Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a fenét csináljak édesanyám...

Mi a fenét csináljak édesanyámmal, ha képtelen befogni?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, igyekeztem hozzá alkalmazkodni, mivel vele maradtam. Nincs lehetőségem különköltözni, mert semmi segítségem, ráadásul nem tudok dolgozni annyit, hogy fenntartsam magam és egy albérletet.


Egy 9-10 négyzetméteres félszobában lakom itt, anyánál, mivel apához nem tudok menni (külföldön él, én meg itt tanulok, minden ide köt). A legtöbb időt itthon sem töltöm, vagy bezárkózom ide, ritkán van, hogy leülök csak enni a konyhába és nem tud elmenni mellettem anélkül, hogy ne dörgölné az orrom alá, mekkora senki vagyok és hogy neki mennyi pénze van, amiből én semmit sem kapok. Nem, mintha így kérnék.

Soha, egyszer sem szóltam vissza neki élesen, mert ha volt is visszavágásom, rosszabb lett utána. Ma reggel szóltam neki, hogy ne hajnal 6-kor csörömpöljön, mert szeretném magam legalább egy kicsit kipihenni, ha már éjjel sokáig fennmaradtam tanulni, mert holnap vizsga.

Erre megkaptam a szokásos diplomatikus választ, hogy "ha nem tetszik, menj apádhoz", onnantól mostanáig csak fújja a magáét még arról is, hogy milyen undorító voltam, mikor először megjött nekem meg minden jelentéktelen sz*rral, és hogy ő helyt állt már anyaként, hagyjam békén.

Vagy iderángatja a pasiját, aki rám nyit zuhanyzás közben, meg itthagyja a nyakamon, amíg lemegy a boltba, aztán hallgathatom a hülyeségeit az ajtómban, meg a bókokat a fenekemről, ami ugyebár "csak kedvesség"...

Én próbálom bedugni a fülem, de nem igaz, hogy nem tudok úgy meginni egy kávét, hogy ne azzal kelljen szembesülnöm, milyen undorító, haszontalan ember vagyok a röhejes szakommal, mert nem azt tanultam, amit ő akart, vagy hogy én is itt zajongtam éjjel és ne hisztizzek neki emiatt, mert ő sem szólt.

Meg hogy ő főz rám, ő csinál mindent... Én főzök magamra, csak idecsinál egy halom kaját, amiből már nem is eszek, akkor meg az a baj, hogy azt sem becsülöm. Sokszor csak akkor tudok megszabadulni a folyamatos szófosásától, ha feltekerem a zenét maximumra, vagy kimegyek sétálni.


És akkor nem elég, hogy az én fülembe ordibálja az egész házban a dolgokat mindenről, mások előtt, a boltban, a barátnői meg az új párja előtt is megaláz mindennel, amit rólam híresztel. Itt pedig a boltban már mindenki ismer mindenkit, itt nőttem fel, elég, ha bemegyek és tudják, hogy "milyen undorítóan eszem" vagy hogy "milyen haszontalan disznó vagyok" vagy hogy "a kutyának sem kellek"...


Elegem van már ebből. És csak azt akarom, hogy békén hagyjon a fenébe már. És sajnálom, hogy így érzek, de legszívesebben elásnám, vagy megfojtanám, vagy teljes erőből hozzávágnék valamit néha, hogy fogja már be a lepcses pofáját, mert nem bírom, ahogy szinte köpi a szavakat.


19 éves vagyok egyébként, szóval elvileg mehetnék, ezt pedig ő is naponta tudatja velem. Az a baj, hogy tényleg nincs hova, a barátaim sem olyanok, hogy be tudnának fogadni, vagy bármi, nem is várhatom el tőlük. Viszont már fizikailag rosszul vagyok az egésztől, hogy folyamatosan görcsben van a gyomrom és nem, tényleg van, amit nem tudok elengedni a fülem mellett, mert annyira betalál. Régen nagyon jóban voltunk, mint két barátnő, aztán mióta elváltak (14 éves voltam), folyamatosan csak ez megy. És mindenben őt védtem és vele voltam még annak idején, mert nekem tényleg ő volt a minden.


2017. jún. 18. 10:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
ilyen körülmények közt valahogy megoldanám, h az apához költözzek, még ha mindent előről is kell kezdeni
2017. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Igazából, ha nem tudsz költözni, nincsenek olyan barátaid, esetleg nagyszülők, akkor próbáljatok meg úgy leülni beszélgetni, mint két felnött.

Ha ez sem, akkor bagy feladod a dolgokat, és elmész dolgozni a nyugodt életed reményébe, vagy elviseled még.

Mas megildás nincs rá.

