Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet mondani, ha képtelen...

Mit lehet mondani, ha képtelen vagyok megenni az itthoni kajákat? Miért kell az éttermezésből ekkora vitát csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos féltestvérem, mióta itthon vannak, anya maximum mirelit kaját csinált a konyhában. Általában a mostohaapám anyukája hozza az ebédet, de ő nagyon egészségtelenül főz, tipikusan minden panírozva, köretnek csak mirelit krumpli, vagy 10 perces rizs és társaik. Én ezeket nem eszem meg, nem szeretem. Meg amúgy is, sok az elfoglaltságom és mivel a gimim a belvárosi részen van, tele van a környék éttermekkel. Egyszerűbb és egészségesebb is (bár néha azért megjelenik a pizza, vagy hamburger, de abból is a normális helyek, nem a Meki és társai). De folyton kapom a megjegyzéseket emiatt és hogy itthon is inkább főzök magamnak külön, vagy pl. be is vásárolok.

Mert ha leírom, miket szeretnék, sosem veszik meg, mert azok drágák, felesleges mondjuk kókusztejet venni, "ugyanolyan jó a sima is". És még ezer ilyen példát hozhatnék... Szóval egyszerűbb, ha megveszem magamnak, ami kell.


Ma is hoztam haza kaját magamnak és anya megkérdezi (a mostohaapám anyukája előtt), hogy miért nem eszek inkább túrós tésztát és fánkot... Pedig már elmondtam többször, hogy nem ízlenek azok az ételek, kb. 3 van, amit megeszek belőlük. De ezt a nő előtt nem fogom mondani, hogy szinte diabéteszem lesz, ha ránézek a tele porcukrozott fánkokra.

Annyira zavar, hogy folyton ez a téma itthon...


2017. márc. 22. 17:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
100%
Milyen pénzből eszel mindennap étteremben? Eddig miket ettetek otthon? Anyud is egészségtelenül főzött? Vagy csak a mama?
2017. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:

Van a kártyámon pénz, azt költöm (arra szokott utalni apa, mamáék, arra kapom az ajándékpénzeket). Vagy anya is szokott adni, de azt elköltöm általában másra, vagy ha a barátommal vagyok, akkor ő fizet.


Anya figyelt azért az étkezési szokásaimra, szóval ha mondjuk ők pörköltet ettek, nekem csinált sült csirkemellet salátával, vagy ilyenek. De most kb semmit nem csinál és nem akarják terhelni a nagyit sem, hogy főzzön 3 fajta ételt.

De ez igazából nem baj, nekem nem tehet. Sőt, könnyebb is, hogy nem kell hazajöjjek, ennem, aztán újra vissza. Hanem csak beülök valahova, általában nem is egyedül és utána mehetek a dolgomra.

2017. márc. 22. 17:29
 3/67 anonim ***** válasza:
61%
8 hetes a feltestvered es azon pampogsz, hogy nem jo a kaja, amit a nagymama foz es hoz a gyermekagyas anyukadnak? Csodalkozol miert nem szereti, hogy koltod a penzt? Mert kisbaba mellett kevesebb a bevetele a csaladnak es te meg abbol is ettermezel! Vasarolj be a csaladnak es szepen fozzel, oszd be a kajapenzt, segits anyadnak kicsit!
2017. márc. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 A kérdező kommentje:

De nem az a baj, hogy nem jó. Mert nekem mindegy, az ő dolguk, mit esznek. Csak abba ne szóljanak bele, hogy én mit csinálok, mit veszek és hol.

Itt nem a bevételről van szó.

Miért vásároljak be két felnőtt embernek kamaszként?!


Nem kell neki segítenem, van elég segítsége.

2017. márc. 22. 17:34
 5/67 anonim ***** válasza:
51%

Akkor fozz otthonra magadnak hétvégén, fagyaszd le, es kész.

Oke hogy egészségesen kell élni, de a kókusz tej miatt en is szólnék! Könyörgöm, ha ezért az 750 vagy még kevesebb vacakert képes vagy 5-700 forintokat kiadni, akkor ott baj van. Ha egyedül élnél, oke a te dolgod, könyörgöm, egy családdal laksz, ahol átlagosan éltek (nincs BmW, Audi, három nagy ház, nyaralók a Balcsin stb.)mert a átlag magyar orul ha a 150 ft os tejre futja, mrg az alapvetőbb eleliszerekre, nem ilyen holmi barom modern izekre.

Ki nem állhatom a mai formákat: Legyél bio, paleo, gluten es ki tudja mi mentes .

(kivéve ha beteg vagy allergiás az illető es nem ehet ilyesmiket)

2017. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
79%

Nyilvan, amit ettermekbol megeszel az annyival egeszsegesebb. Ne rohogtess.

Uri huncutsag. Kamaszgyereknek igenis beszolnak a szulei hol, mit eszik es mennyiert.

2017. márc. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
62%
Előző vagyok: *750 ml-es vagy még kevesebb
2017. márc. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
69%
Itt a gazdag kislány. Már megint...
2017. márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a lefagyasztott, mélyhűtött dolgokat. Meg írtam, hogy nekem ez így egyszerűbb, hogy nem kell hazarohangáljak.

# 5, nem talált a válaszod. De az anyagi helyzetünkbe ne menjünk itt bele, mert máris írták, hogy "gazdag kislány így-úgy"... Elég szomorú, hogy valakinek az már a gazdag kategória, ha nem a mélyhűtős kajákat eszi...



Igen, szerintem egészségesebb volt ma az a saláta, amit megettem a Fruccolából, mint az agyonporcukrozott fánk és a tömény tészta.

2017. márc. 22. 17:43
 10/67 anonim ***** válasza:
72%

Ajajj, itt nagy gondok vannak😮

Miért ne szolhatnak bele abba, hogy mit eszel?

Nem ugy ertem, h "Pisti addig nem állsz mig a kaja el nem fogy".

Itthon lakok, es bizony a szüleim "diktálják" az étrendet. De ha te ezen háborogsz, fóleg úgy, hogy azt a pénzt nem te kerested mrf, csak kapod. (hiába lesz utána a tied, érdemben mégis más dolgozott érte, igy van bele szokása hova kéne költenéd)

Jol el vagy kényeztetve kislány ☹ anyud meg frissen szült, jonh azon nem picsogsz, hogy nem segítesz a tesód körül. Ejj de nagy problemaid vannak

2017. márc. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!