Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van apámból, mit...

Elegem van apámból, mit tegyek? Folyton elveszi az önbizalmam -. -

Figyelt kérdés
Önbizalomhiányos vagyok,nagyon dagadtnak látom magam,persze nem ok nélkül. Szeretnék is ellene tenni,elkezdtem mozogni,és kevesebbet enni. Tavaly előtthöz képest látom a változást( [link] rengeteget ettem,mostanra már kevesebbet,és nem iszok cukros üdítőket. A barátaim szerint is fogytam,így az utóbbi időben kezdett kicsit rendbe jönni az önbizalmam. Viszont apám rendszeresen csesztet.Nem tudom mit ártottam neki,hogy ezt érdemeljem,de őszintén nem is érdekel.Ma is pl sima zöldséglevest ettem,karfiollal és egy kevés krumplival. Délután viszont ettem egy nagyon kevés chipset,tényleg egy maréknyit kb.. (heti 1x belefér szerintem) és erre megszólal,hogy jobb lett volna futni egy kört,csodálkozok,hogy egyik ruha se jó rám. Tegnap kaptam 2 rövidnadrágot névnapomra. Először meglepődtem,hogy ekkora kell rám (kicsit tényleg nagy lett),aztán apám megszólal,hogy igen,ekkora kell,mert olyan dagadt vagyok. Olyan szinten rombolja az életkedvem,hogy sírva alszok el,és ő ezt élvezi. Mit tehetnék? Már azt is elhiteti velem,hogy soha nem lesz koreai (:3<3),se semmilyen fiúm,mert olyan ronda vagyok.
2017. jún. 18. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd, én harminc évig viseltem el, hogy ilyen az apám. Mondjuk ő minden szir-szarba belekötött, a kinézetem csak az elsőszámú volt, de a munkámban, a párválasztásomban, minden döntésemben talált valami kifogásolnivalót. Sokszor próbálta viccnek álcázni a sértéseit, azt hiszi, ez poénos, pedig valójában csak simán bunkóság.

Akkor sokalltam be, mikor elkezdte a lányommal is. Elküldtem a búsba és leszarom mit mond vagy gondol, méghozzá magasan és folyékonyan. Felszabadító érzés, hidd el.

Ha rám hallgatsz, te nem vársz harminc évig.

2017. jún. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Apád nem rombolni akar, hanem segíteni. Fogadd meg a tanácsait és a figyelmeztetéseit.

A szar csipszeket meg hagyd ki örökre az életedből.

A nassolással keresztbe vered a fogyókúrádat.

Teljesen változtass életformát.

Ez pedig a fejedben dől el: törlöd a mindennapjaidból (!!!) az egészségtelen szemetet.

Zöldség, gyümölcs, tudatos étkezés. Nassolás nulla.

Nem apád, ha te rombolod a saját önbizalmadat, hiszen lám, nem bízhatsz magadban, mert megszeged a fogadalmadat.

2017. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1. Köszi! Remélem minél hamarabb elköltözök innen,de az még sajna odébb van.


#2. Tényleg keveset ettem,és nem nassolok állandóan.Régen csak ilyen egészségtelen szennyeket ettem,mostanra pedig már csak ritkán,keveset. Fokozatosan hagyok el minden ilyet,nem egyből. De igyekszem. És de,apám rombolja az önbizalmam,mert én ennyi fogyásra is büszke voltam,csak ő vett semmibe szokásosan. Az nem kritika/segítség,hogy a saját gyerekét dagadt disznózza le valaki:D Kicsit szerintem finomabban is közölhette volna velem,ha valami nem tetszik. 13 éves vagyok,elvárja,hogy fussak mint állat (asztmával természetesen),és alig egyek valamit. Nem fogom tönkre cseszni miatta az egészségem. De hidd el,igyekszem eljutni a 0 nasi szintre. És el is fogok remélhetőleg. Köszi a választ.

2017. jún. 19. 14:19
 4/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én se vártam mostanáig az elköltözéssel, tíz éve külön élek, de sajnos még így is befolyással volt rám. Te ne engedd. Persze sokat segít, ha már nem éltek együtt.
2017. jún. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!