Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó ötlet koleszba menni vagy...

IKii kérdése:

Jó ötlet koleszba menni vagy oldjam meg máshogy?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak és most anyámon kívül két féltestvéremmel és nevelő apámmal élek aki nem épp a legkedvesebb ember.Kezd belőle elegem lenni mert mióta itt van,folyton bátyámat ugráltatja és engem szid és aláz meg mindenért.Anya persze nem csinál ez ellen semmit.Ma reggel telt be a pohár amikor korán reggel felébresztett mert tegnap előtt a ház előtti gyomlálásom után ott maradt 3 kis hajtás,és ezért röhögött rajtam a családom előtt.Akárhogy próbálom figyelmen kívül hagyni a szemétkedéseit nem megy.Egyik barátom mondta hogy esetleg ha koleszos lennék nem-e lenne jobb.Van a sulimnak egy kollégiumi épülete,belül még nem jártam de elég jól néz ki.Szeptembertől leszek 9-es,nyelvi tagozatos.Menjek koleszba vagy oldjam meg máshogy?Az igazi apámhoz nem merek menni mert alkoholista és ki tudja mit csinálna velem.Ha valaki olvassa és esetleg koleszos,mi a tapasztalata?Jó ott lenni,kedvesek az emberek?


Válaszokat előre is köszönöm


15/L



2017. jún. 17. 10:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Mond meg neki, hogy nem az apád és ne parancsolgasson neked. Ne is szólj hozzá. Ha bántani mer, feljelentés abban a percben.
2017. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha egy városban van a lakásod és az iskolád, akkor nem vesznek fel kollégiumba.
2017. jún. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A kollégiumban vannak szobatársaid, akiket nem válogathatsz meg és akikhez alkalmazkodni kell, valamint elég szigorú házirend. Eheted a menzakaját, meg amit veszel magadnak. Szerintem gondold át alaposan, valszeg nevelőapádnak tudat alatt ez a célja, hogy elüldözzön a háztól.
2017. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
kolesz szuper onnalo embert nevel beloled es hetvegen kibirod a szuleidet
2017. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#2 15 km-re lakom a várostól és busszal szoktam bejárni.Gondolom akkor felvesznek.



A többi választ nagyon köszönöm és még át fogom gondolni :)

2017. jún. 17. 13:56
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
A kollégiumban is lenne egy csapat marha akik megkeserítenék az életed.
2017. jún. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6 évet koleszoztam és nagyon szerettem. Jó volt a közösség és a menza sem volt vészes. Sokat tanultunk együtt, ami jól jött, ha valamit nem értettem, segítettünk egymásnak a háziban. Én is azért jelentkeztem koleszba, mert nem szerettem annyira otthon, anyám elviselhetetlenül viselkedett sokszor. Egyik volt szobatársammal a mai napig legjobb barátnők vagyunk.
2017. jún. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A kollégium az jobb meg rosszabb is. Embertől és kollégiumtól függ. De ha ilyenek az otthoni körülmények érdemes lenne megpróbálni.

De az is lehet hogy a kedves új apád pont erre játszik.

Az alkoholista opciót sem javasolnám.


Anyáddal próbáltál meg ezekről beszélni? Mit gondol ő a dolgokról?

2017. jún. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
3 évig voltam kollégista. Életem legjobb 3 éve volt. Bár ez kollégium függő is. Vannak szigorú szabályok, a menzakaja tényleg nem a legjobb, de ott a lehetőség hogy magadnak főzz. És az is igaz, hogy eléggé önállóvá neveli az embert!
2017. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Megint köszönöm a válaszokat :D


Amúgy az változtat a helyzeten ha vallásos suliba járok?Evangélikus a suli és emiatt szigorúbbak is a tanárok.A koleszban attól lehetnek mások az emberek?

2017. jún. 17. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!