Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyűlöl az anyukám! Mit csináljak?

Gyűlöl az anyukám! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Rettenetesen gyűlöl az anyukám engem.

A szüleim elváltak, az apám több éve nem keres, nem érdeklem.

Az anyukámnak van a mostani párjától 2 pici gyereke, őket szereti és sokat foglalkozik vele, velem egyáltalán nem és ezt hozza fel példának mert velük kell foglalkoznia, folyton kiabál velem, mindenbe beleköt amit csak csinálok, már lassan tanulni nem hagy,mert miért nem segítek neki, pedig én segítek neki de ő nem fogadja el... Mindig ha találkozunk ismerősökkel és a gyerekeikről van szó , akkor ő mindig dicséri azt a gyereket meg mondja "de jó neked , de szerencsés vagy hogy ilyen jó gyerekeked van", pedig semmivel nem vagyok rosszabb , jó néha kupi van a szobámban de csak az asztalomon, szóval burkoltan engem szid.. Én amúgy egy kitűnő tanuló vagyok, de nem érdekli mert nem kerültem be a legjobb suliba a városban...

Már szinte depressziós vagyok , hogy szinte mindkét szülőmet elvesztettem, a nevelőapámra támaszkodhatnék, de ő is igazából anyámnak ad igazat. Jártam pszichológushoz, szeptembertől újra megyek terápiára..

Hogyan tudnám megváltoztatni az egészet? 16L


2017. jún. 4. 10:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A pszihologusodat megkerhetned, hogy anyukaddal is beszeljen veled kozosen.
2017. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél tudomást anyudról mikor goromba... Egyszerűen mint ha észre sem vennéd.Nálam bevált anno hogy amikor elkezdte a szokásos monológot csak elsétáltam mellette és lesz@rtam
2017. jún. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#2 akkor meg én vagyok a bunkó...
2017. jún. 4. 10:33
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Nyugodtan lehetsz bunkó, azt adod amit kapsz..
2017. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
12%
Azért a gyakorit olvasva megnyugodhatunk, nincs az oktatással semmi gond, minden gyerek kitűnő...
2017. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos sok anyukanak tobbet er az uj nyaloka es mindent megtesz, hogy megtartsa ot. Pl. szul neki, idosebb gyerekeit elfelejtve.
2017. jún. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

16 éves vagy, lassan közeledik az idő, amikor leléphetsz valamerre.

Próbáld eszerint tervezni a jövőd, úgy látszik, itt Neked helyed nem lesz már.

Csak hát nagyon ügyesnek kell lenned, és próbálj olyan embereket bevonni az életedbe, akikre számíthatsz tanácsokkal is.

2017. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Totális metál válasza:
0%

Én helyetted meg mondanám neki hogy válasszon... És ha nem akar választani menj el és majd hirtelen szeretni fog...

"Ha úgy érzed hogy otthon már nem bírod így tovább

Menj el és ne várj."

2017. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8-as: és mégis hová menjen 16 éves diákként?
2017. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Brian0 ***** válasza:
100%
7/9, Gratulálok. Szökésre biztatni egy gyereket. Nem menj sehova. Ha úgy érzed nem tudsz így élni, vetesd magad gondozásba. Nem olyan borzalmas az. Az osztályfönököd segít, de az iskola gyermekvédelmi felelőse mindig az igazgató. Ha nem akarod az iskolában a rendőrségre is bemehetsz. Verbális bántalmazásra hivatkozz. Nem kérdeznek, már aznap kapsz szállást valamelyik gyermekotthonban. De ezt csak akkor ha, tényleg nem bírod tovább. Beszélj anyuddal, mond meg neki, segítséget fogsz kérni, ha nem változtat.
2017. jún. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!