Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nagyon sznob ezért...

Anyukám nagyon sznob ezért sokszor rosszul érzem magam. Hogyan beszéljem meg vele?

Figyelt kérdés

Mi sem vagyunk egy húú, de gazdag család.Van egy szép otthonunk, amin annyi hitel van, hogy szerintem még az én unokáim is azt fogják fizetni. A kocsink egy 12 éves peugeot, szintén hitelre. Nyaralni 2-3 éve nem voltunk, most megyünk, de azt senki sem tudja milyen áron.(Apukám kölcsönt vett fel miatta, stb.) Sokszor hallom anyutól, hogy másokat sérteget, leszól, mert pl.nem a CCC-ben, hanem kínaiban veszik a cipőt, vagy pl. állunk a pirosnál és beáll mellénk egy suzukis középkorú nő és nem birja ki, hogy megjegyezze "milyen szánalmas ezzel utcára menni ennyi idősen".Rengeteg ilyen helyzet van, sokat vitatkoznak apuval, mert ő meg teljesen máshogy gondolkozik.

Van egy barátnőm és nem régóta ismerem, de nagyon jóban lettünk.Múlt hétvégén meghívott, hogy aludjak náluk.Ma kérdezte anyu, hogy milyen volt és elkezdtem neki mesélni, hogy gyönyörű a kilátás, mert a tizediken laknak és sose láttam még ilyen magasból a várost.Meg, hogy a barátnőm szobájában van falmatrica és megtetszett, én is szeretnék. Erre elkezdte mondani a magáét, hogy miért kell nekem panelprolikkal szóba állni, van pénzünk tapétára meg festékre és biztos, hogy nem fogok olyan gagyi matricát tenni a falamra, mint a prolik, stb.

Nagyon rosszul esett, ahogy beszélt róluk.Legszivesebben megmondtam volna neki, hogy akármilyen "panelprolik" (nem azok, bármit is jelentsen!) sokkal jobban érzetem magam náluk, mert nagyon kedvesek a szüleik és nem az volt az első kérdésük, hogy mennyit keresnek a szülők nálunk.A barátnőm anyukája biztos nem egy hét után kérdezi meg a gyerekét, hogy milyen volt a hétvégéje. De ha ezeket elmondanám neki akkor vérig sértődne és hallgathatnám estig, hogy neki mennyi munkája van a mi éltünkben és én hálátlan módon szegény emberekre pocsékolom a drága időmet.

Egyébként lehet, hogy panellakásuk van, de szerintem mi vagyunk a szegényebbek és nekem a gagyi falmatrica jobban tetszik, mint a tapéta...akkor én is proli vagyok?

Hogyan viseljem el, hogy ez nála mindennapos és mindenkit így lenéz, pedig nincs semmi oka rá?


2017. jún. 9. 16:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Anyukád vajon milyen proli lesz, ha utcára kerül a sok hitel miatt ? Ha a panelos panel proli, akkor ő aluljáró proli lesz. Majd akkor járjon a beképzelt szája ! És mivel elmar magától minden értelmes embert ezzel a stílussal, ne csodálkozzon, ha bajban majd csesznek rá az emberek.
2017. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tetted, hogy nem mondtad meg a véleményed. Ha utána meg megsértődik az ő baja. Ha elkezd okoskodni, hagyd ott. A helyedben igenis őszinte lennék vele, nehogy már azt higyje, hogy helyes ahogy ő gondolkodik.
2017. jún. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az embereknek idős korukra mindenféle hülyesége, bogara van, és sokszor nem képes belátni, ha nincs igaza.

Anyud is valószínűleg ilyen lehet, azt is el tudom képzelni, hogy ez a sznobizmus azért is van a részéről, mert valójában nem álltok olyan jól anyagilag, mint látszólag, és talán ez is egy fajta módja annak, hogy fenntartsa a látszatot, első sorban nem mások előtt, hanem saját maga előtt.

Nem valószínű, hogy ezen te fogsz tudni változtatni, tudod, felnőtt korban az emberek már nem nagyon változnak, főleg nem gyökeresen. Sokszor előfordul az is, hogy bár a gyerekek a legőszintébbek és a leginkább nyitottak rá, hogy az ilyen problémákra rámutassanak, de nem fognak rá hallgatni a szülők, mert ő még csak gyerek, meg nekik kell vigyázni a gyerekre és szabályoznia az életét és nem fordítva (legalábbis ezen elgondolás mentén sokak nem sok beleszólást hagynak a gyereküknek a dolgokba).

Ebből a kevésből kiindulva szerintem a te anyukád is az a típus, aki csak hibáztatni fog, hiába érvelsz, hiába van igazad, csak szidást várhatsz ha nem értesz vele egyet.

Szerintem a legjobb, amit tehetsz, ha simán figyelmen kívül hagyod az ilyen elszólásait, betudod neki, hogy mindenkinek megvan a maga nyomora, és neki éppen ez. Ha abba próbálna beleszólni, kivel barátkozol, jelentsd ki, hogy téged nem zavar, és amíg nem próbálnak kihasználni a feltételezett gazdagságod miatt, addig őt se kéne, hogy zavarja.

