Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most azért, mert a nyáron nem...

Most azért, mert a nyáron nem akarok dolgozni, ennyire semmit érő lennék?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron dolgoztam egy étteremben, nem volt rossz meló, de rájöttem, hogy ennyi ember között lennem nekem nagyon kényelmetlen, és a jópofákat sem tudom olyan könnyen vágni mindenkihez. Amit kellett csinálnom, hogy a poharakat leszedjem, elmosogassam, elpakoljam (meg hasonlók). A legrosszabb az volt mikor vmelyik pincér csak úgy neki állt telefonozni és még engem szidott le, mert hogy merészeltem pont oda pakolni a poharat ahol ő állt. Vagy ha fizettek volna a vendégek akkora pénztárnál álltak és azért nem tudtam pakolni, közben meg még lett vagy 60pohár/csésze. A legjobban azt szerettem mikor mindenki kávézik, de neki így kell úgy kell. A hűtőket kellett feltöltenem, a pultban lévőket (persze az előtt is csak álltak, oda sem tudtam férni) ami kint van az étteremben és ami a kinti folyosón. Februárban síelés közben elestem, a térdem még most sem javult. Mondtam szüleimnek, hogy most nem akarok dolgozni, mert folyamatos állás után (8-10órákat kellett végig állnom) alig tudok járni, nehéz dolgok cipelése közben (hűtők feltöltése) is fáj a lában, és tavaly sem egyszer fordult elő, hogy megcsúszott a lábam(és a nagy sietségben a lassúság nem pálya). Anya azt mondta, hogy akkor veszünk olyan cipőt vagy papucsot amiben ez nem fordulhat elő, de azért megérti. Apám konkrétan kiakadt, hogy milyen érdekes teniszezni azt akarok(ha akkor fáj a lábam, leülök, nem terhelem), meg még azt fogják rólam gondolni, hogy nekem a munka büdös, meg ellustultam, és ha tavaly ennyire akartam akkor most miért nem.

Na itt megmondtam, hogy ha nem hangsúlyozza, hogy nem csinálok semmit (nem így van) meg hogy az ember csak akkor ér vmit ha dolgozik akkor nem mentem volna. Itthon is segítünk tesómmal a ház körül. Utána felhozta, hogy bezzeg XY megy dolgozni és hogy YZ-t visszahívták dolgozni meg a bátyám is megy 2 hétre egy fesztiválra dolgozni (aha, és a maradék 9-10hétben barátnőzik vagy szórakozik amúgy semmit sem csinálna, és ő tiniként nem is járt dolgozni, végig itthon volt, most egyetemista). Megkérdezte, hogy mit akarok akkor csinálni (fennhangon), megmondtam, hogy a német tudásom akarom annyira fejleszteni, hogy nyelvvizsgára mehessek és többet mozogni (biciklizni), hogy fogyjak is meg hogy a térdem javuljon. De ezután még ugyanúgy folytatta, hogy lehet hogy jó tanuló vagyok (4es 5ös, egy fizika 3 lesz), de attól még nem tudom mit akarok csinálni, meg nem tudom meg milyen a munka, csak fekszek otthon a tv-előtt.

Nem tudom ebből mi mennyire érthető, nagyon felhúztam magam ezen-leginkább azon, hogy míg mást egekig magasztal, mert csinált vmit egyszer vagy mert kitűnő tanuló, engem szinte egy lusta idiótának tart aki az életben nem igazán fog remekelni. Amikor is érzem, hogy dicsér vkinek, rá fél perc múlva már azzal jön, hogy nem csinálok semmit...



2017. jún. 3. 19:07
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
18 éves lány vagyok
2017. jún. 3. 19:08
 2/25 anonim ***** válasza:
78%

Fúú mit fogsz te itt kapni. Rossz helyre jöttél a problémáddal. Itt túl sok kedves szóra ne számíts.

Egyébként ha nem javul a térded, akkor menj vissza az orvoshoz, ez nem játék.

2017. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

És jelentkeztem a vizes vb-re önkéntesnek, de sajnos ezekre az általános képzésekre nem tudtam elmenni, ezért a nyáron nem is megyek. de mikor mondtam, hogy jelentkeztem ilyenre egyből azzal jött: A sok ezer ember közül szerinted pont téged is beválasztanak?

Hetekkel később meg azzal jött, hogy egy munkatársának a lányai (vagy ismerősei, nem tudom) is mennek és akár beszélhetnénk erről velük...

De mikor mondtam, hogy nem megyek, egyből megint lusta disznó voltam, meg miért nem szóltam, hogy intézzük el a dolgainkat úgy hogy el tudjak menni?

2017. jún. 3. 19:14
 4/25 anonim ***** válasza:
58%
Kifordult a térded?
2017. jún. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Arra emlékszek az esésnél mint ha inkább kibicsaklott volna, de utána jó egy hónapig a térdem nem láttam úgy bedagadt, és mostanában sem érzem olyannak mint eddig. Részleges elülső keresztszalag szakadás jelei látszódnak. Nyár végéig donát szedek, közben biciklizek és ha még akkor sem javul akkor valószínűleg tükrözés lesz
2017. jún. 3. 19:29
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

Dokihoz menj el mindenféleképpen,különben később műthetik.

Apud meg egy őstuloknak tűnik,akit próbálj meg ignorálni.

2017. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg annyira nehéz 2hetet kibírni,mikor tesód is annyit megy? Ráadásul fesztiválon fog dolgozni az azt jelenti hogy ingyen bulizik...Nem csak olyan munkák vannak ahol szét kell pörögni magad.
2017. jún. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

En egesz nyaron dolgoznek, o csak 2 hetet

Tavaly is egesz nyaron dolgoztam, es sok dologrol le is miattam

2017. jún. 4. 08:35
 9/25 anonim ***** válasza:
10%

Koslany 18 vagy felnott

A felnottek dolgoznak.

Ne legy lusta diszno

Szedd ossze magad es irany a melo.

Amit leirtal az etteremrol komolyan az hiszed majd ha fix munkad lesz nem lesznek problemak ?,

2017. jún. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy a pénz miatt van befeszülve a faterod? Mert pl egy nyelvvizsga is alaphangon 30ezer.
2017. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!