Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretném lezárni édesanyámmal...

Szeretném lezárni édesanyámmal a "jó kapcsolatot". Lehetséges?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, van egy 7 évvel idősebb bátyjám, anyáról vagyunk testvérek. 10 éve ide épített az egy helyiséges épülethez ami az udvarok volt egy helyiséget. Akkor született meg a kisfia, édesanyám állandóan harcban állt a sógornőmmel és mikor a gyerekük 7 hónapos lett leléptek albérletetbe.

Eltelt 8 év és anyát zavarta hogy a párom a gyermekkori szobámba jön hozzánk haza 2 havonta 1 hétre mert Németországban dolgozott és használta a mosógépet és egyéb dolgok ezért mondták újítsuk fel azt ahol tesómék voltak és költözzünk át. Megvolt, kb 2.5 millióba került ez a páromnak főként.

Októberben végleg haza jött a párom és nem sokára megszületik a baba.

Anyámmal egyre rosszabb a kapcsolatunk. Iszik és hallgatnunk kell a sok hülyeséget amit összehord.

Úgy érzem kihasznál engem.


Pl hülyének néz, úgy tesz mintha ő fizetne mindent de mi 20.000ft adunk havonta. De a költségek a következők villany 7.000, víz 6.000, upc 4000 a hulladékdíj 3.000

Ezek a teljes összegek és felfelé kerekítettem az összeget, azaz mi fizetjük mert kijön a 20.000ftból, illetve fizetek még gázt, amit beköttettünk nekik is, illetve internetet amit ők is használnak, lakásbiztosítást.

Ők csak 19.000ftos hitelüket fizetik. De természetesen úgy beszél hogy a párom mereszti a seggét a tv előtt és ő nem fogja fizetni....sokszor magyaráztam már neki hogy mi kifizetjük a részünket és utána láttam a csekkeket és akkor szembesültem vele hogy mi fizetünk.

Fát is havonta vettünk egyszer mi és ők is csak hogy náluk van 2kályha az egyikbe már kora reggel ég a tűz míg a miénkben 1 van és 2-3 órakkor gyújtunk be.


Még egy példa, vasárnap csináltam rántott csirkemellet rántott tarját krumplival, hétfőn vadas pörlöltöt az is a mi húsunk volt, illetve anyám csinált fasírtot de a darált húst én adtam amiből 2 szeletet evett a párom mert ő nem szereti a vad pörköltöt és ma nem akartam főzni gondoltam van maradék (az ő konyhájukba ettük meg és így bent maradt) a fasírtot is bevittem este hogy édesapám vigyen ma dolgozni a lényeg hogy ma megkérdezi anyám hogy mit főzök ma. Hát leesett az állam. Szóval sértődést elkerülve szeretnék kilépni ebből a dologból, külön szeretnék főzni nem ugyt ahogy eddig hogyha főzök akkor viszek be, ha esetleg ő főz akkor behív minket enni. Mert meguntam és azt hogy kihasznál, megbánt amit én és a párom soha nem teszünk vele, közben róla is állandóan csúnyán beszél. Bár tudom legjobb volna albérlet csak míg bírom báár egyre nehezebb,ma meg végképp a síró görcs kerülgetet. Vigyem el temetőbe meg boltba de menjek én be mindenhová még a sörét is megvenni. Amióta táppénzen vagyok állandóan engem küld a boltba vegyek piát, és én ezt nem bírom. Hallgatni a hülyeségét hogy apám nem tudja megb.... mert ilyen alpári dolgokat is hallgatnom kell.

Köszönöm a tanácsot előre


2017. ápr. 18. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod, hiszen írtad: költözzetek el.
2017. ápr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha volt 2.5 millió a kezetekben és képesek voltatok ezt egy felújításba ölni saját otthon helyett, akkor magadra vessetek.
2017. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem volt a kezünkben, a párom kinti fizetéséből haladt ez a dolog.
2017. ápr. 18. 16:02
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Nevezd aminek akarod. Akkor is volt. És tudod mit? Nagyon jó beugró lett volna sajátba, hisz jön a gyerek. De merő kényelemből a rosszabbik megoldást választottátok. Tudtad milyen az anyád.
2017. ápr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos lehetséges hogy nem érted, anyámnak probléma volt hogy kerülgetni kell a páromat ahogy akkor fogalmazott nem tudja magát elfingni, az hogy esetleg a hét alatt 1szer kimostuk a ruházatát. És amíg épült a ház addig elviselte de havi 400 nem sok abból nem lehetett elsőre házat venni
2017. ápr. 18. 16:17
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
úgy tudom alföldön 500ezerért hatalmas tanyákat kapsz.
2017. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
telekkel, házzal mindennel.
2017. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Havi 400ból négy gyereket nevelünk és fizetjük a lakáshitelt és nekik a lakáskasszát, úgyhogy nekem ne akard beadni, hogy ez nem a kényelemről szólt.
2017. ápr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Látom, hemzsegnek a konstruktív javaslatok, amik mind arról szólnak, meeeennyire hibás a kérdező. Azt olvastátok, hogy 23 éves volt, amikor kialakult ez a helyzet??? Éltetek már együtt részeges emberrel???


Javaslatom: Jegyezd fel a kiadásokat. Jegyezd fel a tennivalókat. Csak annyit adjatok a közösbe, amennyit kell, csak annyit tegyél a közös háztartásban, amennyit muszáj. Készíts listát arról, mi kell a költözéshez, álljon minden készen, mire összegyűlik rá a pénz. Hidd el, ez a tevékenység meg fog nyugtatni. Költöztetőcég, ingatlanos oldalak, csomagolóanyagok a holmiknak, minden.


Tegyetek félre, amit csak tudtok, és azonnal költözzetek, amint lehetséges. Ne nézz hátra. Ne gondold, hogy vársz, míg megszületik a gyermeked és kicsit felcseperedik. Nem lehet gyereket nevelni ilyen környezetben.


Keményítsd meg Magad, és ne vegyél a lelkedre mindent, hiszen az elhatározásod már megvan a változtatásra, ha eszed Magadat minden szaván nap mint nap, csak Magadnak és az egészségednek ártasz vele.

2017. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Havi 400 nem sok? Más ennek a feléből is képes elindulni.

Ha még azon is marakodtok, hogy ki adta a húst a fasírtba, meg ki mennyit fizetett a rezsibe, akkor nektek aztán feltétlenül együtt kell élnetek...

El kellett volna menned szépen a pároddal külföldre dolgozni, jól megszedni magatokat, aztán venni egy lakást.

Most elpazaroltatok 2,5 millát + a minden havi rezsit meg közöst, és egy épületben laktok anyád kertjében, akivel rühellitek egymást. És te ebbe szülsz gyereket.

Ha már magatoktól nincs ennyi eszetek, legalább a kicsire gondoljatok már. Tényleg ebben akarjátok felnevelni ? Állandó veszekedésben, az alkoholista anyukád mellett, ilyen körülmények között? Ha így folytatjátok, a párod is le fog lépni, mert nem fogja örökké elviselni, ahogy hisztiztek anyáddal...

2017. ápr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!