Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérhetek segítséget, tanácsot,...

Kérhetek segítséget, tanácsot, javaslatot egyre kilátástalanabb (család? ) jogi ügyemben? . Járom a hivatalokat, nem sok sikerrel .

Figyelt kérdés
Családi házamhoz építkezett egyik lányom az engedélyemmel 2006-ban. Így bővűlt építményükkel az ingatlan .ami ezáltal osztatlan is lett , a család is bővült az évek során plusz 3 unokával . Mára mindent ők használnak azon két helyiségen kívül amiben élek . 26 éve elvált férjem a közelmúltban felbukkant , egyre gyakrabban Náluk alszik -eszik-tisztálkodik ...engem a félelemmel vegyes irtózat tölt el a láttán ( Nehéz, keserves válásunk volt. )Kérdésemre Lányom sajnos egyre agresszívabban hozza a tudomásomra ha nem akarom , akkor is az apját magához veszi ,és télre bizony gondoskodjak róla , mert nem győzi a három gyerek mellett ....próbáltam vele átbeszélni , lehetetlent kíván ,ez az ember 25 évig élt egy hölggyel,hogy most otthontalan lett , hát ne legyen már a mi gondunk a további sorsa , nem beteg , van jövedelme . Ami nagyon bánt ,az a tiszteletlenség felém ,magánéletem nulla ,hogy egyedül neveltem ,mindenféle támogatás ,gyerektartás nélkül , hogy is emlékezne 9-10 éves volt a válásunkkor . Több eredménytelen beszélgetés , majd kilökdösött mivel én magánlaksértem őt ,apját mindenképp hozzám rakja mert a nevem , a régi asszonynevemre hivatkozva képen röhögött a gyermekem ! ( sajnos) ha meg nagyon ellenkezem elvitet gyogyóba. Most a napokban visszavettem a lánynevem , itt tartok , így aztán adatváltozások során a földhivatalba is betekintettem ....a lányomék építménye nincs a tulajdoni lapon ...vajon joga van az apját ide venni ? aki egy idegen ember Nekem , sőt eddíg lányomék se tudtak sokat hollétéről . Elnézést a sok szövegért ( pedig ez csak egy töredék )
2017. jún. 19. 08:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ki szerepel tulajdonosként a tulajdoni lapon? Rajta van a volt férjed vagy a lányod? Hozzáépítettek a házhoz vagy a telekre húztak fel egy különálló építményt? Van bármilyen írásos dokumentum arról, hogy te engedélyezted ezt?
2017. jún. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga odavenni ha jól olvastam és az ingatlan a tiéd. Ha ök más ingatlanához hozzáépitettek mindenféle engedély és papirok nélkül az az ő bajuk. Ha téged nem vesz komolyan a lányod akkor majd az ügyvédedet komolyan fogja. Nehogy már te érezd rosszul magad a saját házadban miattuk! Ne hagyd magad, ha a lányod tovább vergődik akkor mond meg neki kereshet saját lakást.
2017. jún. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*mondd
2017. jún. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit tehetsz (nagyon sajnálom, ami veled történik): ha csak te szerepelsz a tulajdoni lapon, akkor te vagy a tulajdonos egyedül, senki más. Így a te szavad a döntő és a lányod meg hálátlan egy kis dög (bocs, de ez kibukott belőlem), hogy apja kettőt nyavalyog és máris ellened fordul. Tudod, ő is megérdemelné, hogy egyedül maradjon a három gyerekével, hogy megtudja te min mentél keresztül.

Bíróság mindenképpen, bár most nyári szünet van. És nem vagy köteles besegíteni az öreg ellátásába, de ha ragaszkodnak hozzá, akkor mondd meg, hogy előbb fizesse ki a gyerektartást, amivel lóg évtizedek óta és utána majd te is támogatod.

2017. jún. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ja és én eladnám a házat. Komolyan. A lányod meg menjen ahova akar.
2017. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Ezt írtad az előző kérdésedben:


Köszönöm a figyelmet . Igen , az ingatlan az enyém . Amikor az ide épített lakásukra a használatbavételi engedélyt a város jegyzője ezzel az aláhúzott sorral zárta " Határozatom feltétele : az építtetőnek kötelessége az ingatlan nyilvántartási térkép tartalmában beköv.változást épületfeltüntetéssel kérni az....Földhivatalnál 15 napon belül ....stb " Nos ezt 2006 -ban én tudomásul vettem , ők azóta sem , de többször próbálkoztam megértetni velük , ennek a halogatásnak súlyos anyagi vonzata lehet ..Sikertelen volt minden ez irányú beszéd ,ami inkább ordítozás lett ,na meg egyre jobban megutáltattam magam . Nekik nem sürgős , ne akarjak az ő zsebükből pénzt kivenni . Hanem van egy másik lányom is ,egy mások városban él , azért szeretném , ha tisztában lennének ezek a hivatalos dolgok , halálom után inkább ne öljék meg egymást .


Ezek szerint a tiéd a ház,szóval a lányodnak nincs joga az apját odavinni a te engedélyed nélkül !

2017. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Ja, hogy így áll a helyzet...A használatbavételi engedély kinek a nevére szól? Vagy van-e bármi olyan papír, amin a lányod tulajdonosként szerepel?

A helyedben én is fognám és meghirdetném a házat. Ha eladtad, ki kell belőle fizetni a lányodnak az értéknövelő beruházás árát, ami marad, abból vegyél magadnak egy kisebb házat és csá. Ők meg oda mennek a 3 gyerekkel és a volt férjeddel, ahova akarnak, szerintem akkor már kissé lelohad a családi érzelem, ha nekik kell kerülgetni és gondoskodni róla.

2017. jún. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a kérdésedre a válasz: nincs joga odavenni, amíg egyedül te vagy a tulajdonos. Ha bejelenti magát arra a címre, akkor sem, te mint tulajdonos intézkedhetsz a jegyzőnél a lakcímről, és akár a rendőrökkel is kidobathatod, ha nem ért a szép szóból.
2017. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Csak ezért felesleges volt visszavenned a lánykori neved. Az ügy szempontjából semmi jelentősége nincs.


A volt férjedet dobd ki. Ha nem megy, hívj rendőrt.

Egy gyvédet is felkereshetsz.


Legjobb lenne, ha eladnád a házat, kifizetnéd a lányodnak az értéknövelést. Ezt is ügyvéddel beszéld meg. Utána veszel magadnak egy saját kis házat vagy lakást, ahol nyugodtan élhetsz.

2017. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A többiek leírtak már mindent.

Nincs joga odavenni. Egyedüli tulajdonosként te rendelkezel arról kit engedsz oda.

Ha megengedheted magadnak, biztonság kedvéért keress fel egy ingatlanokkal foglalkozó ügyvédet.

Amíg te vagy az egyetlen tulajdonos, te ott senkit nem magánlaksértesz.

Nyugodtan hívj rendőrt és vitesd el.

És végül.MI AZ, HOGY ELVITET A GYOGYÓBA? EZZEL ZSAROL? Magyarországon nagyon rég óta nincs olyan, hogy valakit akarata ellenére gyogyóba vitetünk. Minden hülyeségnek ne dőljél már be.

2017. jún. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!