Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mint anya, mi a véleményetek...

Mint anya, mi a véleményetek erről? Megtudnátok tenni ezt a gyereketekkel?

Figyelt kérdés

1hete költöztem el másik városba. Eddig a szüleimmel éltem, de egyenlőre még csak a cuccokat pakoltam el még otthon alszom 1 hetet mert most érettségizem, javíto érettségit csinálok..

Eddig minden nap kaptunk kajapénzt h abból vegyünk kaját, mert anya nem gondoskodik ennivalorol, nekümk kell csinálni... Aztán egyszer csak úgy döntött, nem ad pénzt kajára... Azt mondta minuszban van... De a hűtö tele van drága gyümikkel, ananász...stb.. Mindenfele kaja... Csak ugye ebben a családban az van hogy nem lehet abbol enni...

Es hat nincs kajám, egy zsemlere se ad...

Én ezt nem tartom normálisnak, várhatna egy hete utána úgy is megyek.

De kivancsi vagylk a véleményekre


2017. jún. 15. 21:52
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem, hogy az ilyennek minek kellett gyerek. Én inkább éheznék, de a gyerekem enne.
2017. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
47%
nem értem, ha elköltöztél, akkor miért anyádnak kellene adni neked pénzt kajára?
2017. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
61%
Azért ez megint az a fajta kérdés, amire a szülőt kell szidni,.mert miylen felháborító dolog. Amugy az lenne, DE hány eves vagy, miert költözöl, milyen a viszonyotok?
2017. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
25%

Azért az sokat elmond a "gyerekről" is aki most kezdi az iskoláit, hogy JAVÍTÓ érettségire készül..


Hogy jutottál idáig??? Érdmemes lenne ezt is tudni, bár mindegy is, mert NEKED a tanulás a kutya kötelességed! Bármi is történik, csak ez!


Te még nem dolgozol, más munka mellett tanul is, neked ez lett volna az egyetlen egy feladatod...


Anyádról meg van a magam véleménye - bár igaz, hogy csak a te oldaladat ismerjük más véleményét sajnos nem -, de az sem normális, hogy egy nő, egy anya nem főz a saját gyerekeire és pénzt ad nekik inkább élelmiszerre.


Egyébként a kérdést sem értem: ott a hűtőben az étel, tele van, akkor miért ne lehetne belőle enni???


Bocs, de nekem itt valami nagyon sántít.

2017. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
78%

Ha a gyerekem 18, 28 vagy 38 éves, és nincs pénze kajára, az én hütöm meg tömve van mindenféle jó cuccal, akkor természetes, hogy adok neki.

38 évesen már lehet múltja, lehet, hogy nem volt mindig jó ember, de én akkoris az anyja maradok. Viszont a kérdezö 18 körüli... nem hiszem, hogy olyan sok rosszat tett eddigi élete során, amivel azt érdemelné ki, hogy a saját anyja ne adjon neki az övéböl.

2017. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
81%
22:20-as válaszoló, pedig van ilyen!
2017. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
57%

A negatív kommentelők ne csodálkozzanak ezzel a neveléssel, ha öregkorukra majd nem akarja ellátni a gyerekük, sőt ha látni se akarja. Aztán lehet jönni a tipikus "fiatal, menjen dógozni éreccségi után, mert én is így tettem" proli szöveg.

Amíg nincs önálló kereseted, addig szüleidnek kötelessége ellátni téged.

2017. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
81%

Nem !! Soha !!

De sajnos egyre több ilyet hallok az ismeretségi körömben. :(

19 éves a fiam.

1 barát, apa neveli. ha ne visz haza pénzt napi szinten nincs étel.1 millióval tartozik apjának mióta végzett az iskolával.Ha összevesznek lépcsőházban alszik , kiteszi.

Másik barát, anyuka elmegy welneselni nem hagy itthon sem pénzt sem ételt.

És még sorolhatnám sajnos .

Számomra ezek a dolgok megdöbbentőek,egy anya ,hogy tudja ezt megtenni a gyerekével.

A véleményem az ilyen ember nem szülő.. az életemet adnám a gyerekemért.Ha kellene lopnék ,hogy ne éhezzen , más meg önszántából így dönt ?

Hogy tud így nyugodtan aludni anyud ?

Hát sajnállak nagyon.

Remélem jobb helyre költözöl.

Sok Sikert az élethez :)

Tanulj,hogy könnyebben boldogulj.

2017. jún. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ezt direkt azért csinálja az anya, hogy rávilágítson: nem tud a kérdező egyedül megélni. Gondolom megjátszotta a nagyfiút/nagylányt, aki dafke elköltözik, és jól megmutatja.

De arra nincs pénze, hogy egy zsömlét vegyen!

Jövő héten már aludni se fog a szüleinél. Akkor mit fog enni? Hazajár kajálni? Vagy a külön élő gyerek kapjon kajapénzt?


Ráadásul az, hogy javító érettségire készül, nem sokat árul el a koráról. Nem csak 18 évesen lehet érettségizni, van aki felnőttként jut el oda, hogy mégis csak tanulni kéne. A kérdező nagyon elegánsan kifelejtett fontos információkat.


Pl. nem mindegy, hogy hova költözik és miből. Kicsit más az ábra, ha odacuccol a 47 éves szeretőjéhez, aki eltartja, vagy két haverral közösen bérel egy lakást, diákmunkából. Nem mindegy, hogy azért, mert 120 km-re fog dolgozni/továbbtanulni, vagy nem bírja a fizikai és lelki terrort, vagy csak behisztizett, mert nem bulizgathat kedvére és a szülei noszogatják, hogy vigye valamire.


Engem csak az érdekel: ha ma nincs pénze kajára, akkor jövő héten mit fog enni?


Kicsit korai volt ez az elköltözés, úgy gondolom.

2017. jún. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
79%

Feltünt hogy jövö héten elköltözöl? akkor is anyádhoz fogsz kajáért rohangálni, vagy mi (bár unokatesom a házastársával él, de minden nap anyuucihoz szalad kajálni)?

Meg ezt a hetet miért otthon töltöd és nem ahol laksz'?


Én minden megteszek a szeretteimért, de ha hülyének néznek, azt nem viselem el, és ha dacbol le tudtál lépni, oldd meg az ebédedet.


Ugyhogy jo lenne pontositanod pár dolgot, vagy csak idenyomtál egy "szidjuk anyádat" kamut aztán csá.

2017. jún. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!