2017. jún. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Szeder Katalin ***** válasza:
79%
Ha a tanulás minden idődet lefoglalja, akkor abba fektesd az energiádat, őt meg igen gorombán küldd el, ha zavar. Ha tudsz valami pénzt keresni (nézz körül a környezetedben meg a közeli hirdetések között), ugyanezt tedd bármikor, amikor zavar, és lehetőleg rakd félre a pénzt, amit kapsz, esetleg ne is otthon, hanem valaki igazán megbízható társnál. Magadban pedig nyugodj bele, hogy ez az anya most, ki tudja, meddig, NEM SZERETHETŐ. Veled érzek, végy egy nagy levegőt, és nyiss új lapot az életedben!
2017. jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Én szarnék a suliba és kltöznék apámhoz, ha neki megfelene.


Sokkal jobb lenne neked is a nyelv miatt, pl.

2017. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

#3 pénzt bankban tartunk

Kérdező, passziváltass 2 félévet, menj ki apádhoz és dolgozz! A félretett pénzből lesz albérletre

2017. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, azt írod, hogy 19 éves vagy... Nem igazán derült ki, csak következtetni tudok rá, hogy egyetemre jársz?

Nem tudnál kollégiumban elhelyezkedni?


Nem lehet, hogy az a problémája anyukádnak, hogy nem "rendes szakmát" tanulsz és ezért szekíroz?

Mennyit segítesz otthon? Nem tudnál elmenni diákmunkázni és valamennyi pénzt hazaadni - mert lehet, hogy így nem kapnád meg azt, hogy haszontalan, stb.


"Régen nagyon jóban voltunk, mint két barátnő,"

Esetleg valóban, egy nyugodtabb pillanatban leülhetnél vele és elmondhatnád neki: mi az, ami megváltozott, mi a problémája, mert te szeretnéd (már, ha szeretnéd) hogy megint olyan jóba legyetek, mint régen.

Lehet az is problémája, hogy válás alatt/után esetleg többször apukád mellett álltál ki és emiatt romlott meg a viszonyotok.

Szóval az tényleg jó lenne, ha őszintén ki tudnátok beszélni a dolgokat. persze ehhez neked is úgy kell viszonyulni és nem olyan stílusban, hogy "képtelen befogni".

2017. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Az fáj neki, hogy nem orvosira mentem, hanem gazdaságira. Erre nem tudok mit mondani, nekem ez tetszett, miért tanulnám az ő kényére azt, ami nem érdekel?


Segítek, nyilván nem mindent. Magam után mindig eltakarítok, az ösztöndíjam meg tart, ameddig tart, szoktam ezt-azt fizetni, de nem mindent.


De nem értem, miért adnám fel az álmaimat és hagynám félbe az egyetemet egy ember miatt, aki már évek óta átölelni sem képes. Megbeszélni próbáltam vele, de nem ment, mert "szemét vagyok, mint apám"... Rendben, akkor kerülgessük egymást.

2017. jún. 18. 13:15
 8/22 A kérdező kommentje:
Amiatt lett rossz a kapcsolatunk, mert olyan dolgokkal kapcsolatban kérte, hogy tanúskodjak apa ellen, ami nem valós. Én ezt nem csinálom, mert ha a lelkiismeretem nem is marcangolna miatta (de bőven nem tudnám megbocsátani), a törvény bünteti.
2017. jún. 18. 13:19
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

"De nem értem, miért adnám fel az álmaimat és hagynám félbe az egyetemet egy ember miatt, "


Ne is tedd... A gazdasági ráadásul nem is rossz szak.

Akkor tényleg a kollégium lehet esetleg megoldás vagy kerülgetitek egymást.

Többen javasolták, hogy menjen ki a kérdező apukájához: csak épp azt nem tudjuk, hogy az apja fogadóképes-e?

Ugyanis ha úgy van külföldön, hogy többen bérelnek egy lakást/szobát, akkor korántsem biztos, hogy lenne helye a kérdezőnek. Vagy ha az apa új életet kezdett mással, akinek/akitől gyereke van már és egy új család, akkor sem biztos, hogy könnyebb élete lenne - hiszen az új asszony "vetélytárs"-ként , esetleg nyűgként tekintene rá.

De mivel semmit nem tudunk a kinti apáról, ezért ezek csak feltételezések...

2017. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
Apád nem tud támogatni? Ha nappali szakra jársz, a bíróság is megítélné, ha kérnéd. Nem sok pénz, de abból, diákmunkából és ösztöndíjból már el lehet valahogy lenni akár kollégiumban, akár úgy, ha többen béreltek ki egy olcsó lakást. Végső esetben diákhitelt is vehetsz fel, gazdasági területen dolgozva nem jeletene problémát visszafizetni. Jövő nyárra meg keress valami jó melót, akár amerikai gyerektáborba is kimehetsz, szállás-ellátás ingyen van, jól fizetnek, csak a beugrót össze kell spórolni.
2017. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!