Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hiszi azt édesanyám,...

Miért hiszi azt édesanyám, hogy vele szemben igazságtalanság, ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
Ez elmúlik egyszer, vagy élete végéig ilyen irracionális fog maradni?
2017. jún. 14. 15:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Jaj hát mit képzel ez a szemtelen gyerek hogy nem áldozza fel az életét azért hogy néhanapján onokázzak egy pár órát.


Nemhiszem hogy megváltozna. Gondolom azt hiszi hogy ez az élet rendje, céja és milyen gyereket nevelt hogy képtelen bármit is elérni és most próbál korrigálni. Esetleg egy önző akárki, aki azt hiszi hogy neki márpedig jár az unokat. Meg amúgyis, ő is megtette az ő anyjáért, neked is meg kell tenned érte.


Vagy rosszul gondolom, de nemhiszem hogy megváltozna.

2017. jún. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekvállalást éppen úgy meg lehet bánni, mint azt, ha valaki nem vállal, és később akkor gondolja meg magát, amikor már nem lehet. Sose tudhatod, hogy melyik a jó döntés, mert nem látjuk az alternatív életünk kifutását. Nem is igazi megbánás, hiszen, ha valaki korábban nem akart, majd idősebb korában jön rá, hogy milyen jó lenne, akkor tulajdonképpen olyasmiért vágyakozik, amit nem is ismer. Fiatalon nyilván megvolt az oka, hogy mit nem akar az élettől, és ezért nem vállalt, később meg esetleg él egy ideálkép a gyerekes életről a fejében, de közel sem biztos, hogy azt a képet dobta volna a gép, ha vállal gyereket.

Szerintem ez mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen és felesleges rémképeket vetíteni, hogy "megbánod". Ennyi erővel a gyerekeseket is meg lehet kérdezni, hogy mit érez, amikor látja a sok -sok idős embert maga körül, akikhez néhanapján beesnek a gyerekek, akiket a kutya sem látogat, akiket csak pénztárcának használnak, vagy akinek a gyerekei a világ másik végére költöztek valamilyen okból, és gyakorlatilag csak a tudat van meg, hogy van egy családja, egyébként meg legfeljebb virtuálisan léteznek egymásnak. Persze, ilyesmi senkivel se fordulhat elő, mindenki cukimuki babócája olyan lesz, amilyen megálmodott magának!

Kivéve, ha mégse...

2017. jún. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
3%
Olyan ötven feletti nőt még nem láttam, aki megbánta volna, hogy szült. Viszont olyat ismerek néhányat, aki megbánta, hogy amikor lehetett, nem akart.
2017. jún. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
na en 60 is elmultam es meg is bantam hogy szultem. ehhez mit szolsz? utolso?
2017. jún. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Én nem az utolsó vagyok, de én azt szólom hozzá, hogy szegény gyereked.
2017. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
14.: Sajnálom, hogy meg kellett bánnod.Biztos sokat ártott neked a gyermeked, hogy ilyet írsz róla.
2017. jún. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy sokat árthatott neki a gyermeke. Inkább arról lehet szó, hogy utólag belegondolva másmilyen életre vágyott volna. És szíve joga így érezni. Nem vagyunk mind egyformák.

Túl sokan vannak így is, akik gyereket szülnek és nevelnek, pedig nem kellene nekik.

2017. jún. 16. 16:46
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Az azért beszédes, hogy azok a válaszok vannak 100%-ra pontozva, amik tipikusan a normális fiúkkal kapcsolatra képtelen, otthon ülő sorozatfüggő fruskákra, és az önáltató 38éves magányos szinglikre jellemző.


Nem baj lányok! Majd szülnek helyettetek a mohamedánok, meg a tanulásra, együttélésre képtelen hátrányos helyzetűek, aztán öreg korotokra kerülgethetitek őket, vagy ők titeket, mert ha nem lesz elég pénzed egy portás lakóparki garzonra, bizony ők lesznek a többség. Olyan világban élünk, ahol az analfabétának ugyanannyi joga van döntést hozni egy ország irányításáról, mint neked. És tudjátok a többség dönt...

2017. jún. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

kerdezo:

a gyerek elkepzelhetetlenul sokat artott az egesz eletemnek.

skizofrenias volt, te nem tudod milyen ilyen emberrel egyutt elni. az ember meg a napot is meggyuloli amikor o maga a vilagra jott. egyebkent mar nem el meghalt tobb mint 20 eve.

2017. jún. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
mert sajnos önző, és nem rendelkezik elég empátiával
2017. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!