Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy engem nem érdekel a vallás?

Figyelt kérdés

Mindig is vallásosnak neveltek, nekik ez nagyon fontos. Egyébként a szüleim a legjobb emberek a világon, de én nem tudok abban hinni, amiben ők. Viszont nagyon megbántanám őket, ha ezt elmondanám nekik, mert tudom, hogy nekik tényleg sokat jelent a vallásuk. De továbbra már nem akarok úgy tenni, mintha én is vallásosnak tartanám magam, mert ezzel csak becsapom őket. Mit tennétek ilyen helyzetben?


21/L



2017. jún. 18. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
"Anya, Apa, engem nem érdekel a vallás."
2017. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Költözködj el otthonról és éld a magad életét. Nem kell magyarázkodnod !
2017. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szeder Katalin ***** válasza:
89%

Költözködj el otthonról és éld a magad életét. Előtte meg szerintem ennyi elég:


"Apa, Anya, én szeretlek benneteket, és hálás vagyok, amiért felneveltetek, de már felnőtt vagyok, más a felfogásom, és ki akarom alakítani a saját életemet."

2017. jún. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik egyszerűen, magyarázkodás nélkül. Jobb, mintha a kedvükért vallásosságot mímelnél. Biztos nem fognak örülni, de nem gondolom, hogy megbántanád vele őket. Ha valóban jó keresztények, akkor elfogadják a döntésed. A kereszténység a szeretetről, elfogadásról, megbocsátásról szól, nem hiszem, hogy a kapcsolatotok ettől megromlana. Ha az én gyermekem mondaná nekem ezt, attól még ugyanúgy szeretném és imádkoznék érte. És remélném, hogy egyszer majd mégis elfogadja Isten szeretetét.
2017. jún. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Már nem velük lakom, egyetemista vagyok és kollégiumban élek. Most, hogy a nyárra hazajöttem, megint felmerült bennem ez a kérdés... Tudom, hogy továbbra is szeretni fognak, akkor is, ha ezt elmondom nekik, de azt is tudom, hogy ez nagyon fájna nekik.


Nem tudom eldönteni, melyikkel okozok kevesebb kárt, ha inkább hallgatok, és nem bántom meg őket, vagy ha színlelem, amit szeretnének, de nem vagyok őszinte :(

2017. jún. 18. 17:53
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jár ez valamiféle kötöttséggel? Úgy értem, hogy muszáj velük elmenned templomba, böjtölni, étkezés előtt imádkozni, stb..? Ha nem, akkor ne mondj semmit, ha viszont igen és ez terhedre van, akkor legyél velük őszinte.
2017. jún. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Függsz tőlük anyagilag? Ha elmondanád lenne mindennapos veszekedés és hiszti belőle? Ha mindkettőre igen a válasz, akkor szerintem várj. Senkinek sem lenne jó, főleg nem neked. Tudom, hogy hazugság, de sajnos nem tudsz mit tenni. Fejezd be a tanulmányaidat és lépj le, ha vallás nélkül nem hagynak békén.

Ha csak megbántódnának, de el tudnák fogadni, akkor meg valahogy kíméletesen beszéld meg velük. Én sem hiszek, de nem lehet bizonyítani Isten nem létét, szóval ilyen vitába nem megyek bele senkivel, mert mindkét oldal pontosan 0 bizonyítékkal rendelkezik. Én ilyenkor (amikor nagyon mélyen hívőkkel találkozom) akkor azt szoktam mondani, hogy nem Istennel van bajom, hanem az egyházzal. Ezzel leveszem a vitát arról, ami tényleg érzelmi alapon fontos a másiknak és áthelyezem arra, amiről lehet értelmesen beszélni.

2017. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben szerintem nem letezik jó megoldás.
2017. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha számodra nem jár semmilyen hátránnyal a jelenlegi helyzet, akkor én inkább hanyagolnám. Így csendben nem nyilatkozni a dologról, hogy is mondjam, nem kell hangoztatni hogy nem érdekel, de nem is kell úgy tenni mint akit érdekel.

Azért javaslom ezt mert szülőnként változó a reakció.

Itthon én ilyen igen és nem helyzetben vagyok (meg ugye vizsgaidőszakban mindenki az ;), az a véleményem hogy az egyház nem olyan szent. Néha szóba kerül, én meg szeretek ilyen filozófiai témákat felhozni, amiből rendre a vallás és az egyház rosszul jön. Nagyapám hasonló véleményen van: ő Istenben hisz, nem pedig az egyházban. Mamám meg: "Azért kérdezel ilyen hülyeségeket mert nem jársz eleget a templomba.." és leáll az emberrel vitatkozni még egy vicc miatt is és akkor még hangoztatja is hogy milyen rosszul érzi magát amiatt, hogy izé meg hozé.

Másrészt meg azért sem javaslom mert lehet hogy így ők éreznék magukat rosszul, hogy elrontották a gyereknevelést, rossz esetben pedig meg is próbálhatják ezt utólag korrigálni.

De minden esetre Te is belátod hogy ez esetben pedig ők érezhetnék rosszul magukat, rajtad áll a dolog, hogy hogyan döntesz, de én javaslom, hogy a teljes függetlenségig érdemes volna ezt nem hangoztatni.


A becsapásra pedig annyit mondanék hogy egy pap egyszer azt mondta hogy nem szabad jógázni, mert a jóga az valami vallásos cuccon alapul, és hiába hogy nem hiszel a vallási részben de a mozdulatok elvégzése vallás gyakorlásának számít így ellentétes a kereszténységgel. Nos akkor ennek fordítva is kéne működnie, ez által nem hazudtál :)


De minden esetre döntsd el hogy mennyire fontos számodra a vallási státuszod hangoztatása, és mennyire fontos a szüleid állapota, mérlegelj és válaszd azt, amelyik számodra a jobb.


Egyik ismerősöm volt olyan szituációban, ami szerintem ide vezethetett, és bár kicsi rá az esély, hogy Te legyél Ő, de volt már rá példa hogy ismerősnek válaszoltam. Ha kisegítenél azzal hogy melyik egyetemre jársz vagy szülinap (hó, nap) vagy bármi ami alapján meg tudom állapítani hogy Te vagy-e Ő, megköszönném :)

2017. jún. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Na igen milyen vallásúak?

Pontosabb válasz születne.

2017. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!