Apám nőgyűlölő?

Figyelt kérdés

Állandóan a menstruációval jön, hogy biztos havink van vagy lesz, ha feszültek vagyunk. Hárman vagyunk lánytesók, abból egy külföldön él, mi otthon, illetve az öcsénk, és az anyánk, aki már nem menstruál. És akkor ilyen megvetően mondja ezt a havi vérzést és már nagyon idegesitő hogy csak ezzel tud jönni.

A másik mindig mondja hogy a nők milyen buták, meg hogy a munkahelyén ezt meg azt csinálja, és azért, mert a nők buták amúgy is, azért csinálják.

Ez most mire utal szerintetek? Ja meg mikor bevásárol, akkor bejön szólni, nekem meg anyámnak, hogy segitsünk bevinni a cuccokat, és olyankor ő nem segit hanem elvárja hogy ketten vigyük be. Pedig ott van öcsém is, 21 éves. Szóvá is teszem akkor jön azzal hogy mit mutogatok mert nekem mondta. De mondom itt van két férfi és miért a nők cipekedjenek? Őt ez nem érdekli. Meg mikor a tescoban vagyunk, nekem adja oda a nehéz szatyrokat, mondván neki tele van a keze, holott üres kézzel jön. Meg elvárja hogy anyám vagy valamelyik lánya tálaljon neki amikor hazajön, hogy mert ő a férfi és a nőknek ez kötelességük. Hallom hogy más férfi besegit a főzésbe, mosogatásba meg egyéb házimunkákba, hát itt ez nem szokás, nehogy már a férfiak ezt csinálják. Ő télen össze vágja a fát, még azért is könyörögni kell, általában az albérlőnk csinálja, néha összevágja apám. Ha meg nem ér rá, akkor öcsémnek szól, aki megmondja hogy ő nem fát vágni.

Nem értem a gondolkodását, mire utal ez szerintetek? Öcsém is azt csinálja hogy befekszik a tévé elé, és kiszolgáltatja magát és persze anyám megcsinálja neki. Ha meg mi kérünk valamit egyszer, mert amúgy nem nagyon szoktuk ugráltatni, csak látván h öcsénk ezt csinálja akkor már megkérjük hogy nekünk is hozzon. Csináljunk maguknak, mi lányok vagyunk. De ez gyerekkorunk óta igy van, mindig jöttek azzal anyám is meg apám is h mert ő fiú. Mi lányok vagyunk ezért nekünk dolgozni kell, meg elmenni boltba, ez még gyerekkorunkban. Meg már 10 évesen vagy még annyi se, már elküldtek minket a közértbe, meg mosogatni, ablakot pucolni kellett, öcsénknek meg semmit, mondván hogy ő fiú. Meg mikor tálalás volt, még kicsik voltunk, akkor anyám apámnak és öcsémnek tálalt először. Mi hárman mondtuk hogy miért a Krisztián az első. Anyám: mert ő fiú. Ez végig kisérte a gyerekkorunkat. Még sorolhatnám végig. Olyan is volt, hogy apámra rájött az utazhatnék és csak öcsénket vitte, mert ő fiú, azt mondta meg mi amúgy is már iskolások vagyunk. Aztán később mikor 11 voltam, nővéreim meg középiskolások, öcsém meg 7. Szüleink elmentek a tengerpartra valamikor márciusban és csak öcsénket vitték el, mert mi iskolába járunk és ő fiú, meg ő hiányozhat az óvodából. Nagymamánk vigyázott akkor ránk és csak este jött, a suliban kajáltunk. Egész nap egyedül voltunk suli után, nővéreim edzésre jártam, ezért nagyrészt egyedül voltam otthon és még csak nem is tanultam (ötödikes voltam tehát nem alsós), hanem csak a tévét néztem. És se én se ők nem tudjuk ezt megérteni.

Anyám egy szegény ázsiai országból származik, ahol a nők az ő korában elvoltak nyomva (még most is ott és nagyon), és nagyon sok fiú tesója volt, meg egy mostoha anyja. És a mostohaanyjával ők ketten dolgoztak otthon és a fiúkat meg kiszolgálták és már 10 évesen főznie kellett, mert az apja elvárta, ott amúgy is ez a szokás. Ugyenezt nevelte belénk, mert mi lányok vagyunk, nekünk kell megcsinálni, kiszolgálni a fiúkat.

Még kisebb korunkban mikor kaptunk csokit, és öcsémnek kellett még, a legnagyobb nővéremtől elvettél mert ő a legnagyobb és öcsénk fiú és oda kellett neki adnia.



2017. jún. 13. 16:42
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
88%
Részvétem.
2017. jún. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
92%
Sajnállak. Nem nőgyűlölő, hanem egy PARASZT. (és nem a dolgozó munkásra gondolok...)
2017. jún. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
7%

Ha van HÁROM nő, akkor tényleg apádnak kellene elmosogatni? Meg nehogy már egy vásárlás után ne tudjatok segiteni neki bevinni a cuccot.

Ha a Tescoba a nehéz szatyrokat cipelitek, akkor úgy kell nektek.

Hát miért van a bevásárló kocsi.???

A többi meg nagy felesleges duma, semmi értelme neki, csak nyavalyogtok.

2017. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
15%
Kínos helyzet. Költözz el.
2017. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
5%
Nem nő gyűlölő csak konzervatív felfogású.
2017. jún. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
Hát pl amikor nem volt épp autó, valahogy haza kellett cipelni a szatyrokat, a bevásároló kocsit meg nem lehet onnan eltolni h abban vidd haza
2017. jún. 13. 17:16
 7/50 A kérdező kommentje:
Meg olyan is van, hogy bejön sáros cipővel, nem baj majd úgyis mi mpssuk fel, hiába mondjuk h vegye le. Meg akkor is ha aznap mostunk fel, öcsém ugyanez. Nincs bennük semmi tisztelet más munkája iránt.
2017. jún. 13. 17:18
 8/50 anonim válasza:
96%
Biztosan így nőtt fel,ezt látta hogy a nők kiszolgálják a férfiakat. Régen úgy volt hogy a férfi volt az úr a háznál és amit ő mondott az meg kellett csinálni,szigorúbb világ volt. Ma már nem nagyon van így szerintem, de ,,begyepedesett agyu,, emberek mindig vannak
2017. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
94%
3-as: az is csak nyafogás, hogy csak a fiúgyermek nyaralnak??
2017. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
93%

Ami a férfiaknak hisztinek tűnhet:

A menstruációs viccek, beszólások.

Igenis megalázó ezeket hallani, nagyon sértő. (nálunk is ez van)

2017. jún. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!