Ha valamikor arra kerülne a sor, hogy a te barátnőd jön hozzátok, készítsd fel őt, hogy anyudnak van egy ilyen bogara, és ne törődjön vele, te nem osztod a véleményét anyudnak.

Vagy egyszerűen ha kérdez, ne számolj be mindenről. Ha csak annyit mondasz, hogy tetszett a lakás, jól érezted magad meg xy dolgot játszottatok, nem lesz mibe belekötnie. Ez sajnos ilyen. El kll fogadni, hogy senki sem tökéletes és nem feltétlenül hasonlóan vagytok tökéletlenek.

Ha elengeded a füled mellett ezeket a megjegyzéseket, legalább a vitát meg a szidást megspórolod.

Ha nagyon zavar, esetleg ülj le az iskolapszichológussal erről beszélni, akkor legalább majd kapsz megerősítést, hogy nem a te gondolkodásoddal, hanem anyud gondolkodásával van a baj. (Tudom, ebben sokszor az a legnehezebb, hogy egy-egy vitza után úgy érzed, te vagy a hibás, és neked nincs igazad, pedig ez sokszor nincs így.)

2017. jún. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem értek egyet a hármassal. Az ilyen nagyképűeket hagyja békén mindnenki, mert úgy sem lehet hatni rájuk? Nyugodtan prolizzon, nézzen le másokat? Hát NE! Vegye észre magát, mert egyszer egy igazi proli majd jól pofánveri!
2017. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogyan viseld el ezt a helyzetet, de légy nagyon büszke rá, hogy már most bölcsebb, okosabb vagy, mint anyukád és mint a legtöbb ember. Sajnos nagyon sokan csak látszat jómódban élnek, kifelé próbálnak megfelelni és nem látják, hogy a látszat jólét kártyavárként összeomolhat. Hitelből menni nyaralni merő ostobaság, ez minden, csak nem gazdagság.
2017. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Hat uzenem neki hogy a CCC egy roman cipokkel teli ultragagyi hely. Ha valoban sznoboskodni akar, irany a valodi olasz cipobolt a Vaci utcaban! Addig meg vegyen vissza...
2017. jún. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok: Nekem is volt kamaszkorom, sokféle hibát vettem észre én is a szüleimben, meg abban, ahogyan a dolgokat intézik, és arra jöttem rá, hogy ők ezt nem tudják megérteni. Ők is felnőttek valamilyen értékrend szerint, élnek valamilyen szabályok szerint a saját kis burkukban, és nagyon másfajta gondolkodást nem tudnak megérteni, sokan nem tudják elfogadni, vagy belátni, hogy attól még, hogy az én igazam más, a másiknak is lehet igaza másképpen akkor is, ha nem értünk egyet.


A saját gyerekére az ilyen pedig semmi képpen sem fog hallgatni. Ő van a ranglistában feljebb, mindig neki van igaza, akkor is, ha nem. Sok szülő így működik, azzal, hogy számtalan vitában kiállsz elé és mondod, h de az nem úgy van, nem fogja belátni, még akkor sem, ha igazad van.


Annak az eredménye, ha folyton veszekednek egyrészt egy nyugtalan otthoni légkör és a gyerek önbizalmának esése lesz, ugyanis hiába tudod a józan eszeddel, hogy nincs igaza, attól még a szülő véleménye nagyon számít, és ha folyton azt kapod otthon, hogy nincs igazad és csődtömeg vagy, akkor egy idő után el fogod hinni, hogy te csődtömeg vagy és sose lehet igazad.


Ha mindenképpen változtatni akarunk a szülőn, akkor azt inkább egy felnőtt segítségével tegyük, akit egyenrangú félként fog kezelni, nem úgy, mint a gyerekét. Mondjuk apukádról nem esett szó. Ha vele jó viszonyban van anyukád, ad a szavára, akkor mondd el neki a problémádat, és kérd meg, hogy beszéljen vele.

Ha nem, még mindig ajánlani tudom az iskolapszichológust: mondd el neki a problémádat és kérd meg, hogy hívja be anyudat, hogy beszéljen vele.

2017. jún. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Magadat Tartsd többre annál,hogy belemenj anyukád megnevelésébe.Romlana a kapcsolatotok,ha nekilátnál.

Jó úton jársz,szerencsét kívánok neked!

2017. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyádat, Apádat már nem fogod megváltoztatni, de jó pont, hogy te nem ilyen vagy.


Amúgy a ccc nem egy nagy cucc, 10 rugó alatt vannak a cipők, direkt most néztem meg.


Apád paraszt, ha így beszól egy suzukis nőnek. Valszeg az autó a sajátja, és nem a banké, mint a házatok, autótók, vagy minden, amin még hitele van a szüleidnek.

2017. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Az embereknek idős korukra mindenféle hülyesége, bogara van"


Sajnos, ez nem az a kategória, rengeteg fiatal is sznob, csak márkás cuccokat vesznek, ájfos hitelre, mindent pénzben mérnek. Ki nem "trendi" azt kiközösítik. Ez nem életkori kérdés.

2017. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!