja,hogy nem lesz véve másik.Rászóltam,hogy ne aludjon(éjszaka is),és ne játszon az udvaron abba a ruhába amibe iskolába jár,ne szaladgáljon az új cipőbe a téglarakás tetején.Lekiabáltam amikor megtudtam,hogy nem ment ki wc-re amikor pisálnia kellett hanem kihúzott egy csomó ruhát a szekrényből és rápisált,mert nem volt ideje kimenni,mert éppen facebookozott.A lány 15 éves!
2017. jún. 14. 05:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
A nevelő szülő számoljon azzal, hogy a nevelt gyerek nem feltétlenül fogja őt szeretni és tisztelni). A nevelő szülő ugyan a saját magának akart párt választani annak idején, de a nevelt gyereket ráadásként kapta és vállalta (vakon), ahogy mondják: va bank.
2017. jún. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Elzárnám a pénzcsapot.
2017. jún. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Itt a legnagyobb probléma akkor van, ha az anya ebben nem partner, szó nélkül tűr és elnéz mindent, és nincs következménye semminek, így neked kell elvinni egyedül a balhét és te leszel a főgonosz.


Én kilépnék egy ilyen kapcsolatból, de nem a lány miatt, hanem azért, mert az anya és a te értékrended nagyon távol áll egymástól. Ahol neked kell szólni azért, hogy ne a ruháira pisiljen egy 15 éves lány, és az új cipőt ne tegye tönkre a téglarakáson, ott elég nagy probléma van. Ilyen nővel, ilyen családban egy napot se töltenék.

Beszéld meg a pároddal, hogy vegye észre az ilyeneket, és tegye szóvá ő, hogy ne te legyél ezekért a gyűlölt személy.

Bár tapasztalatból mondom, hogy az ilyen nők nem fognak megváltozni, mert nem is tudják, hogy ezek nagy problémák.

2017. jún. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
A leírtak alapján azt hittem, hogy maximum 3.-os. Az utolsó nagyon durva.
2017. jún. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk az úgy működött,hogy anyám tartott engem kordában,ő szólt rám akármilyen hülyeséget csináltam,és tőle tartottam.Mostohaapámnak nem engedte meg igazán hogy nekem dirigáljon,de nem is kellett neki,mert pont elég volt anyám is.Néha-néha rám szólt mostohaapám hogy mosogassak el,ennyi volt csak.Ha ő dirigált volna nekem mindig,negatív lett volna a szememben,mert egy gyerekben benne van,hogy nem az igazi apám hogy az észt osztogassa.Neked szerintem valamilyen baráti viszonyt kellene kialakítani vele,így még jobban is hallgatna rád,az anyjának kellene kiosztani a lányt minden esetben,és rendre utasítani.
2017. jún. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Van sajat gyereked?

Ha igen akkor banj a nevelttel is hasonloan.


Amugy nem konnyu neveloszulokent bevagodni. De lehet, hogy a szigor elott ki kellett volna epiteni valamilyen kapcsolatot.


Amiket leirsz az meg vegyes, a nagy resze jogos, de hogy miert baj az, ha visz sutit az osztalytarsainak azt nem ertem.

2017. jún. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben nem neked kellene szólni, hanem az anyjának. Ő ezeket szó nélkül tűri?

Neked nincs jogod szólni, de kötelességed sincs a gyerek felé. Ha az anyjával nem tudsz dűlőre jutni, hogy nevelje meg a gyerekét - és most nem arra értem, hogy formálja a te szájízed szerint a gyerekét - , és erre rámennek a hétköznapok, akkor jobb, ha kilépsz ebből a kapcsolatból. Ha külön kasszára mentek, annak sincs sok értelme, mert ha a kölke hülyeségeinek helyrehozatalára elkölti a saját fizetését, nyilván a tiedből lesz úgyis fizetve a többi dolog, és emellett a hétköznapokban a konfliktushelyzetek még megmaradnak. Neked kell eldöntened, hogy akarsz-e így élni, hogy egy számodra idegen gyerek neveletlenségének a következményeit viseled.

2017. jún. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Az én apám is így kommunikálja le, hogy nem vele van a hiba, miközben ő egy bántalmazó , és kihagyja azokat a részeket a történeteiben amiben lejönne másoknak mennyire rossz ember. Nem azt mondom, hogy a te esetedben is ez van, de sokszor tapasztalom ezt más családoknál is, ahol személyes tapasztalataim vannak.
2017. jún. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%

8 éves voltam, amikor anyánk újra férjhez ment. Az első perctől apánknak tartottuk és ő is gyerekeként kezelt minket.

Ez lenne a normális. Nem csak a pénzt kell várni a nevelőapától, hanem apaként kezelni őt .

2017. jún. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nincs sok esélyed. 15 évesen ő úgy érzi, hogy befurakodtál az életébe és felborítod azt. Teljesen mindegy, hogy igazad van-e x dologban, mert nem fogja elfogadni tőled azt sem, ami jogos. Nem tudsz belépni egy tini életében, akik sosem kért belőled és elkezdeni nevelni őt. Emlékezz vissza arra, amikor te voltál 15 éves. Az anyjának kellett volna megnevelni a gyereket. Igazából a ruhára pisálás a durva. Az annyira nem illik a többi közé. Azért az anyja nem szólt semmit?
2017. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!