Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a családom így kezel?

Figyelt kérdés
A családom jól kijön egymással, én viszont nem igazán találom velük a hangot, ezért rendszeresen lenéznek, viccet csinálnak belőlem, illetve én vagyok az, akinek mindent meg kell csinálnia. Már semmi önbizalmam sincsen a viselkedésük miatt és nagyon rosszul érzem magam szinte állandóan. Ha egész nap a szobámban vagyok nem kérdezik meg, hogy minden rendben van-e, csak piszkálnak, hogy milyen "remete vagyok". Már teljesen szorongok a közelükben, ha hazajönnek, sokkal rosszabb rossz a közérzetem.

2017. jún. 21. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagymamám tegnap le is köpött(szó szerint).

Kíváncsi vagyok a válaszokra. :(

2017. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Nem és életkor és családon belül kik is csinálják ezt?


A legjobb taktika erre az "ott szúrj vissza, ahol a legjobban fáj" elve.

Tehát ha nem megfelelően beszélnek veled támadj vissza olyan dologgal ami a másiknak a legjobban fáj.



Nem konfliktusmentes módszer, de egyrészt így tisztelni fognak, mert vissza mertél szólni, másrészt meg is sérted őket, így rosszul fogják érezni magukat, tehát legközelebb 10x is meggondolják, hogy beszóljanak-e neked.

2017. jún. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, lány. A szüleim és a testvérem piszkálnak.
2017. jún. 22. 13:45
 4/4 1Léna ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha a családod jól kijön egymással az valószínűleg azt jelenti, hogy te más egyéniség, más személyiség vagy, ezért könnyen megesik, hogy félreértitek egymás viselkedését, egymás reakcióit.

Ezen segíthet, ha nem bántóan, és nem visszaszúrva, hanem békésen megpróbálnád megfogalmazni nekik, hogy milyen érzés, tehát mit érzel akkor amikor "remetének" mondanak. Pl. Nagyon bánt engem ez a titulus, hogy remete. Úgy érzem hogy mindig bántotok a szavaitokkal, és ezt nem tudom másképpen kibírni, csak ha a szobámba menekülhetek előlletek.

Ők mások mint Te. Megpróbálnak veled a maguk módján szót érteni, de nem sikerülhet nekik ha nem segítesz nekik. Ha megpróbálod az érzéseidet kifejteni nekik akkor lehetőséget adsz nekik, hogy megtudják miben vagy más. Mi az ami téged rosszul érint.

Nem lesz könnyű úgy megfogalmazni az érzéseidet, hogy közben ne okold és ne vádold őket, mert a szavaidból érzem, hogy már elég feszült vagy miattuk. Mégis egy család vagytok.

Alapvetően a családtagok úgy vannak kódolva, hogy szeretik egymást. Ez a szeretet erős kötelék, de nem jelenti azt, hogy a családtagok minden megnyilvánulásával egyetértünk. Sok olyan tulajdonsága, megnyilvánulása lehet a családtagoknak amivel nem értünk egyet, vagy egyenesen útáljuk amikor azt teszik. De ettől még a személyt szeretjük, csak a cselekedeteit, vagy a beszédét, stb. nem tudjuk elfogadni. Ez igaz önmagunkra és igaz rájuk is tehát az Ő szemszögükből is lehet neked olyan megnyilvánulásod, amit Ők nem tudnak elfogadni. Ettől még szeretnek.

Ha elkezded megfogalmazni az érzéseidet, és hangsúlyozom amit Te érzel, ami Neked fáj, amilyen módon Téged sért, akkor bízhatsz abban, hogy a bennük levő szeretet ösztökélni fogja őket arra, hogy kitalálják annak a módját, hogy ne okozzanak a beszédükkel a cselekedeteikkel fájdalmat neked.

(Nem én találtam ki. Thomas Gordon: Szülői eredményesség tanulása könyvében olvastam, majd alkalmaztam a családomban ezt a módszert. A lényeg, ami minden más emberi kapcsolatban is alkalmazható, hogy úgy oldjuk meg a konfliktusainkat, hogy ne legyen vesztes. Több területre is kiterjesztette ezt a családján belül kipróbált módszert. Ez az alapja a módszernek.)


Nincsen veled semmi probléma. Képes vagy a családoddal jó kapcsolatra, próbálj segíteni nekik, hogy megismerhessék a Te különleges, egyedi személyiséged.


Legyél nyitott és fedezd fel Te is az Ő bennük rejlő különlegességeket. Figyeld meg, hogy Őket mi zavarja, bennük milyen viselkedésed kelt rossz érzést, és a szeretet nevében Te se bosszantsd Őket azzal!


Szretettel 1Léna

2017. jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!