Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak hogy az anyukám...

Mit csináljak hogy az anyukám leszokjon a cigiről?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom nem mondhatom meg egy felnőtt nőnek mit csináljon, főleg nem ha az anyámról van szó. De azt hiszem ez az eset másabb. Tudni kell hogy néhány éve az apám elhagyott minket és minden kapcsolat megszakadt köztünk. Ezt a kamaszkorom elején nagyon nehéz volt feldolgozni szerintem mai napig nem sikerült. Tehát nem maradt nekem más csak az édesanyám akivel szoros a kapcsolatunk. Mióta tudom mi az a cigi utálom, és könyörgök anyának hogy szokjon le. De nem hallgat rám. Kértem már sírva,kiabálva, volt hogy én is elkezdtem előtte szívni mondván hogy akkor szokjunk le egyszerre, nem beszéltem vele pár hétig hátha beadja a derekát, de nem. Nagyon féltem és nem akarom elveszíteni már most is csúnyán köhög. Tehetek valamit még?

2017. jún. 14. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%

A cigaretta annyira nem rossz dolog. Szerintem ne erőltesd annyira. Sokan vannak, akik hosszú életet élnek annak ellenére, hogy dohányoznak.

Nyilvánvaló, hogy anyukád azért szokott rá, hogy oldja a stresszt, ami apukád távozása miatt keletkezett. (A cigarettának nyugtató hatása van.)

Szóval szerintem felesleges erőltetned, ezzel csak a kapcsolatotokat rombolod, legfeljebb annyit kérhetsz jogosan, hogy amikor együtt vagytok, akkor ne gyújtson rá.

Majd ha már nem lesz ilyen friss ez a dolog, talán érdemes felvetni. De emiatt hagyni, hogy megromoljon a kapcsolatotok, nagy butaság lenne.

2017. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Elnézést, hogy ezt irom, de az első válaszoló, aki szerint "A cigaretta annyira nem rossz dolog", Te nagyon ostoba vagy.

A cigaretta nagyon is rossz dolog, még akkor is, ha valaki nem tőle hal meg es lehet ezt ragozni a végtelenségig. Mind amelett, hogy az egészséget tönkre teszi,egy doboz cigaretta 1000 forint felett van. Es akkor ilyenkor szokott lenni az, hogy.mert lehet tölteni is a cigit... igen lehet tölteni, de a lényegen nem változtat, mert az is egészségtelen.

10 év bagózás után hagytam abba, és első sorban éltem át a dohányzás negativ hatásait. Tehát ne állítsd ki, hohy nem ilyan rossz dolog.


Kérdező: sajnos a cigiről csak anyukád tud leszokni, amíg ő nem határozza el magát, addig csak beszélni tudsz vele.

Ha elhatározza magát, akkor legy mellette, minden ami a dohányzasra emlékezteti tüntess el.

De első körben vehetsz neki e-cigit is...

2017. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

"A cigaretta annyira nem rossz dolog."


De az.


"Sokan vannak, akik hosszú életet élnek annak ellenére, hogy dohányoznak."


Meg sokan vannak, akik már a '30-as évekikben elpatkolnak tüdőrákban. Nem látjuk előre a jövőt, hogy a kérdező anyukája melyik táborba fog tartozni.


"(A cigarettának nyugtató hatása van.)"


Igen, ezzel "nyugtatják" magukat a dohányosok. A nem dohányosok jobban tépik a hajukat idegükben? Nem? Akkor?


Sajnos a legtöbb dohányossal nem lehet beszélni, ha ő maga nem határozza el saját magát, akkor nem lehet mit tenni. Dohányosnak hiába mond bárki bármit, lehet sokkolni, fenyegetni, kérlelni. Benne kell megszületnie az elhatározásnak, nem másban.

Én voltam a másik oldalon is, úgyhogy tudom.

2017. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Akár megkérhetsz rá másokat is hogy beszéljenek vele erről. És talán sikerülhet szép lassan.

Az e cigi sem jobb dolog.

2017. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Aki azt állítja, hogy a dohányzás nem annyira káros, hatalmas baromságot mond.


"A világ különböző részein végzett epidemiológiai vizsgálatok eredményei szerint egyértelműen bizonyítottnak tekinthető, hogy a tüdőrákos halálozások legalább 85-90%-a a dohányzás következménye."


[link]

de az összes szaklap ilyen arányokat hoz. Magyarország világelső a tüdőrákban. Persze tudjuk: beteg csak más lehet, mi nem.

2017. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Én az e-cigi-t ajánlom..De igazából semmi sem kéne..De ha már anyukád annyira makacs, és hát gondolom is hogy nehéz letenni..Akkor vegyél neki, vagy vedd rá hogy vegyen E-cigit..Nem egézsséges az sem, de sűrített nikotin van benne, inkább lógjon azon egy ideig, arról könyebb leszoktatni ..
2017. jún. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

Igy ahogy irjátok, nagyon káros.

A pénzt meg össze kell számolni mennyi is megy el évente, napi egy dobozzal.

Én is szivtam, és én arra jöttem rá hogy nem megnyugtat a cigi hanem idegessé tesz. És mikor ideges az ember persze hogy rágyújt. Igen a dohányosnak magának kell akarni, másként hiába beszélnek neki hogy le kell szokni, nem fog.

Te meg kérdező ne szivjad azért hogy együtt szokjatok le, mert ez hülyeség.

2017. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

Sajnos ha az ő akarata nincs meg akkor nem sok mindent tehetsz. 😕😕

Én is hasonló szituban vagyok egy ideje csak apummal. Nálunk otthon anyun kívül mindenki dohányzott, apa, nővérem, nővérem barátja. 14 évesen kezdtem én is. Egyszer kórházba kerültem ételmérgezéssel és nem tudom miért de megundorodtam még a cigi szagától is. Apu a kórházba esküdözött nekem hogy ő is leteszi, mert elötte nem sokkal az egyik gyerekkori barátja(láncdohányos) szívkatétert kellett kapjon. De nem tette le. A vele vagyok szólok neki mindig, akkor nem szokott rágyújtani előttem de külön városba is lakunk most már így nehezebb.

Mindenesetre kitartás, rágjad csak anyud fülét lehet egyszer csak lerakja. 😊😊

2017. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
"Mit csináljak hogy az anyukám leszokjon a cigiről?" - Kérdező, semmit nem tudsz csinálni, ez az ő döntése. Engem se tudna rávenni senki, amíg valamiért nem én magam akarom.
2017. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 GuruAjavabol válasza:
44%

Mindenkivel egyetertek, aki ezt allitja:

- A dohanyzas halalosan karos

- Barataim mar belefulldtak sajat tüdöhulladekukba 30 evi passziv dohanyzas következteben. Jomagamra ugyanez a sors vart. A nyugati orvostudomany semmit sem tudott segiteni !!! Hala kanai barataink több ezereves gyogyfüterapiajank, amit egy isteni szikra alapjan fedeztem fel megamnak, ma is elek, jobban mint valaha.

- A cigiröl leszokas megfigyeleseim szerint is joforman lehetetlen. Többek között a psyhoaktiv keverekek a dohanyzokban elert hatasa miatt, amiröl a dohanygyarak hatalmas "tudomanyos" bevetessel gondoskodnak.


Szerintem itt inkabb adjanak tanacsot, kik 10..50 ev utan valoban leszoktak. Mi okokbol? Hogyan? Mivel? Milyen helyettesitökkel tömtek be az üresen tatongo testi, habilis es psychikai szakadekokat?


Engem is nagyon erdekelne !!!

2017. jún. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!